merkez-bankasindan-500-liralik-banknot-geliyor marketlerin-acilis-saati-degisiyor kafe-ve-restoranlara-destek-odemesinin-sartlari pandemide-turkiyede-milyoner-sayisi-artti kirasini-odeyemeyenler-icin-emsal-karar esnafin-kredi-borcuna-erteleme enflasyon-aciklandi-subat-2021-kira-zam-orani- kis-ortasinda-dogalgaza-zam-yapildi marketlerde-urunlere-gizli-zam-fiyatlar-ayni-gorunuyor- issizlik-fonu-kime-yaradi-

CHP'li Erdoğan Toprak, Merkez Bankası'nın bankalara "ATM’lere küçük kupürlü banknot yerleştirme talimatı"nın sonrasında "500 ya da 1.000 TL'lik yeni banknotlara hazırlık

Ticaret Bakanlığı'nın zincir marketlere yönelik hazırladığı düzenlemede 27 meyvenin açıkta satışının sona ermesi ve beş ürün grubu için satış yasağı öngörülürken, mağaza

Koronavirüs salgını döneminde en ağır darbeyi yiyen sektörlerin başında gelen yiyecek içecek sektörüne yönelik "ciro kaybı desteği"ne ilişkin usul ve esaslar belli oldu.

Hesabında 1 milyon lira veya üzeri parası olan mudi sayısı 2020'de bir önceki yıla göre 82 bin 837 artarken, milyonerlerin toplam mevduatı 1 trilyon 960 milyar lira oldu.

Bursa 4’üncü Bölge Adliye Mahkemesi, pandemi sebebiyle kirada %50’lik mücbir sebep indirimi kararı verdi. Kararı değerlendiren Hukukçu Doç. Dr. Yeniocak, “Emsal bir karardır, işyeri

Esnaf ve sanatkarların Halkbank'a olan kredi borçlarının ertelenmesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, 31 Aralık ve öncesinde kullanılan düşük faizli kredi

TÜİK'in 2021 yılının ilk enflasyon verisi olan Ocak 2021 enflasyon rakamlarını açıklanmasıyla birlikte ev sahibi ve kiracıların da beklediği Şubat ayı kira zam oranı da belli oldu.

Doğalgaza kış ortasında zam yapıldı. Şubat ayından geçerli olacak fiyat tarifelerinde konut, ticarethane, sanayi ve elektrik üretim santralleri abone gruplarında yüzde 1 zam yapıldı.

CHP Trabzon Milletvekili, marketlerde yaptığı incelemeler sonucunda birçok ürünün gramajlarını düşürerek fiyatının sabit tutulduğunu aslında ürünlere gizli zam yapıldığını

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, 2020 yılında işsizlik fonundan işverenlere 18 milyar lira teşvik ve destek ödemesi aktarılmasına rağmen istihdamın artmadığı gibi 896 bin kişi

son-70-yilin-en-agir-yoksulluk-ve-acligi

Son 70 yılın en ağır yoksulluk ve açlığı..

Tüketici Hakları Derneği, Türkiye'de vatandaşların son 70 yılın en ağır yoksulluk ve açlığını yaşadığını belirterek alınması gereken önlemleri sıraladı.

akaryakita-sessiz-sedasiz-zam-yapilmis

Akaryakıta sessiz sedasız zam yapılmış

Türkiye’nin pazar payı açısından önde gelen bazı akaryakıt dağıtım şirketleri, cuma gününü cumartesiye bağlayan gece yarısı benzin ve motorine, TÜPRAŞ çıkış fiyatları değişmemesine karşın bir-iki kuruş düzeyinde zam yaptığı ortaya çıktı.

kiralara-koronavirus-zammi-ev-sahipleri-kiralari-katladi

Kiralara koronavirüs zammı! Ev sahipleri kiraları katladı!

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Bodrum’un nüfusunda yüzde 300 artış gözlenirken ev, işyeri ve arsaların fiyatları 3 katına çıktı. İlçede kiralık ev kalmaması nedeniyle ev sahipleri kiracıların 2021 yılı kira artışlarında yüzde 50’ye kadar zam yaptı.

enflasyon-kira-zam-orani-da-belli-oldu

Enflasyon kira zam oranı da belli oldu!

TÜİK'in Kasım ayı enflasyon rakamlarını açıklanmasıyla birlikte ev sahibi ve kiracıların da beklediği Aralık ayı kira zam oranı da belli oldu. İşte 3 Aralık 2020 itibariyle kira ücretlerinde yapılacak zam oranı.

iste-2021in-muhtemel-asgari-ucret-zammi

İşte 2021'in ''muhtemel'' asgari ücret zammı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un, 2021'de uygulanacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında ilk toplantının 4 Aralık'ta yapılacağını açıklamasının ardından, gözler Asgari Ücret Tespit Komisyonuna çevrildi. Asgari ücrette yapılacak muhtemel artışlar tartışılmaya başladı.

vergi-borcu-olana-buyuk-firsat-1-subatta-basliyor

Vergi borcu olana büyük fırsat! 1 Şubat'ta başlıyor...

Milyonlarca vatandaşın yüzünü güldüren yapılandırma yasası vergi borcu olanlara büyük fırsat sunuyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı bunu örneklerle anlattı; 90 bin liralık gelir vergisi beyannamesi yatırılmadığı için cezalarıyla 251 bin liraya ulaşan borcun 160 bin lirası siliniyor. Ekim 2019'da 80 bin liralık KDV borcu nedeniyle uzlaşma talebinde bulunan vatandaşın dün itibarıyla cezalarıyla 103 bin lira 180 lira ödemesi gerekirken, yapılandırmayla 42 bin 230 liralık idari para cezasından kurtulacak. Mayıs 2020'de 1228 lira trafik cezasının 429 lira tutarın faizinin tahsilinden vazgeçilecek.

indirimli-emeklilik-sansi-dogdu

İndirimli emeklilik şansı doğdu:

Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren torba yasa yürürlüğe girdi. Yasa, Bağ-Kur'a olan borçları sildirme imkanı getirirken eski günlerini satın almak isteyenler için de indirim avantajı sunuyor. Gününü dolduranlar bu sayede emekli oluyor.

tahsilat-durdu-borc-artti

Tahsilat durdu, borç arttı

Kriz nedeniyle yarısı vergi 551 milyar liralık gelir tahsil edilemedi. Tahsil edilemeyen bu gelir nedeniyle borçlanma arttı. Hazine ilk 10 ayda 244.5 milyar lira borçlanmaya gitti.

vergi-prim-borclari-ve-tum-para-cezalarina-yapilandirma

Vergi, prim borçları ve tüm para cezalarına yapılandırma

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen kanun teklifine göre Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, KDV, MTV, ÖTV, SGK, KYK, tüm idari para cezaları ve trafik borçları yapılandırılacak. Yapılandırılan borçlar 18 taksitle ödenebilecek.

ogrenci-yemegi-makarna-da-luks-oldu-

Öğrenci Yemeği Makarna da Lüks Oldu!

Bir aile 2016’da yıllık toplam 37.2 kilo kırmızı et tüketirken bu yıl 28 kilo tüketebildi. Makarna tüketimi yüzde 25 artarken, kırmızı et tüketimi yüzde 25-30 azaldı.

prim-borcu-nedeniyle-emekli-olamayanlara-firsat-

Prim borcu nedeniyle emekli olamayanlara fırsat !

İstihdam paketiyle prim borcu nedeniyle emekli olamayan binlerce vatandaşa emeklilik fırsatı doğdu. 1 Kasım'dan itibaren prim borçları yapılandırılabilecek. Borcunu ödeyenler başvuru yaparak emekli olabilecek.

otoyollar-ve-koprulere-saate-gore-degisen-fiyatlandirma-

Otoyollar ve köprülere ''saate göre değişen'' fiyatlandırma !

Otoyol ve köprülerde 'dinamik fiyatlandırma' modeli 2021 Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'nda yer aldı. Özel yazılımların devreye alınması ile geçilecek sistemde, vatandaşlar belli gün ve saatlerde otoyolları ve köprüleri daha ucuza kullanabilecek. Benzer bir formül havayolu şirketlerinde de kullanılıyor.

asil-pandemi-mutfakta

Asıl pandemi mutfakta!

Türkiye bugün cumhuriyetin 97'nci yılını kutlarken, hane içerisindeki geçim sıkıntıları bayram coşkusunun önüne geçiyor. Bir yandan ekonomik dar boğaz diğer yandan koronavirüs pandemisi nedeniyle Türkiye'de neredeyse her 10 kişiden 7'sinin geçim sıkıntısı çektiği ortaya çıktı.

tl-asiri-degersiz-kur-hedefimiz-yok

"TL aşırı değersiz, kur hedefimiz yok."

Bugün 2020 yılı sonu için yeni enflasyon beklentisini açıklayan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal "Kur hedefimiz yok, TL aşırı değersiz bir noktada" dedi.

gram-altin-500-tlye-dayandi

Gram altın 500 TL'ye dayandı

Dün 8 lirayı aştıktan sonra bu sabah da yükselişte olan dolar 8,16 ile tarihi zirveyi yeniledi. Bir rekor da altından geldi. 498.874'ü görerek 500 TL'ye yaklaştı.

milyonlari-ilgilendiren-borc-yapilandirmasinin-detaylari-

Milyonları ilgilendiren borç yapılandırmasının detayları !

Yaklaşık 4 milyon kişiyi ilgilendiren ve 500 milyar liralık borç yapılandırma düzenlemesi TBMM Plan Bütçe Komisyonu'na sunuldu. Vergi, KYK, trafik cezası gibi borçlarını ilk taksit süresi içinde peşin ödeyenler, gecikme faizinden tümüyle kurtulacakları gibi enflasyon farkının da sadece yüzde 10'unu ödeyecekler. İşte paket hakkında tüm detaylar.

2021e-girerken-vergi-ve-ceza-yagacak

2021'e girerken vergi ve ceza yağacak!

TBMM'ye sunulan yeni yasa telifinden iktidarın 2021 yılında özellikle trafik ve vergi cezalarında rekor zam hazırlığında olduğu ortaya çıktı.

sgkda-56-milyon-liralik-acik

SGK'da 56 milyon liralık açık!

Milli Emlak Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) 527,7 milyon liralık kıymetli dört taşınmazına karşı 471,2 milyon lira değerinde 159 taşınmaz devretti. Sayıştay, 56 milyon TL’lik fark oluştuğuna dikkat çekti.

borcu-olanlara-yapilandirma-talimati

Borcu olanlara yapılandırma talimatı

Yaz tatili süresince sahada olan milletvekillerine en çok gelen talep, devlete olan borçların yeniden yapılandırılması oldu. Bunun üzerine Başkan Erdoğan, kapsamlı bir çalışma yapılması talimatı verdi. KYK borcu ile ilgili son dakika haberi geldi. Milyonlarca öğrenci KYK borcu öğrenim kredisi ve geri ödemeler hakkında gelecek müjdeli haberi bekliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla bugüne kadar yapılan en büyük borç yapılandırması ve düzenlemesi hayata geçirilecek. Peki, KYK borçları silinecek mi, ceza faizleri ile ilgili nasıl bir düzenleme yapılacak? İşte, KYK borcu dahil bir çok alandaki borç ve ceza faizi düzenlemesi ile ilgili merak edilenler…

4-milyon-kisinin-500-milyar-borcu-yapilanacak

4 milyon kişinin 500 milyar borcu yapılanacak

Emlak vergisinden trafik cezalarına kadar kamu kurumlarına olan hemen hemen tüm borçların ödemesinin kolaylaştırılması ve ertelenmesi için yeni paket hazırlanıyor. Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda yapılandırma kapsamına öğrencilerin kredi borçları da dahil edildi.

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1090 hit, 125 ziyaretçi, 128 ziyaret
Bu ay:
1090 hit, 124 ziyaretçi, 128 ziyaret
Toplam:
961751 hit, 250080 ziyaretçi, 300445 ziyaret