issizlik-fonu-kime-yaradi- 2-milyon-esnaf-batti-buyuk-iflas-dalgasi-geliyor esnafin-korkulu-ruyasi-bu-paralara-dikkat- enflasyon-aciklandi-ocak-2021-kira-zam-orani elektrik-dogal-gaz-ve-cokca-2021e-zamla-girdik borc-yapilandirilmasinda-basvuru-sureci-uzatildi 2021-gelmeden-elektrik-ve-dogalgaza-zam-geldi- 2021-yilinda-vergi-harc-ve-trafik-cezalari-ne-olacak turkiyede-vatandaslik-kapan-yabanci-sayisi istanbulda-taksi-minibus-ve-dolmus-ucretlerine-zam

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, 2020 yılında işsizlik fonundan işverenlere 18 milyar lira teşvik ve destek ödemesi aktarılmasına rağmen istihdamın artmadığı gibi 896 bin kişi

İcra dairelerinde icra ve iflas dosyası sayısı 22 milyon 127 bini aşarken son 1 yılda 99 bin, 16 yılda yaklaşık 2 milyon esnaf kepenk indirdi. Kapanan şirket sayısı yarım milyona

Türkiye'de son günlerde piyasaya sürülen sahte dolarlar esnafın kabusu oldu. Özellikle kuyumcu esnafını hedef alan kalpazanların yaptığı paraları güncellenmeyen eski tip para sayma

TÜİK'in Aralık ayı enflasyon rakamlarını açıklanmasıyla birlikte ev sahibi ve kiracıların da beklediği Ocak ayı kira zam oranı da belli oldu. İşte 4 Ocak 2021 itibariyle kira

Türkiye yeni yıla gözlerini zamlarla açtı. Ehliyet ve pasaport harçlarından, köprü geçiş ücretlerine, elektrikten doğal gaza kadar çok sayıda kaleme yeni zamlar geldi. Asgari ücrete

Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren karara göre, 1 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilecek ilk taksit ödemeleri 1 Nisan 2021'e ertelendi.

EPDK, 2021'de elektrik ve doğalgazda uygulanacak hizmet bedellerini açıkladı. Açıklanan rakamlara göre elektrik ve doğalgazda yüzde 11 zam yapılırken kesme-bağlama hizmetlerinde indirim

2021 yılına ilişkin yeniden değerleme oranı yüzde 9.11 oldu. Bu oran vergi, harç, araç muayenesi gibi işlemlerde de geçerli olacak.

Yabancıya gayrimenkul satış şirketi Nevita'nın araştırmasına göre, Türkiye'den ikamet alan 1.5 milyonu aşkın yabancının yarıya yakını kendi evinde oturuyor.

İstanbul’da taksi, minibüs ve dolmuş ücretlerine yüzde 11 zam yapıldı. Buna göre, İstanbul'da taksimetre açılışı 5 liradan 5.55 liraya yükseldi. Kilometre başı ücret ise 3.10

issizlik-fonu-kime-yaradi-

İşsizlik Fonu kime yaradı ?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, 2020 yılında işsizlik fonundan işverenlere 18 milyar lira teşvik ve destek ödemesi aktarılmasına rağmen istihdamın artmadığı gibi 896 bin kişi azaldığını söyledi. Ağbaba, işsizlerin sadece yüzde 5'inin fondan yararlanabildiğini belirtti.

2-milyon-esnaf-batti-buyuk-iflas-dalgasi-geliyor

2 milyon esnaf battı! Büyük iflas dalgası geliyor

İcra dairelerinde icra ve iflas dosyası sayısı 22 milyon 127 bini aşarken son 1 yılda 99 bin, 16 yılda yaklaşık 2 milyon esnaf kepenk indirdi. Kapanan şirket sayısı yarım milyona yaklaştı. Batık krediler nedeniyle 2021’de ise ciddi iflas dalgası bekleniyor.

esnafin-korkulu-ruyasi-bu-paralara-dikkat-

Esnafın korkulu rüyası bu paralara dikkat !

Türkiye'de son günlerde piyasaya sürülen sahte dolarlar esnafın kabusu oldu. Özellikle kuyumcu esnafını hedef alan kalpazanların yaptığı paraları güncellenmeyen eski tip para sayma makineleri tespit edemiyor. Para sayma makinelerinin yeni yazılımlarla güncellenmesi gerektiğini söyleyen uzmanlar, sahte paraların bant yapıştırma yöntemiyle de tespit edilebileceğine dikkat çekiyor.

enflasyon-aciklandi-ocak-2021-kira-zam-orani

Enflasyon açıklandı, Ocak 2021 kira zam oranı..

TÜİK'in Aralık ayı enflasyon rakamlarını açıklanmasıyla birlikte ev sahibi ve kiracıların da beklediği Ocak ayı kira zam oranı da belli oldu. İşte 4 Ocak 2021 itibariyle kira ücretlerinde yapılacak zam oranı.

elektrik-dogal-gaz-ve-cokca-2021e-zamla-girdik

Elektrik, doğal gaz, ve çokca.. 2021'e zamla girdik

Türkiye yeni yıla gözlerini zamlarla açtı. Ehliyet ve pasaport harçlarından, köprü geçiş ücretlerine, elektrikten doğal gaza kadar çok sayıda kaleme yeni zamlar geldi. Asgari ücrete yapılan 500 TL'lik zam emekçileri tatmin etmezken, bu yıl da yurttaşı ekonomik olarak zor günler bekliyor..

borc-yapilandirilmasinda-basvuru-sureci-uzatildi

Borç yapılandırılmasında başvuru süreci uzatıldı!

Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren karara göre, 1 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilecek ilk taksit ödemeleri 1 Nisan 2021'e ertelendi.

2021-gelmeden-elektrik-ve-dogalgaza-zam-geldi-

2021 gelmeden elektrik ve doğalgaza zam geldi!

EPDK, 2021'de elektrik ve doğalgazda uygulanacak hizmet bedellerini açıkladı. Açıklanan rakamlara göre elektrik ve doğalgazda yüzde 11 zam yapılırken kesme-bağlama hizmetlerinde indirim yapıldı.

2021-yilinda-vergi-harc-ve-trafik-cezalari-ne-olacak

2021 yılında vergi, harç ve trafik cezaları ne olacak?

2021 yılına ilişkin yeniden değerleme oranı yüzde 9.11 oldu. Bu oran vergi, harç, araç muayenesi gibi işlemlerde de geçerli olacak.

turkiyede-vatandaslik-kapan-yabanci-sayisi

Türkiye'de ''vatandaşlık'' kapan yabancı sayısı!

Yabancıya gayrimenkul satış şirketi Nevita'nın araştırmasına göre, Türkiye'den ikamet alan 1.5 milyonu aşkın yabancının yarıya yakını kendi evinde oturuyor.

istanbulda-taksi-minibus-ve-dolmus-ucretlerine-zam

İstanbul’da taksi, minibüs ve dolmuş ücretlerine zam

İstanbul’da taksi, minibüs ve dolmuş ücretlerine yüzde 11 zam yapıldı. Buna göre, İstanbul'da taksimetre açılışı 5 liradan 5.55 liraya yükseldi. Kilometre başı ücret ise 3.10 liradan 3.45 liraya çıktı. Minibüs ücretlerinde en kısa mesafe 2,50'den 2,75 TL'ye çıktı.

erdoganin-duyurdugu-kira-duzenlemesi

Erdoğan'ın duyurduğu kira düzenlemesi..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu kira düzenlemesinin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Esnafa kira desteğinin yanı sıra elektrik, su ve doğal gaz faturaları için de destek verilmesi bekleniyor.

son-70-yilin-en-agir-yoksulluk-ve-acligi

Son 70 yılın en ağır yoksulluk ve açlığı..

Tüketici Hakları Derneği, Türkiye'de vatandaşların son 70 yılın en ağır yoksulluk ve açlığını yaşadığını belirterek alınması gereken önlemleri sıraladı.

akaryakita-sessiz-sedasiz-zam-yapilmis

Akaryakıta sessiz sedasız zam yapılmış

Türkiye’nin pazar payı açısından önde gelen bazı akaryakıt dağıtım şirketleri, cuma gününü cumartesiye bağlayan gece yarısı benzin ve motorine, TÜPRAŞ çıkış fiyatları değişmemesine karşın bir-iki kuruş düzeyinde zam yaptığı ortaya çıktı.

kiralara-koronavirus-zammi-ev-sahipleri-kiralari-katladi

Kiralara koronavirüs zammı! Ev sahipleri kiraları katladı!

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Bodrum’un nüfusunda yüzde 300 artış gözlenirken ev, işyeri ve arsaların fiyatları 3 katına çıktı. İlçede kiralık ev kalmaması nedeniyle ev sahipleri kiracıların 2021 yılı kira artışlarında yüzde 50’ye kadar zam yaptı.

enflasyon-kira-zam-orani-da-belli-oldu

Enflasyon kira zam oranı da belli oldu!

TÜİK'in Kasım ayı enflasyon rakamlarını açıklanmasıyla birlikte ev sahibi ve kiracıların da beklediği Aralık ayı kira zam oranı da belli oldu. İşte 3 Aralık 2020 itibariyle kira ücretlerinde yapılacak zam oranı.

iste-2021in-muhtemel-asgari-ucret-zammi

İşte 2021'in ''muhtemel'' asgari ücret zammı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un, 2021'de uygulanacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında ilk toplantının 4 Aralık'ta yapılacağını açıklamasının ardından, gözler Asgari Ücret Tespit Komisyonuna çevrildi. Asgari ücrette yapılacak muhtemel artışlar tartışılmaya başladı.

vergi-borcu-olana-buyuk-firsat-1-subatta-basliyor

Vergi borcu olana büyük fırsat! 1 Şubat'ta başlıyor...

Milyonlarca vatandaşın yüzünü güldüren yapılandırma yasası vergi borcu olanlara büyük fırsat sunuyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı bunu örneklerle anlattı; 90 bin liralık gelir vergisi beyannamesi yatırılmadığı için cezalarıyla 251 bin liraya ulaşan borcun 160 bin lirası siliniyor. Ekim 2019'da 80 bin liralık KDV borcu nedeniyle uzlaşma talebinde bulunan vatandaşın dün itibarıyla cezalarıyla 103 bin lira 180 lira ödemesi gerekirken, yapılandırmayla 42 bin 230 liralık idari para cezasından kurtulacak. Mayıs 2020'de 1228 lira trafik cezasının 429 lira tutarın faizinin tahsilinden vazgeçilecek.

indirimli-emeklilik-sansi-dogdu

İndirimli emeklilik şansı doğdu:

Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren torba yasa yürürlüğe girdi. Yasa, Bağ-Kur'a olan borçları sildirme imkanı getirirken eski günlerini satın almak isteyenler için de indirim avantajı sunuyor. Gününü dolduranlar bu sayede emekli oluyor.

tahsilat-durdu-borc-artti

Tahsilat durdu, borç arttı

Kriz nedeniyle yarısı vergi 551 milyar liralık gelir tahsil edilemedi. Tahsil edilemeyen bu gelir nedeniyle borçlanma arttı. Hazine ilk 10 ayda 244.5 milyar lira borçlanmaya gitti.

vergi-prim-borclari-ve-tum-para-cezalarina-yapilandirma

Vergi, prim borçları ve tüm para cezalarına yapılandırma

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen kanun teklifine göre Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, KDV, MTV, ÖTV, SGK, KYK, tüm idari para cezaları ve trafik borçları yapılandırılacak. Yapılandırılan borçlar 18 taksitle ödenebilecek.

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ