Hürses1
-issizlik-maasinda-120-gun-sarti-kaldirilacak vakifbanktan-kredi-karti-borclularina-destek beklenen-0-paralar-yarin-yatacak kredi-karti-borclularina-mujde kidem-tazminatinda-tavan-fiyat-belli-oldu mujde-geldi--odeme-suresi-uzadi memur-ve-emeklinin-zam-orani-ne-kadar-oldu bireysel-emeklilige-yeni-duzenleme turkiyenin-yarisi-kredi-borclusu maaslara-541-lira-zam-mujdesi

Meclis'te kabul edilen kanun teklifine göre, işsizlik maaşından yararlanmak için 120 gün şartı kaldırılacak. Böylece, 120 gün boyunca hizmet akdine tabi olmasına karşın devamsızlık

Ziraat bankasından sonra Vakıfbankta kredi kartları, bireysel ve ticari kredilerin yapılandırması paketi açıklandı.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, "Buzağı destekleme ödemeleri 11-18 Ocak'ta yapılacak. 438 bin 284 yetiştiriciye 522 milyon lira ödenecek." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlarımızın kredi kartı borçları tek çatı altında toplanacak. Vatandaşımız Ziraat Bankası'ndan alacağı krediyle borcunu

Asgari ücretin yüzde 26 oranında artmasıyla en düşük kıdem tazminatı tutarı 2 bin 558 liraya çıktı, kıdem tazminatı tavanı ise 6 bin 17 liraya ulaştı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "GSS VE SGK Prim borçlarını yapılandıranların son ödeme tarihi 28 Şubat'a uzatıldı" dedi.

Milyonlarca memur, sözleşmeli personel ve emeklinin alacağı zam oranları belli oldu.

Bireysel emeklilik sistemine otomatik katılım yönetmeliği değişti. Cayma hakkını kullanıp sistemden ayrılanlar 3 yıl içinde yeniden sisteme otomatik olarak dahil edilecek. Hazine ve

Türkiye Bankalar Birliği'nin hazırladığı rapora göre, Türkiye'de 30 milyonu aşkın kişinin kredi borcu olduğu ortaya çıktı.

Temmuz'da maaşları artan emeklilere müjde. Ocak'ta maaşlarla birlikte ek ödemeler de artacak. 5 aylık enflasyona göre, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammı yüzde 10.64 çıkacak.

vatandaslar-sayac-paralarini-odemesinler

Vatandaşlar sayaç paralarını ödemesinler

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı : Bu saatten sonra eğer vatandaştan para alan herhangi bir dağıtım şirketi varsa tüketici hakları derneğimiz burada haklıdır, vatandaşlarımız bu sayaç paralarını ödemesinler. dedi

Yanmaz Tekstil İşletmecisi Orhan Yanmaz

İzmir ili, Karabağlar ilçesinde bulunan YANMAZ TEKSTİL, kurumsal çalışmalarını tamamladı.

hukumetin-yeni-gelir-vergisi-yasa-taslagi

Hükümetin yeni Gelir Vergisi Yasa Taslağı

Maliye Bakanlığı'nın hazırladığı ve Bakanlar Kurulu tarafından kabul edildikten sonra TBMM Başkanlığına sunulan yeni Gelir Vergisi Yasa Taslağı pek çok önemli değişikliği beraberinde getiriyor. Altında Başbakan Tayyip Erdoğan'ın imzası bulunan 143 sayfalık tam metin.

10-milyon-emekliye-temmuz-farki-geliyor

10 milyon emekliye Temmuz farkı geliyor

Milyonlarca memur ve işçi emeklisi temmuzda enflasyondan oluşan maaş farklarını alacaklar.

borsa-coktu

Borsa çöktü!

Taksim'de süren direniş ekonomi dünyasını da etkiledi. Borsada düşüşler yaşandı. Şirketler değer kaybetti.

dunya-merteri-takip-etmeli

Dünya Merter'i Takip Etmeli

Merter Sanayici İş Adamları Derneği (MESİAD) nin düzenlediği Modelistlik Eğitimi sonunda sertifika törenine Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman katıldı.

bankalar-yeni-bir-kazik-daha-icat-etti

Bankalar yeni bir kazık daha icat etti!

Bankalar tüketicinin aldıkları ücret kalemine bir yenisini daha ekledi.

maasini-pttden-alan-emeklilere-mujde

Maaşını PTT'den alan emeklilere müjde!

Maaşını PTT'den alan emeklilere kredi imkanı veriliyor.

sgk-muduru-liseli-kizini-sigortali-mi-gosterdi

SGK müdürü liseli kızını sigortalı mı gösterdi?

Erken emeklilik çalışmalarının zora girmesinin ardından yeni iddialar gündeme gelmeye başladı. SGK Genel Müdürü'nün erken emeklilik için lisedeki kızını çalışıyor gösterdiği iddia edildi.

tmsfden-turkcelle-el-koyabiliriz-bombasi

TMSF'den Turkcelle el koyabiliriz bombası

448 milyon dolarlık borcunu ödemeyen Karamehmet'in şirketlerine TMSF el koydu. Ama süreç Turkcell'e kadar gidebilir..

asgari-ucrette-onemli-degisiklik

Asgari ücrette önemli değişiklik

TBMM'de YENİ ANAYASA çalışmalarını sürdüren dört parti, asgari ücretten vergi alınmamasında uzlaştı.

karamehmet-ve-dinc-bilgin-hapis-cezasina-carptirildi

Karamehmet ve Dinç Bilgin hapis cezasına çarptırıldı

Pamukbank'tan kullandırılan bazı kredilere ilişkin yeniden yapılan yargılamada, iş adamı Mehmet Emin Karamehmet 'zimmet' suçundan 7 yıl 1 ay 16 gün, Dinç Bilgin ise aynı suçtan 1 yıl 11 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı.

305-donmeden-sozlesme-imzalamak-yok

305 dönmeden, sözleşme imzalamak yok

Hava-İş üyeleri THY de 15 Mayıs taki grev öncesinde son cumartesi eylemi için Galatasaray Lisesi önünde bir araya geldi. Emekçilerin Taksim Meydanına düzenlemek istediği yürüyüşüne polis izin vermedi. Sendika grev öncesi Taksimde açıklama yaparak, AKP ve THY yönetimini taleplerini kabul etmeye çağırdı.

turkiye-vergi-rekortmenleri-belli-oldu

Türkiye vergi rekortmenleri belli oldu

Türkiye'nin vergi rekortmeni, 2012 yılı için 26 milyon 876 bin 425 lira vergi tahakkuk ettirilen Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Semahat Sevim Arsel oldu.

elektrige-zam-var-mi-yok-mu

Elektriğe zam var mı yok mu?

1 Nisan'dan itibaren elektriğe konutta ve ticarethanelerde zam yapıldığını açıkladığı yönünde çıkan haberlere yine EPDK'dan yalanlama geldi.

iste-buyuk-vurgun

İşte Büyük vurgun..

Sayıştay, Milli Piyango İdaresinin bazı sponsorluk harcamalarının hiçbir denetime tabi tutulmadan yapıldığını saptadı.

bu-haber-kiracilari-korkutacak

Bu haber kiracıları korkutacak

Türk Borçlar Kanunu'nun 2014 yılında yürürlüğe girecek kiracı ev sahibi ilişkilerini düzenleyen maddesine göre milyonlarca kişi evlerinden çıkarılma riskiyle karşı karşıya..

24-bin-katip-isten-cikarilabilir

24 bin katip işten çıkarılabilir

Türkiye genelinde sayıları 24 bini bulan kadrolu ve sözleşmeli zabit katibinin iş güvencesine göz dikildi. Tüm Adalet Komisyonlarında zabıt katibi unvanında görev yapan personelin klavye kullanımı yönünden sınava tabi tutulduğu ve bu sınavda başarısız olanların işten çıkartılabileceği belirtiliyor.

ptt-de-modaya-uydu-islem-ucreti

PTT de modaya uydu: İşlem ücreti

Özelleştiriilmesi gündeme olan PTT de modaya uydu. Artık fatura tahsilatlarında 'işlem ücreti' alınıyor. Tüketiciler tepkili..

tas-ev-yap-krediyi-kap

'Taş ev' yap, krediyi kap..

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, binasını 'yöresel mimari'ye uygun olarak inşa edene karşılıksız kredi vermek için kolları sıvadı.