taneyle-alisveris-donemi-zar-zor-aliyorlar paralar-hesaplara-yatirilmaya-basladi ocak-2022-kira-zam-orani-belli-oldu yeni-yila-elektrige-buyuk-zamla-uyanacagiz-- elektrik-ve-dogalgaz-sayaclarina-yuzde-25-zam istanbulda-toplu-ulasim-ve-servis-ucretlerine-zam dogal-gaza-kademeli-tarife-geliyor- emekli-olmak-isteyenleri-kapsiyor-kaciran-uzulur sigaraya-zam-geldi-iste-fiatlar guncel-aclik-ve-yoksulluk-siniri-aciklandi

AKP iktidarının yeni ekonomi modeli ülkeyi bu hale getirdi. Dar geliriyle geçinemeyen milyonlarca vatandaş, gıda fiyatlarındaki yüksek artış sonrası taneyle, gramla, dilimle alışverişe

Zam geldi! Yüz binlerce kişi bekliyordu. Bakan iyi haberi duyurdu. Ödemeler başladı. Paralar vatandaşların banka hesaplarına yatırılıyor. 2022 ile birlikte ödeme miktarı da arttı.

TÜİK'in Aralık 2021 enflasyon rakamlarını açıklamasıyla birlikte ev sahibi ve kiracıların da beklediği Ocak ayı kira zam oranı da belli oldu. İşte 3 Ocak 2022 itibariyle kira

Enerji kulislerinde yer alan iddialara göre, yeni yıl itibariyle elektrik faturalarına yüzde 20 ila yüzde 65 aralığında zam geleceği konuşuluyor.

Elektrik ve doğalgaz sayaçlarının tamir, bakım ve ayar ücretlerine zam geldi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yayımladığı tebliğe göre sayaç tamiri 2022 yılı için yaklaşık

İstanbul'da; taksi, taksi dolmuş ve minübüs fiyatlarına yüzde 36, servis ücretlerine ise yüzde 27 zam yapıldı.

Sonunda tepki çeken doğal gaz fiyatları için beklenen hamle atılıyor. Doğal gaz tüketiminde "kademeli tarife" dönemi başlıyor.

Emeklilik ile ilgili son dakika açıklaması! Emekli olmak isteyen milyonları kapsıyor. Emeklilik için tek tek hesaplandı. Prim günü eksik olanlar yurtdışı, askerlik, doğum ve BAĞ-KUR

Zam gelen sigara grubundaki en ucuz sigara 17,50, en pahalı sigara 25 TL oldu

Ekonomideki yokuş aşağı gidiş ve Türk Lirası'nın döviz karşısında hızlı değer kaybıyla beraber Türkiye'de 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı ile yoksulluk sınırı rakamları

taneyle-alisveris-donemi-zar-zor-aliyorlar

Taneyle alışveriş dönemi! 'Zar zor alıyorlar'

AKP iktidarının yeni ekonomi modeli ülkeyi bu hale getirdi. Dar geliriyle geçinemeyen milyonlarca vatandaş, gıda fiyatlarındaki yüksek artış sonrası taneyle, gramla, dilimle alışverişe başladı.

paralar-hesaplara-yatirilmaya-basladi

Paralar hesaplara yatırılmaya başladı!

Zam geldi! Yüz binlerce kişi bekliyordu. Bakan iyi haberi duyurdu. Ödemeler başladı. Paralar vatandaşların banka hesaplarına yatırılıyor. 2022 ile birlikte ödeme miktarı da arttı. Yaşlı ve engelli aylıklarına zam geldi. Engelli maaşı 1552 lira oldu. Yeni 65 yaş aylığı ise 1296 TL'ye yükseltildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ocak ayına ilişkin yaşlı ve engelli aylıklarının hesaplara yatırmaya başladıklarını duyurdu.

ocak-2022-kira-zam-orani-belli-oldu

Ocak 2022 kira zam oranı belli oldu

TÜİK'in Aralık 2021 enflasyon rakamlarını açıklamasıyla birlikte ev sahibi ve kiracıların da beklediği Ocak ayı kira zam oranı da belli oldu. İşte 3 Ocak 2022 itibariyle kira ücretlerinde yapılacak zam oranı....

yeni-yila-elektrige-buyuk-zamla-uyanacagiz--

Yeni Yıla Elektriğe Büyük Zamla Uyanacağız !

Enerji kulislerinde yer alan iddialara göre, yeni yıl itibariyle elektrik faturalarına yüzde 20 ila yüzde 65 aralığında zam geleceği konuşuluyor.

elektrik-ve-dogalgaz-sayaclarina-yuzde-25-zam

Elektrik ve doğalgaz sayaçlarına yüzde 25 zam!

Elektrik ve doğalgaz sayaçlarının tamir, bakım ve ayar ücretlerine zam geldi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yayımladığı tebliğe göre sayaç tamiri 2022 yılı için yaklaşık olarak yüzde 25 zamlandı.

istanbulda-toplu-ulasim-ve-servis-ucretlerine-zam

İstanbul'da toplu ulaşım ve servis ücretlerine zam

İstanbul'da; taksi, taksi dolmuş ve minübüs fiyatlarına yüzde 36, servis ücretlerine ise yüzde 27 zam yapıldı.

dogal-gaza-kademeli-tarife-geliyor-

Doğal gaza kademeli tarife geliyor!

Sonunda tepki çeken doğal gaz fiyatları için beklenen hamle atılıyor. Doğal gaz tüketiminde "kademeli tarife" dönemi başlıyor.

emekli-olmak-isteyenleri-kapsiyor-kaciran-uzulur

Emekli olmak isteyenleri kapsıyor! Kaçıran üzülür

Emeklilik ile ilgili son dakika açıklaması! Emekli olmak isteyen milyonları kapsıyor. Emeklilik için tek tek hesaplandı. Prim günü eksik olanlar yurtdışı, askerlik, doğum ve BAĞ-KUR ihya borçlanması gibi borçlanmalarla prim gününü tamamlayarak emekli olabiliyor. Borçlanma yaparak emekli olacaklar 2022 yılına 15 gün kaldığı şu günlerde borçlanma tutarlarındaki değişiklikten etkilenmeden 2021 yılı asgari ücretiyle borçlanma yaparak emekli olma olanağı bulabilecek. İşte borçlanarak emeklilik ile ilgili tüm detaylar..

sigaraya-zam-geldi-iste-fiatlar

Sigaraya zam geldi. İşte fiatlar

Zam gelen sigara grubundaki en ucuz sigara 17,50, en pahalı sigara 25 TL oldu

guncel-aclik-ve-yoksulluk-siniri-aciklandi

Güncel açlık ve yoksulluk sınırı açıklandı!

Ekonomideki yokuş aşağı gidiş ve Türk Lirası'nın döviz karşısında hızlı değer kaybıyla beraber Türkiye'de 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı ile yoksulluk sınırı rakamları da yükseldi.

simit-fiyatlarina-yuzde-30-zam-geldi

Simit fiyatlarına yüzde 30 zam geldi

Kısa süre önce 2.5 TL’ye çıkan ekmek fiyatlarında yeni zam baskısı sürerken, 100 gram simit yüzde 30 zamlandı ve 3.5 TL oldu. Simit fiyatlarının beş ay sonra 5 liraya ulaşabileceği ifade ediliyor. 2002 yılında 45 lira olan KYK bursu ile 225 adet simit alınabiliyordu. 2021 yılında 650 lira olan KYK bursu ile 185 adet simit alınabiliyor.

vergi-ceza-ve-harclara-yuzde-3620-zam

Vergi, ceza ve harçlara yüzde 36,20 zam!

Hazine tebliği 1 Ocak 2022'den itibaren yürürlüğe girecek.2022'deki vergi, harç ve cezalara uygulanacak zam oranları Resmi Gazete'de yayımlanan Vergi Usul Kanunu Tebliği'yle belli oldu. Buna göre, 2021 yılında 9,11 olan yeniden değerleme oranı bu yıl yüzde 36,20 oldu. Pasaport harcından ehliyete, motorlo taşıtlar vergisinden trafik cezalarına kadar pek çok vergi kalemi yüzde 36.20 oranında artacak.

akaryakita-yarin-da-zam-geliyor

Akaryakıta yarın da zam geliyor

Dolar kurunun tüm zamanların rekorunu kırması sonrasında akaryakıta ve LPG’ye de tarihi bir zamla karşı karşıya kalan Türkiye, yarın bir zamla daha karşılaşacak.

36-milyon-kisi-borcunu-odeyemedi

3.6 MİLYON KİŞİ BORCUNU ÖDEYEMEDİ

Türk lirasındaki değer kaybının her geçen gün katlanarak artması vatandaşı derin bir çıkmaza sürükledi. Bankalara borçlananların sayısında yaşanan artışın yanı sıra aldıkları borcu ödeyemeyenlerin sayısı çarpıcı seviyede artış gösterdi.

benzin-lpg-ve-motorine-buyuk-zam

Benzin, LPG ve motorine büyük zam

Dolardaki yükseliş akaryakıt fiyatlarını da etkiledi. Bloomberg HT’nin haberine göre benzin ve motorin fiyatlarında 52 kuruş zam bekleniyor. Beklenen fiyatın pompaya da yansıyacağı öngörülüyor.

5-milyon-kisinin-dogalgazi-kesildi

5 milyon kişinin doğalgazı kesildi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, “Avrupa’da en ucuz gaz bizde” açıklamasının ardından bir çalışmaya imza atan CHP’li Akın, son 3,5 yılda 5 milyondan fazla abonenin doğalgazının kesildiğini açıkladı.

trt-payinin-kaldirilmasinin-ciftciye-katkisi

TRT payının kaldırılmasının çiftçiye katkısı?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrikte TRT payının tarımsal sulama abonelerinden kaldırılmasına ilişkin çalışmayı TBMM grubuna gönderdiklerini açıkladı. Peki, bu düzenlemenin, çiftçinin elektrik faturasına katkısı ne kadar olacak? 100 TL’lik bir faturada yalnızca 1.3 TL…

sekere-yuzde-52-zam-kapida

Şekere yüzde 52 zam kapıda

Şeker üreticileri artan maliyetler nedeniyle şekere yüzde 52 zam yapılmasını talep etti. Türk Şeker’in talepleri sınırlı oranda karşılaması da yakında zam yapılacağı beklentisini körüklüyor.

120-tl-uzeri-elektrik-faturasi-gelenler-dikkat

120 TL üzeri elektrik faturası gelenler dikkat!

Elektrik fiyatlarına son aylarda gelen zamlarla faturalar kabardıkça kabardı. Elektrik faturası 120 TL’den fazla gelenler için ise faturayı düşürmek mümkün.

yargitaydan-emsal-fazla-mesai-karari

Yargıtay'dan Emsal Fazla Mesai Kararı

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, milyonlarca özel sektör çalışanını yakından ilgilendiren bir karara imza attı. Yüksek mahkeme; fazla mesai hesabında çalışanın kullandığı bilgisayar log kayıtlarının da (açılış kapanış saatleri) delil olarak kabul edilmesi gerektiğine hükmetti.

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ