Hürses1
sakin-satmayin-uyarisi-geldi cinliler-turkiyede-dev-komur-santrali-yapacak arac-sahipleri-dikkat dolar-yukselerek-gune-basladi emekli-maaslarinda-kesinti emekli-ek-ikramiye-basvurusu-nasil-yapiliyor konut-kredisi-maliyetleri-artti-- ekim-2017-issizlik-rakamlari-aciklandi istanbullulara-guzel-haber tepkiler-cogaliyor

16 yaş ve üzeri araçlar için gündeme getirilen 10 bin TL'lik ÖTV indirimi sonrası harekete geçerek yok pahasına tüketicilerden araç toplayan ve sadece plakalarını satışa çıkaran

Çin'in en büyük enerji şirketlerinden Shanghai Electric Power Türkiye'de kömür santrali kurmak için 889.7 milyon dolarlık sözleşme imzaladı. Çinliler maden işlerinde kendi ülkelerinden

Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzinin litre satış fiyatına 16 kuruş indirim yapıldı.

ABD faizlerindeki yükseliş ve dolardaki değer kazancı eğilimiyle dolar/TL dün günü tamamladığı 3.78'li seviyelerden 3.80'e doğru yükselerek güne başladı. Dolar/TL daha sonra 3.82'i

Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SSK'nın Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çatısı altında birleştirilmesi sırasında yapılan memur hatalarıyla sistem hatalarının faturası emeklilere kesildi.

Kamuda 30 yıldan fazla hizmeti olan yaklaşık 400 bin emekliye verilen ek ikramiye için son başvuru tarihi 27 Ocak'ta sona eriyor. Emekli ek ikramiye ile ilgili merak edilen detaylar

Konut kredisi için 100 bin lira kredi çeken bir vatandaş, bir yıl öncesine kıyasla 17 bin 220 lira daha fazla ödeyecek.

Türkiye'de işsizlik oranı, Ekim 2017'de bir önceki yılın aynı dönemine göre 1,5 puan azalarak yüzde 10,3 oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, metal ve plastik atıkları geri dönüşüme kazandırmak için şehrin farklı noktalarına 100 mobil atık otomatı yerleştirecek. İstanbul Büyükşehir

Türkiye’de 3444 ve 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu’nunlarının içerdiği 'Süresiz nafaka’ uygulaması beraberinde bir çok maduriyetide getirdi.

kidem-tazminatina-zam-getirildi

Kıdem tazminatına zam getirildi!

SSK'lı çalışan işçilere tanınmış bir hak olan kıdem tazminatına zam getirildi. Peki, kıdeme hak kazanabilmek için bir iş yerinde kesintisiz en az bir yıl çalışılması gereken kıdem tazminatı ne kadar artış gösterdi? Milyonlarca çalışanın en büyük güvencelerinden biri olan kıdem tazminatından kimler yararlanabilir?

benzine-13-kurus-zam-geldi

Benzine 13 kuruş zam geldi!

Benzinin litre fiyatlarına bu geceyarısından itibaren geçerli olmak üzere 13 kuruş zam geldi.

emekliye-bin-535-lira

Emekliye bin 535 lira

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı 4 aylık enflasyona göre yüzde 3.43 çıkarken; bu oran en düşük maaşı esnaf emeklilerinde bin 303, SSK'lılarda bin 535 lira yapacak

sgkdan-herkese-ozel-odemeler

SGK'dan herkese özel ödemeler

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), farklı isimler altında ‘özel' ödemeler yapıyor. Milyarlarca lirayı bulan bu ödemelerden çoğu kişi haberdar değil. Para zamanında çekilmeyince hak yanıyor. Bu hakların bazıları yolluk, cenaze yardımı, çayiz ödemesi, istirahat parası ve süt parası olarak sıralanıyor.

vergi-ve-cezalara-gelecek-zamlar-belli-oldu

Vergi ve cezalara gelecek zamlar belli oldu

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) enflasyon rakamlarına göre, 2018'de çeşitli vergi, harç ve cezaların yüzde 14,47'lik yeniden değerleme oranında artırılması bekleniyor.

benzin-ve-motorinden-sonra-bir-zam-daha-

Benzin ve motorinden sonra bir zam daha

Geçtiğimiz günlerde benzin ve motorine yapılan zamlardan sonra bu kez de otogaza zam geleceği bildirildi.

istanbullu-kazandigini-kiraya-veriyor

İstanbullu kazandığını kiraya veriyor!

TÜİK'in 2016 yılı Hanehalkı Bütçe Araştırması sonuçlarına göre konut ve kira harcamalarına en yüksek payı ayıran bölge %30,4 oranıyla TR1 İstanbul Bölgesi oldu.

arabuluculuk-resmen-basladi-

Arabuluculuk ‘resmen’ başladı

İş mahkemelerinin kuruluş, görev, yetki ve yargılama usulünü düzenleyerek arabuluculuk uygulaması getiren "İş Mahkemeleri Kanunu" yayımlandı.

emekliler-dikkat-hacize

Emekliler dikkat! Hacize..

Yasalara göre; emekli maaşlarına kredi ve kredi kartı borcu nedeniyle haciz konulamıyor. Ancak Yargıtay'ın son verdiği karar emeklileri üzecek cinsten. Sözleşmeyi okurken haciz maddesine dikkat edilmeli!

fsm-cift-yonlu-ucretli-mi-olacak-

FSM çift yönlü ücretli mi olacak ?

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne kurulan yeni kamera sistemiyle birlikte "artık çift yönlü geçiş ücreti mi alınacak" sorusu akıllara geldi. İşte İstanbulluların korkusunun altındaki asıl gerçek..

is-kurana-ve-buyutene-devletten-destek

İş kurana ve büyütene devletten destek

İş kurmak isteyen genç, kadın, emekliler, SSK’sı olmayanlar ve kamu kurumlarında çalışmayanlar müjde! Devlet kendi işini kurmak isteyene destek veriyor. Yeter ki bir fikriniz olsun. Ücretsiz eğitimle iş kurma sürecinin sonuna kadar destek olan devletten 150 bin liraya kadar sermaye almak mümkün. 81 ilin tamamında başvuru imkanı var. Peki bu nasıl olacak? Şartları neler? Merak edilen tüm detayları bu yazı dizisinde bulacaksınız.

iran-ile-ortak-para-birimi-imzasi-atildi

İran ile ortak para birimi imzası atıldı

İran ile Türkiye merkez bankaları, iki ülke arasında ticaretti İran Riyali ve Türk Lirası kullanılmasına dair mutabakat zaptını imzaladılar.

kira-geliri-olanlar-dikkat-vergi-oranlari-artti

Kira geliri olanlar dikkat! Vergi oranları arttı

2018'de yaşanacak vergi artışıyla beraber kira geliri elde edenlerin de ödeyeceği rakamlar değişecek.

issize-gunde-54-lira

İşsize günde 54 lira

İŞKUR, hükümetle birlikte işsizliği makul seviyelere indirmek için bir bir projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

emekliye-3-maas-alma-imkani

Emekliye 3 maaş alma imkanı

Bazı şartlarda emeklilerin aldığı maaş sayısını 2'ye, hatta 3'e çıkarma imkanı var. Vefat eden eş ve anne-baba maaşıyla ödemeler artıyor.

motorine-13-kurus-zam-geliyor

Motorine 13 kuruş zam geliyor

Petrol ve dolarda yaşanan yükselişlerin ardından motorine zam geliyor

sgk-borclularina-mujde-o-sure-uzatildi

SGK borçlularına müjde! O süre uzatıldı

Sosyal Güvenlik Kurumuna borçlanarak peşin ödemeyi tercih eden vatandaşlar için 05.09.2017 olan son ödeme tarihi 1 ay uzatıldı.

emekliye-200-tl-surprizi

Emekliye 200 TL sürprizi

Ocak’ta SSK ve Bağ-Kur emeklileri çifte zam alacak. Zam oranı yüzde 4.52 olursa, gelirlerde 200 liraya varan artış yaşanacak.

21-donem-pomem-basvuru-sartlari-belli-oldu

21. dönem POMEM başvuru şartları belli oldu

Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 21. dönem için başvuru yapacak ön lisans ve lisans mezunlarında aranan şartlar açıklandı.

isteyen-alabilecek-faizsiz-700-bin-tl-kredi

İsteyen alabilecek: Faizsiz 700 bin TL kredi!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, işletmelere verilecek destek tutarlarının yeni limitlerini açıkladı.