Hürses1
kurallara-uymayan-taksicilere-ceza-geliyor elektrik-faturasinda-yeni-donem emeklilikte-yasa-takilanlara-mujde- zam-ustune-zam-yeni-zamlar-yolda -emekliye-521-tl-zam borclarin-yeniden-yapilandirilmasinda-sure-uzatildi emeklilikte-yasa-takilanlara-kotu-haber vergi-borclulari-aciklandi 100-bin-liralik-tarla-yillik-100-liraya-kiralanabilecek merkez-bankasindan-bir-hamle-daha-geliyor

İstanbul Valisi Vasip Şahin, kentteki ticari taksi şoförlerinin nasıl davranmalarını gerektiğini açıklayarak, uymayanlara ceza kesileceğini söyledi.

Faturalarda yeni sistemdeki enerji, dağıtım, vergi-fonlar şeklindeki üçlü sınıflandırmanın Eurostats sınıflandırması ile benzer şekilde olduğunu bildirdi. Enerji Piyasası Düzenleme

EYT ile ilgili bir hamle de MHP'den geldi. MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem EYT için kanun teklifi verdi. Erdem TBMM'de "Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili kanun tekliflerimizi verdik.

Ekonomistlere göre üretici maliyet artışını yansıtacak. Enflasyon son 15 yılın zirvesine çıkarken ekonomistler fiyat artışlarının kaçınılmaz olduğu görüşünde. Maliyetteki

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 3 aylık enflasyona göre yüzde 9.34'lük zam oluştu. Bu oran, maaşlara 95,4 ile 456,93 lira arasında artış getirecek. 3 aylık enflasyon daha eklenecek, ve

Kamuya yönelik borçların yeniden yapılandırılmasında ilk taksitin ödeme süresi 15 Ekim'e kadar uzatıldı. İlgili karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, emeklilikte yaşa takılanlara ilişkin herhangi bir çalışmalarının olmadığını söyledi.

Gelir İdaresi Başkanlığınca, devlete 1 milyon liranın üzerinde vergi borcu olan mükellefler açıklandı Devlete toplam 31 bin 56 kişi ve kuruluşun 1 milyon liranın üzerinde vergi borcu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yerli üretim için 41,7 milyon metrekare Hazine arazisinin kiraya verileceğini duyurdu.

Dolar kurunu stabilize etme amacı ile geçtiğimiz günlerde Merkez Bankası bünyesinde döviz karşılığı TL swap piyasasının açılmasının ardından, faizsiz bankacılık yapan katılım

10-yil-erken-emeklilik-mujdesi

10 yıl erken emeklilik müjdesi!

Hükümetin doğum teşvikleriyle ilgili düzenlemesinde ayrıntılar netleşiyor.

taksi-ve-minibuslerde-akbil-donemi

Taksi ve minibüslerde akbil dönemi

İstanbul'daki taksi, dolmuş ve minibüslerde, nakit ödemenin yanı sıra elektronik bilet ve kredi kartı da kullanılabilecek. Amaç, vatandaşlara kolaylık sağlamak..

bankalar-sonunda-bunu-da-yapti

Bankalar sonunda bunu da yaptı

Bir banka şubesi, senet ödemesi yapan esnaftan, bozuk paralarını sayma bedeli olarak 10 lira aldı.

sgkdan-borclulari-uzecek-haber

SGK'dan borçluları üzecek haber

SGK'dan sigorta prim borçlarının yapılandırılacağı, gecikme zammı ve cezasının silineceği haberlerine yanıt geldi.

nemasini-alamayan-binlerce-calisana-mujde

Nemasını alamayan binlerce çalışana müjde

Hükümetin yeni torbasından nema alamayan binlerce vatandaşa fırsat çıktı.

Emekli olacaklara büyük müjde

Emekli olmak isteyenlerin kabusu olan emeklilik aylığı bağlama süresi tarih oluyor.

Otomobillerde kayagazı devrimi

Tofaş Üst Yöneticisi Kamil Başaran, Doblo üzerinde elektrikli araç gelişmesini çok önemli noktaya getirdiklerini açıkladı.

memura-3-farkli-maas

Memura 3 farklı maaş

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda maaş sistemi de yenileniyor. Memurlar üç değişik ücret alacak: Temel ücret, başarı ücreti ve kıdem ücreti..

faturada-onemli-degisiklik

Faturada önemli değişiklik!

Elektronik fatura uygulamasından yararlanmak isteyen mükellefler, bundan sonra başvuru işlemlerini kılavuza göre yapması gerekiyor..

Enerji tasarrufundan vurgun

''Bakanlıktan arıyoruz'' diyerek halka sahte cihaz satıp kredi kartlarını boşalttılar.

80-yildir-emekli-maasi-alan-var

80 yıldır emekli maaşı alan var

SGK'nın Osmanlı döneminde kurulan sandıklardan emekli memurların dul ve yetimine maaş ödediği öğrenildi.

mesiada-dyp-ziyareti

MESİAD'a DYP ziyareti..

DYP Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz, İstanbul'daki çeşitli kurum kuruluş ziyaretleri sırasında MESİAD'ı ziyaret etti..

banka-ve-cagri-merkezleri-sorguya

Banka ve çağrı merkezleri sorguya..

Çalışanların kıdem tazminatından fazla mesai uygulamalarına kadar pek çok konuda düğmeye basıldı. İki Bakanlık, bu yıl ortak operasyon yapacak. İşyeri denetimleriyle suiistimallerin önüne geçilecek. Bu yıl özellikle bankacılık ve çağrı merkezlerindeki suiistimallere göz açtırılmayacak. Sağlık kuruluşları ve AVM'ler de sıkı denetime tabi olacak..

kgs-tarih-oldu

KGS tarih oldu

Otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan KGS'nin kullanımdan kaldırılması kapsamında, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile otoyol gişelerinde saat 00.00 itibariyle KGS ile geçişler durduruldu.

sgkdan-surpriz-karar

SGK'dan sürpriz karar

SGK, bugüne kadar sisteme girilmeyen 5 liralık katılım paylarını tahsilata başladı.

emekli-farklari-subat-ayinda-alacak

Emekli farkları şubat ayında alacak

Emekli, malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan kişilerin aylıklarında oluşan fark tutarları şubat ayı içinde ödenecek.

kamu-sosyal-tesis-ucretleri-belirlendi

Kamu sosyal tesis ücretleri belirlendi

Kamu kurumlarına ait tesislerde konaklamak isteyenler bu yıl 3,75 lira ile 6,80 lira arasında konaklama bedeli ödeyecek..

vergi-borcu-olanlar-dikkat

Vergi borcu olanlar dikkat!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ''Gelir İdaresi Başkanlığınca borçlu mükelleflerimize borçlarını hatırlatıcı SMS göndermeye başlıyoruz'' dedi.

30-bin-kisiye-is-imkani

30 bin kişiye iş imkanı!

Adalet Bakanlığı 3 ay içinde 3 bin personel alacak. Bakanlığın alacağı personel sayısı, TBMM'deki tasarının yasalaşmasıyla 30 bini geçecek.

bankalardan-8-bin-500-kisiye-istihdam

Bankalardan 8 bin 500 kişiye istihdam

Krizde Avrupalı bankalar küçülüp eleman çıkartırken, Türk bankaları güçlü mali yapılarıyla bu yıl da şubeleşme ve personel alımında tam gaz yola devam ediyor.13 banka 502 yeni şube açıp 8 bin 490 kişiye iş imkanı yaratacak. İstihdam artışında Finansbank, Denizbank ve Garanti başı çekecek