Hürses1
elektrik-faturalarinda-yeni-donem ekonomik-program-aciklandi- arac-sahipleri-dikkat--binlerce-trafik-cezasi -tokinin-24-indirim-kampanyasi-basliyor -350-bin-calisana-erken-emeklilik-mujdesi -kepenk-kapatan-esnaf-sayisi-yuzde-50-artti dogalgaz-ve-elektrige-bir-zam-daha-geliyor- kredi-karti-sahiplerini-sevindirecek-karar emeklilikte-yasa-takilanlar-dikkat1-ekimde- binlerce-kisi-bir-anda-issiz-kalabilir

EPDK’nın mayısta yaptığı düzenlemeyle elektrik sözleşmelerinde yeni bir döneme girildi. Abonelik süresi kısaldı. Ödenmemiş fatura için SMS atılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 2019 yılı büyüme hedefini yüzde 2,3, enflasyon hedefini yüzde 15,9 olarak açıkladı.

Elektronik Denetleme Sistemi tarafından kesilen binlerce trafik cezası hazırlandı ve postaya veriliyor. Fotoğrafta gördükleriniz sadece bu cezalardan birkaçı..

TOKİ tarafından konut ve işyeri alıcılarına yönelik bu yıl ikincisi yapılacak yüzde 24 indirim kampanyası cuma günü başlıyor

Tehlikeli ve yıpratıcı işlerle uğraşanlara daha erken emeklilik hakkı tanınıyor. Aralarında maden işçileri, döküm işçileri, asker-polis ve gazetecilerin de olduğu işlerde

Döviz kurundaki hareketlilik esnafı vurdu. Temmuz ayında, geçen yılın aynı dönemine göre kepenk kapatan esnaf sayısı yüzde 50 artarken, bu yılın 8 aylık döneminde ise artış yüzde

Elektrik ve doğalgaza üst üste iki ay yapılan zammın ardından, bir zam daha yapılacağı öğrenildi.

Yargıtay; bankamatik, kredi kartı çalınır ya da zorla, tehditle alınır da kart sahibi 24 saat içinde bankaya bu durumu iletirse çekilen paranın bankaca sahibine iade edilmesi gerektiğine

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT), uzun yıllardır ilk kez, Meclis’te çoğunluğa sahip partilerin ortak gündem konusu haline geldi. Milletvekili sayısı 302’ye ulaşan dört parti,

Koordinatörlüğünü CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın yaptığı Emek Büroları'nın “Ekonomik Kriz Notları ve Krizin Çalışma Yaşamına Etkileri” raporunda “binlerce

ankarada-mc-donalds-burger-king-ve-starbuck-karari

Ankara'da Mc Donald's Burger King ve Starbuck kararı

Ankara’da Keçiören Belediyesi Amerika menşeili firmalara ruhsat vermeme kararı aldı.

-bankacilik-hisseleri-dustu

Bankacılık hisseleri düştü

Piyasalardaki dalgalanmanın etkisiyle bankacılık hisselerinde düşüş yüzde 10'u geçti.

anlasmasi-olmayan-pahali-elektrik-kullanacak

Anlaşması olmayan pahalı elektrik kullanacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrik tarifelerinde on binlerce sanayiciyi ve işletmeyi ilgilendiren yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Kurum, elektrik dağıtım şirketlerinden, yıllık 1 milyon kilovatsaat ve üzerinde elektrik tüketen abone sayısını ve tüketimlerini istedi.

emeklilere-buyuk-mujde-maaslara-zam-geliyor

Emeklilere büyük müjde! Maaşlara zam geliyor...

Yaklaşık 12 milyon emeklinin daha iyi maaş alarak daha iyi şartlarda yaşaması için arayışlar devam ediyor.

kredi-cekecekler-dikkat--3-yila-indi

Kredi çekecekler dikkat ! 3 yıla indi..

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu ekonominin dengelenme sürecine girildiğini belirterek tüketici kredisi vadesini 48 aydan 36 aya düşürdü. Ekonomiyi soğutmak için alınan bu önlemin etkilerini önümüzdeki günlerde göreceğiz.

o-paralar-iade-edilecek

O paralar iade edilecek

Kapatılan ya da kenara atılan ön ödemeli GSM hatlarına yönelik önemli bir karar alındı.

emekliye-mujdeli-haber--3-maas-avans

Emekliye müjdeli haber : 3 maaş avans..

SGK, emeklilik başvurusu yapanlara avans imkanı sunuyor. Bu imkanın mevcut emeklilere de sağlanması için çalışılıyor. Onay çıkarsa, emekliler 3 maaş tutarında avans çekebilecek, geri ödemeyi taksitle ve faizsiz yapacak

ekmek-fiyatlari-aciklandi

Ekmek fiyatları açıklandı

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı, 'Ekmekte meydana gelecek fiyat değişikliği yüzde 15'i geçmeyecek. Kilogramı 5 lira olan ekmeğin fiyatı, 5 lira 75 kuruşun üzerinde olmayacak.' dedi.

binlerce-kisiye-25-yil-erken-emeklilik-surprizi

Binlerce kişiye 2.5 yıl erken emeklilik sürprizi

TBMM’ye sunulan bedelli askerlikle ilgili torba yasa teklifinde yer alan, sağlık çalışanlarına yıpranma hakkının detayları belli oldu. Otuz yıl çalışan sağlıkçılar, yıpranma hakkı sayesinde 2.5 yıl erken emekli olabilecek.

arac-sahiplerine-kotu-haber

Araç sahiplerine kötü haber!

Kur oranlarının son dönemde artması araçlarına sigorta yapmak isteyenleri zora soktu. Sigorta fiyatları ortalama bir araç için 400- 500 TL zamlandı. Bu zamma karşılık olarak yeni bir kasko türü, 'Mini Kasko' ortaya çıktı.

tutun-urunlerinde-vergi-artirilacak

Tütün ürünlerinde vergi artırılacak

Tütün Kontrolü Strateji Belgesi ve Eylem Planı kapsamında, tütün ürünlerindeki vergilerin artırılması için ulusal politikalarla uyumlu vergi ve fiyat politikası uygulanacak.

200-bin-isciye-zam-mujde-yuzde-917-zam

200 bin işçiye zam müjde! Yüzde 9.17 zam

200 bin kamu işçisinin geliri artıyor. Maaşlara yüzde 3.5 zam ve yüzde 5.67 enflasyon farkı yansıtılıyor. Zam yüzde 9.17’yi buluyor.

binlerce-kisiye-mujde-o-paralar-odenecek

Binlerce kişiye müjde! O paralar ödenecek

İşletmelerin KOBİ vasfını kaybetmeden önce uygun bulunan proje ve destek başvuruları, KOBİ vasfı kaybedilse bile kazanılmış hak olarak değerlendirilecek ve ödemeler yapılabilecek.

memura-emeklilik-zammi-iste-zamli-liste

Memura emeklilik zammı! İşte zamlı liste

3600 ek göstergeye kavuşacak 1.5 milyon öğretmen, polis, hemşire, din görevlisi ve şube müdürü ile emekliler gelirlerinin artacağı günü bekliyor. İşte mesleklere ve derecelere göre artış hesabı...

ev-kadinlarina-emeklilik-firsati

Ev kadınlarına emeklilik fırsatı

Küçük işler yaparak emekliliğe hak kazanmak mümkün. Bu şekilde geçimini sağlayan ev kadınları esnaf statüsünde değerlendiriliyor, vergi ödemiyor.

bayram-ikramiyesi-neden-eksik-yatti

Bayram İkramiyesi Neden Eksik Yattı?

SGK, bayramlardan önce emeklilerin kafasındaki karışıkılğı gidermek için 7 maddelik bir duyuru yaptı. Duyuruda kime hangi oranda ikramiye verildiği de açıklandı.

emeklilerin-maasinda-akil-almaz-oyun

Emeklilerin maaşında akıl almaz oyun..

Kılıçdaroğlu "Asgari ücretten prim yatıran bugün 718 lira emekli aylığı alıyor. Bu düzenleme yapılmasaydı bin 822 lira alacaktı. Esnaf ve çiftçi emeklilerinin aylığı da yarıdan fazla azaldı." dedi.

8-yil-erken-emeklilik-yolu

8 yıl erken emeklilik yolu

Geriye dönük borçlanma imkanıyla hiçbir sigorta sicili olmayan esnaf, 8 yıl erken emekli olabiliyor.

bakandan-yeni-emeklilere-mujde

Bakandan yeni emeklilere müjde

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, mayıs ayında yaklaşık 100.000 kişinin emekli aylığına bağlandığını, onların da bayram ikramiyesi alabileceğini açıkladı.

binlerce-kisiyi-ilgilendiren-haber-o-parayi-almayi-unutmayin

Binlerce kişiyi ilgilendiren haber! O parayı almayı unutmayın...

Çalışanlar ile ilgili ödenmesi gereken ilgili paranın alınması için ne yapılması gerekiyor. Kimler bu haktan faydalanacak. Bu haberin içeriğini takip ediniz.

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
13 hit, 3 ziyaretçi, 4 ziyaret
Bu ay:
4005 hit, 974 ziyaretçi, 1172 ziyaret
Toplam:
915812 hit, 237541 ziyaretçi, 285097 ziyaret