İşçileri kurban bayramı ikramiyesi verilecek

10 Temmuz 2020 Cuma 12:41
iscileri-kurban-bayrami-ikramiyesi-verilecek-

Kamu kurumlarına bağlı olarak çalışan işçilere ikramiye müjdesi verildi. Dört taksit halinde ödenen tediye ödemelerinin üçüncü taksit ödemeleri Kurban Bayramı öncesi hesaplara yatırılabilir.Bu sene asgari ücretli bir işçiye üçüncü taksit olarak 13 günlük ücreti karşılığı en az 911.7 TL ödeme yapılacak.
Devlet ve devlete bağlı kurumlarda işçi statüsünde çalışan vatandaşlara tediye ödemeleri yapılıyor. Her yıl işçilerin hizmet karşılığı olarak, 52 günden hesaplayıp vergileri düştükten sonra 4 taksit halinde yapılan ödemeler yapılıyor. İlk iki ödemesinin tamamlanan ikramiyelerin üçüncü ödemeleri için işçiler bekleme halindeydi. Uzmanlar tarafından işçilere güzel haber verildi. Bu sene 31 Temmuz’da başlayacak olan Kurban Bayramı nedeniyle ikramiye ödemeleri erken yapılabilir. Tam ödeme tarihi ise Cumhurbaşkanı kararı ile belli olacak.

Ne kadar ödeme yapılacak?

Asgari ücretli bir işçiye üçüncü taksit olarak 13 günlük ücreti karşılığı en az 911.7 TL ilave tediye ödenecek. İşçinin ücreti arttıkça tediye miktarı da artacak.Haber okunma sayısı: 2949

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
233 hit, 39 ziyaretçi, 39 ziyaret
Bu ay:
233 hit, 38 ziyaretçi, 39 ziyaret
Toplam:
960894 hit, 249995 ziyaretçi, 300356 ziyaret