Tercüman Gazetesi
Hürses1
fed-faiz-kararini-acikladi 2018-yili-arac-muayene-ucretleri-belli-oldu birkonfed--genel-kuruluna-olaganustu-katilim emekliye-maas-mujdesi-ucret-kesme-kalkti memur-ve-emeklilere-ek-zam-geliyor elektrik-faturasi-68-tlnin-ustunde-olanlar- emekliye-yeni-yilda-ekstra-zam konut-satisinda-gerileme- basbakan-yardimcisi-simsek-acikladi benzinde-indirim-bekleniyor-

Piyasaların merakla beklediği karar belli oldu. ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararını açıkladı.

2018 yılı Araç muayene ücretlerini haberimizden sizlerle paylaşıyoruz. Araç muayene sorgulaması yapmak için e-devlet sisteminden yararlanabilirsiniz. Peki, 2018 yılı araç muayene

İş Dünyası Konfederasyonu (BİRKONFED) Olağanüstü Genel Kurulu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci veyoğun bir katılım ile Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde

Memur hatası nedeniyle emekli maaşı kesilip mağdur edilen vatandaşların sorunu çözüldü. Yapılan düzenleme ile eksik günler tamamlanacak, maaş sürecek, borçlu da emekli olabilecek.

Kasım ayı enflasyonunun yüzde 1.49 çıkması ile memur ve memur emeklilerine ek zam umudu doğdu. Enflasyon aralık ayında sıfır bile çıksa memur ve memur emeklileri Ocak ayında yaklaşık

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrikte serbest tüketici limitini yıllık 2 bin 400 kilovatsaatten 2 bin kilovatsaate düşürdü.

Ocakta maaşları artacak emekliler için 3 ekstra zam da gündemde. Karar çıkarsa, tüm emekliler ek ödeme zammına, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar 355 liraya varan intibaka, yeni

Ekim ayında Türkiye genelinde konut satışlarında önemli bir düşüş oldu. Konut satışları, 2017 Ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %5,7 oranında azalırken, bir önceki

Ekonomi zirvesinde konuşan Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Piyasalarda son dönemde ciddi dalgalanma var. Fakat yaşanan bu sorunlar geçici. Enflasyon eninde sonunda tek haneye indirilecek."

PUİS'ten yapılan açıklamaya göre, bu gece yarısından geçerli olmak üzere, benzinin fiyatında 6-8 kuruş indirim bekleniyor.

fed-faiz-kararini-acikladi

Fed faiz kararını açıkladı

Piyasaların merakla beklediği karar belli oldu. ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararını açıkladı.

2018-yili-arac-muayene-ucretleri-belli-oldu

2018 yılı araç muayene ücretleri belli oldu..

2018 yılı Araç muayene ücretlerini haberimizden sizlerle paylaşıyoruz. Araç muayene sorgulaması yapmak için e-devlet sisteminden yararlanabilirsiniz. Peki, 2018 yılı araç muayene ücretleri ne kadar?Araç muayene ücret listesini, gerekli belgeleri ve adım adım muayene işlemlerini haberimizden kontrol edebilirsiniz..

birkonfed--genel-kuruluna-olaganustu-katilim

Birkonfed Genel Kuruluna olağanüstü katılım

İş Dünyası Konfederasyonu (BİRKONFED) Olağanüstü Genel Kurulu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci veyoğun bir katılım ile Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

emekliye-maas-mujdesi-ucret-kesme-kalkti

Emekliye maaş müjdesi| Ücret kesme kalktı

Memur hatası nedeniyle emekli maaşı kesilip mağdur edilen vatandaşların sorunu çözüldü. Yapılan düzenleme ile eksik günler tamamlanacak, maaş sürecek, borçlu da emekli olabilecek.

memur-ve-emeklilere-ek-zam-geliyor

Memur ve emeklilere ek zam geliyor

Kasım ayı enflasyonunun yüzde 1.49 çıkması ile memur ve memur emeklilerine ek zam umudu doğdu. Enflasyon aralık ayında sıfır bile çıksa memur ve memur emeklileri Ocak ayında yaklaşık yüzde 1 ek zam alacak.

elektrik-faturasi-68-tlnin-ustunde-olanlar-

Elektrik faturası 68 TL'nin üstünde olanlar !

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrikte serbest tüketici limitini yıllık 2 bin 400 kilovatsaatten 2 bin kilovatsaate düşürdü.

emekliye-yeni-yilda-ekstra-zam

Emekliye Yeni Yılda Ekstra Zam!

Ocakta maaşları artacak emekliler için 3 ekstra zam da gündemde. Karar çıkarsa, tüm emekliler ek ödeme zammına, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar 355 liraya varan intibaka, yeni emekliler ise 100 lira seyyanen artışa kavuşacak.

konut-satisinda-gerileme-

Konut Satışında Gerileme !

Ekim ayında Türkiye genelinde konut satışlarında önemli bir düşüş oldu. Konut satışları, 2017 Ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %5,7 oranında azalırken, bir önceki aya göre de 18 bin dolayında azalma oldu

basbakan-yardimcisi-simsek-acikladi

Başbakan Yardımcısı Şimşek Açıkladı

Ekonomi zirvesinde konuşan Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Piyasalarda son dönemde ciddi dalgalanma var. Fakat yaşanan bu sorunlar geçici. Enflasyon eninde sonunda tek haneye indirilecek." dedi.

benzinde-indirim-bekleniyor-

Benzinde İndirim Bekleniyor !

PUİS'ten yapılan açıklamaya göre, bu gece yarısından geçerli olmak üzere, benzinin fiyatında 6-8 kuruş indirim bekleniyor.

altini-olanlar-dikkat-

Altını olanlar dikkat !

Ekonomi Uzmanı Dr. Salih Özman, geçen sene yüzde 31 oranında kazanç sağlayan altının, bu sene şu ana kadar yatırımcısına yüzde 22 oranında kar sağladığını söyledi.

anneye-4-bin-857-tl-veriliyor

Anneye 4 bin 857 TL veriliyor

Doğum yapan kadınlar, 300-600 lira doğum yardımı, 133 lira süt parası ve iş göremezlik ödeneği alıyor. 1 çocuklu asgari ücretliye 4 bin 857 lira ödeniyor

sgk-prim-borclari-siliniyor

SGK Prim Borçları Siliniyor

1 Nisan 2017'den önce SGK prim borcu bulunanların tüm borçları, faizleri ve cezaları silinecek. Evde kişi başına gelir 592 liranın altında olanlar, sağlık için prim ödemeyecek.

kidem-tazminatina-zam-getirildi

Kıdem tazminatına zam getirildi!

SSK'lı çalışan işçilere tanınmış bir hak olan kıdem tazminatına zam getirildi. Peki, kıdeme hak kazanabilmek için bir iş yerinde kesintisiz en az bir yıl çalışılması gereken kıdem tazminatı ne kadar artış gösterdi? Milyonlarca çalışanın en büyük güvencelerinden biri olan kıdem tazminatından kimler yararlanabilir?

benzine-13-kurus-zam-geldi

Benzine 13 kuruş zam geldi!

Benzinin litre fiyatlarına bu geceyarısından itibaren geçerli olmak üzere 13 kuruş zam geldi.

emekliye-bin-535-lira

Emekliye bin 535 lira

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı 4 aylık enflasyona göre yüzde 3.43 çıkarken; bu oran en düşük maaşı esnaf emeklilerinde bin 303, SSK'lılarda bin 535 lira yapacak

sgkdan-herkese-ozel-odemeler

SGK'dan herkese özel ödemeler

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), farklı isimler altında ‘özel' ödemeler yapıyor. Milyarlarca lirayı bulan bu ödemelerden çoğu kişi haberdar değil. Para zamanında çekilmeyince hak yanıyor. Bu hakların bazıları yolluk, cenaze yardımı, çayiz ödemesi, istirahat parası ve süt parası olarak sıralanıyor.

vergi-ve-cezalara-gelecek-zamlar-belli-oldu

Vergi ve cezalara gelecek zamlar belli oldu

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) enflasyon rakamlarına göre, 2018'de çeşitli vergi, harç ve cezaların yüzde 14,47'lik yeniden değerleme oranında artırılması bekleniyor.

benzin-ve-motorinden-sonra-bir-zam-daha-

Benzin ve motorinden sonra bir zam daha

Geçtiğimiz günlerde benzin ve motorine yapılan zamlardan sonra bu kez de otogaza zam geleceği bildirildi.

istanbullu-kazandigini-kiraya-veriyor

İstanbullu kazandığını kiraya veriyor!

TÜİK'in 2016 yılı Hanehalkı Bütçe Araştırması sonuçlarına göre konut ve kira harcamalarına en yüksek payı ayıran bölge %30,4 oranıyla TR1 İstanbul Bölgesi oldu.

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
103 hit, 17 ziyaretçi, 16 ziyaret
Bu hafta:
103 hit, 14 ziyaretçi, 16 ziyaret
Bu ay:
7455 hit, 1436 ziyaretçi, 1715 ziyaret
Toplam:
853927 hit, 224111 ziyaretçi, 268378 ziyaret