Hürses1
milyarlarca-liralik-kamu-kaynagi-suriyelilere-harcandi emekliye-mujde-toplu-olarak-odenecek benzine-yeni-zam resmen-yururlukte--tazminat-talep-edebilirsiniz elektrik-faturasinin-yarisi-vergi- otogaza-gece-yarisindan-itibaren-zam o-renk-arabalar-trafige-cikamayacak pompada-11-kurusluk-indirim markette-zararina-satis-donemi-basliyor kredi-karti-taksitlerine-yeni-duzenleme

CHP Bilim Platformu tarafından yapılan göçmen politikasına dair raporda Suriyelilere harcanan para için “On milyarlarca liralık kamu kaynağı denetimden ve şeffaflıktan uzak bir biçimde

Emeklilere güzel haber. Bayram ikramiyesi aldığı için evde bakım ücreti kesilen emekliler geriye dönük ödemelerini toplu olarak alabilecek. Böylece 9 bin 688 liraya varan toplu ödeme söz

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS)’den yapılan açıklamaya göre bu geceyarısından itibaren geçerli olmak benzinin litre satış fiyatına 15 kuruş zam

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Demiryolu ile Seyahat Eden Yolcuların Haklarına Dair Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

100 liralık elektrik faturasının 48 TL’si vergi, harç, dağıtım bedeli, TRT payı gibi kesintilerden oluşuyor. Geçim sıkıntıları nedeniyle İstanbul Avrupa yakasında 450 bin aile,

Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde otogazın litre satış fiyatına da 18 kuruş zam yapıldı.

Ticari taksi olarak çalışan ve sonrasında taksiden çıkarak hususi kullanıma geçen otomobillerin rengi değişmeden tescil işlemleri yapılmayacak.

Benzin fiyatına dün yapılan 17 kuruşluk zammın ardından bugün 11 kuruşluk indirim yapıldı.

Tanzim satış, büyük market zincirlerini fiyat indirimine zorladı. Ancak marketler fiyat etiketlerine “maliyet” tablosu ekleyip zararına satış yaptıklarını belgeleyerek, alışverişe

BDDK, bilgisayar alımları ve taşımacılık harcamalarında kredi kartlarındaki taksitlerini 6 aydan 12 aya çıkardı. Yurtiçinde seyahat ve sağlık harcamalarında ise taksit sayısı üst

milyarlarca-liralik-kamu-kaynagi-suriyelilere-harcandi

Milyarlarca liralık KAMU kaynağı Suriyelilere harcandı

CHP Bilim Platformu tarafından yapılan göçmen politikasına dair raporda Suriyelilere harcanan para için “On milyarlarca liralık kamu kaynağı denetimden ve şeffaflıktan uzak bir biçimde harcanmıştır” ifadeleri kullanıldı.

emekliye-mujde-toplu-olarak-odenecek

Emekliye müjde! Toplu olarak ödenecek

Emeklilere güzel haber. Bayram ikramiyesi aldığı için evde bakım ücreti kesilen emekliler geriye dönük ödemelerini toplu olarak alabilecek. Böylece 9 bin 688 liraya varan toplu ödeme söz konusu olacak.

benzine-yeni-zam

Benzine yeni zam!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS)’den yapılan açıklamaya göre bu geceyarısından itibaren geçerli olmak benzinin litre satış fiyatına 15 kuruş zam yapıldı.

resmen-yururlukte--tazminat-talep-edebilirsiniz

Resmen yürürlükte ! Tazminat talep edebilirsiniz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Demiryolu ile Seyahat Eden Yolcuların Haklarına Dair Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

elektrik-faturasinin-yarisi-vergi-

Elektrik Faturası'nın Yarısı Vergi!

100 liralık elektrik faturasının 48 TL’si vergi, harç, dağıtım bedeli, TRT payı gibi kesintilerden oluşuyor. Geçim sıkıntıları nedeniyle İstanbul Avrupa yakasında 450 bin aile, elektrik faturasını zamanında ödeyemiyor.

otogaza-gece-yarisindan-itibaren-zam

Otogaza gece yarısından itibaren zam!

Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde otogazın litre satış fiyatına da 18 kuruş zam yapıldı.

o-renk-arabalar-trafige-cikamayacak

O renk arabalar trafiğe çıkamayacak!

Ticari taksi olarak çalışan ve sonrasında taksiden çıkarak hususi kullanıma geçen otomobillerin rengi değişmeden tescil işlemleri yapılmayacak.

pompada-11-kurusluk-indirim

Pompada 11 kuruşluk indirim

Benzin fiyatına dün yapılan 17 kuruşluk zammın ardından bugün 11 kuruşluk indirim yapıldı.

markette-zararina-satis-donemi-basliyor

Markette zararına satış dönemi başlıyor!

Tanzim satış, büyük market zincirlerini fiyat indirimine zorladı. Ancak marketler fiyat etiketlerine “maliyet” tablosu ekleyip zararına satış yaptıklarını belgeleyerek, alışverişe kilo sınırlaması getirdiler.

kredi-karti-taksitlerine-yeni-duzenleme

Kredi kartı taksitlerine yeni düzenleme

BDDK, bilgisayar alımları ve taşımacılık harcamalarında kredi kartlarındaki taksitlerini 6 aydan 12 aya çıkardı. Yurtiçinde seyahat ve sağlık harcamalarında ise taksit sayısı üst limiti 9 aydan 12 aya uzatıldı.

kuresel-piyasalarin-gozu-fed-baskaninin-sunumunda

Küresel piyasaların gözü FED Başkanı'nın sunumunda

Küresel piyasalar, dün pozitif bir seyir izlemesinin ardından bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın Senato'da yapacağı sunuma odaklandı.

kobilere-yeni-kredi-paketi-geliyor

KOBİ’lere yeni kredi paketi geliyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "İstihdam Seferberliği 2019 Tanıtım Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Albayrak, "KOBİ'ler için yeni paket geliyor, bu hafta açıklayacağız" dedi.

rusya-60-bin-ton-domatesi-iade-etti

Rusya, 60 bin ton domatesi iade etti

Rusya, üzerinde canlı larvalara rastlandığı gerekçesiyle, Türkiye'den ithal ettiği 60 ton domatesin ülkeye girişine izin vermedi.

tanzim-satis-noktalarina-bakliyat-geliyor

Tanzim satış noktalarına bakliyat geliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Başkent’in 30 ayrı noktasına kurularak 10 çeşit sebzenin uygun fiyatlarla satışa sunulduğu tanzim satış noktalarında, şimdi de bakliyat satışı başlıyor.

memurun-maas-ve-ikramiyesinde-artis

Memurun maaş ve ikramiyesinde artış!

Şubat ayının da sonuna yaklaşılırken, 1.6 milyon memuru ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesi ile ilgili beklenti arttı. Dul ve yetim maaşı alanlar da, yüz binlerce çalışan memuru ilgilendiren 3600 ek gösterge çalışmalarını yakından izliyor. Ek gösterge düzenlemesi yasalaştığında maaş artışı ne kadar olacak? Dul ve yetim maaşlarındaki artışı nasıl etkileyecek? İşte detayları...

kiracilari-ilgilendiren-emsal-karar

Kiracıları ilgilendiren emsal karar

Yargıtay, mülk sahibinden yazılı izni alınmadan yapılan masrafların kiracıya ödenemeyeceğine hükmetti. Emsal kararla birlikte kiracı kafasına göre kiralık eve ya da iş yerine yaptığı masrafları mülk sahibinden tahsil edemeyecek.

yerli-otomobilde-son-durum

YERLİ OTOMOBİLDE SON DURUM

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ve Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Türkiye’nin otomobili ve onun ortaya çıkaracağı mobilite ekosistemini hayata geçirmek üzere, oluşturdukları gruplar aracılığıyla görüşmelere başladı. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu CEO’su Gürcan Karakaş, "Amacımız ülkemizin tedarik zinciri yetkinliklerini ve potansiyelini azami olarak kullanarak 2022 yılında araçlarımızı yola çıkarmak" dedi.

kirmizi-ette-fiyat-neye-gore-belirlenecek

Kırmızı Ette Fiyat neye göre belirlenecek?

Tarım ve Orman Bakanlığınca yürütülen çalışmayla karkas et; kas dokusu, yağ miktarı ve yaş gibi kriterlere göre sınıflandırılacak ve pazar fiyatı da buna göre belirlenecek.

elektrikte-tarimsal-faaliyetler-tarifesi-basliyor

Elektrikte "tarımsal faaliyetler tarifesi" başlıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrikte "tarımsal faaliyetler tarifesi" uygulamasının en geç bir aya kadar başlayacağını bildirdi

atakin-agir-abisi-icin-imzalar-atildi

Atak'ın "ağır abisi" için imzalar atıldı

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) arasında Ağır Sınıf Taarruz Helikopter Projesi Sözleşmesi imzalandı.