Hürses1
milyarlarca-liralik-kamu-kaynagi-suriyelilere-harcandi emekliye-mujde-toplu-olarak-odenecek benzine-yeni-zam resmen-yururlukte--tazminat-talep-edebilirsiniz elektrik-faturasinin-yarisi-vergi- otogaza-gece-yarisindan-itibaren-zam o-renk-arabalar-trafige-cikamayacak pompada-11-kurusluk-indirim markette-zararina-satis-donemi-basliyor kredi-karti-taksitlerine-yeni-duzenleme

CHP Bilim Platformu tarafından yapılan göçmen politikasına dair raporda Suriyelilere harcanan para için “On milyarlarca liralık kamu kaynağı denetimden ve şeffaflıktan uzak bir biçimde

Emeklilere güzel haber. Bayram ikramiyesi aldığı için evde bakım ücreti kesilen emekliler geriye dönük ödemelerini toplu olarak alabilecek. Böylece 9 bin 688 liraya varan toplu ödeme söz

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS)’den yapılan açıklamaya göre bu geceyarısından itibaren geçerli olmak benzinin litre satış fiyatına 15 kuruş zam

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Demiryolu ile Seyahat Eden Yolcuların Haklarına Dair Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

100 liralık elektrik faturasının 48 TL’si vergi, harç, dağıtım bedeli, TRT payı gibi kesintilerden oluşuyor. Geçim sıkıntıları nedeniyle İstanbul Avrupa yakasında 450 bin aile,

Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde otogazın litre satış fiyatına da 18 kuruş zam yapıldı.

Ticari taksi olarak çalışan ve sonrasında taksiden çıkarak hususi kullanıma geçen otomobillerin rengi değişmeden tescil işlemleri yapılmayacak.

Benzin fiyatına dün yapılan 17 kuruşluk zammın ardından bugün 11 kuruşluk indirim yapıldı.

Tanzim satış, büyük market zincirlerini fiyat indirimine zorladı. Ancak marketler fiyat etiketlerine “maliyet” tablosu ekleyip zararına satış yaptıklarını belgeleyerek, alışverişe

BDDK, bilgisayar alımları ve taşımacılık harcamalarında kredi kartlarındaki taksitlerini 6 aydan 12 aya çıkardı. Yurtiçinde seyahat ve sağlık harcamalarında ise taksit sayısı üst

dunya-merteri-takip-etmeli

Dünya Merter'i Takip Etmeli

Merter Sanayici İş Adamları Derneği (MESİAD) nin düzenlediği Modelistlik Eğitimi sonunda sertifika törenine Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman katıldı.

bankalar-yeni-bir-kazik-daha-icat-etti

Bankalar yeni bir kazık daha icat etti!

Bankalar tüketicinin aldıkları ücret kalemine bir yenisini daha ekledi.

maasini-pttden-alan-emeklilere-mujde

Maaşını PTT'den alan emeklilere müjde!

Maaşını PTT'den alan emeklilere kredi imkanı veriliyor.

sgk-muduru-liseli-kizini-sigortali-mi-gosterdi

SGK müdürü liseli kızını sigortalı mı gösterdi?

Erken emeklilik çalışmalarının zora girmesinin ardından yeni iddialar gündeme gelmeye başladı. SGK Genel Müdürü'nün erken emeklilik için lisedeki kızını çalışıyor gösterdiği iddia edildi.

tmsfden-turkcelle-el-koyabiliriz-bombasi

TMSF'den Turkcelle el koyabiliriz bombası

448 milyon dolarlık borcunu ödemeyen Karamehmet'in şirketlerine TMSF el koydu. Ama süreç Turkcell'e kadar gidebilir..

asgari-ucrette-onemli-degisiklik

Asgari ücrette önemli değişiklik

TBMM'de YENİ ANAYASA çalışmalarını sürdüren dört parti, asgari ücretten vergi alınmamasında uzlaştı.

karamehmet-ve-dinc-bilgin-hapis-cezasina-carptirildi

Karamehmet ve Dinç Bilgin hapis cezasına çarptırıldı

Pamukbank'tan kullandırılan bazı kredilere ilişkin yeniden yapılan yargılamada, iş adamı Mehmet Emin Karamehmet 'zimmet' suçundan 7 yıl 1 ay 16 gün, Dinç Bilgin ise aynı suçtan 1 yıl 11 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı.

305-donmeden-sozlesme-imzalamak-yok

305 dönmeden, sözleşme imzalamak yok

Hava-İş üyeleri THY de 15 Mayıs taki grev öncesinde son cumartesi eylemi için Galatasaray Lisesi önünde bir araya geldi. Emekçilerin Taksim Meydanına düzenlemek istediği yürüyüşüne polis izin vermedi. Sendika grev öncesi Taksimde açıklama yaparak, AKP ve THY yönetimini taleplerini kabul etmeye çağırdı.

turkiye-vergi-rekortmenleri-belli-oldu

Türkiye vergi rekortmenleri belli oldu

Türkiye'nin vergi rekortmeni, 2012 yılı için 26 milyon 876 bin 425 lira vergi tahakkuk ettirilen Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Semahat Sevim Arsel oldu.

elektrige-zam-var-mi-yok-mu

Elektriğe zam var mı yok mu?

1 Nisan'dan itibaren elektriğe konutta ve ticarethanelerde zam yapıldığını açıkladığı yönünde çıkan haberlere yine EPDK'dan yalanlama geldi.

iste-buyuk-vurgun

İşte Büyük vurgun..

Sayıştay, Milli Piyango İdaresinin bazı sponsorluk harcamalarının hiçbir denetime tabi tutulmadan yapıldığını saptadı.

bu-haber-kiracilari-korkutacak

Bu haber kiracıları korkutacak

Türk Borçlar Kanunu'nun 2014 yılında yürürlüğe girecek kiracı ev sahibi ilişkilerini düzenleyen maddesine göre milyonlarca kişi evlerinden çıkarılma riskiyle karşı karşıya..

24-bin-katip-isten-cikarilabilir

24 bin katip işten çıkarılabilir

Türkiye genelinde sayıları 24 bini bulan kadrolu ve sözleşmeli zabit katibinin iş güvencesine göz dikildi. Tüm Adalet Komisyonlarında zabıt katibi unvanında görev yapan personelin klavye kullanımı yönünden sınava tabi tutulduğu ve bu sınavda başarısız olanların işten çıkartılabileceği belirtiliyor.

ptt-de-modaya-uydu-islem-ucreti

PTT de modaya uydu: İşlem ücreti

Özelleştiriilmesi gündeme olan PTT de modaya uydu. Artık fatura tahsilatlarında 'işlem ücreti' alınıyor. Tüketiciler tepkili..

tas-ev-yap-krediyi-kap

'Taş ev' yap, krediyi kap..

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, binasını 'yöresel mimari'ye uygun olarak inşa edene karşılıksız kredi vermek için kolları sıvadı.

thy-de-grev-karari

THY de grev kararı

Hava-İş Sendikası, yarın grev kararının nedenlerini kapsayan bilgilendirme yaparak, grev tarihini ilan edecek. Maliye Bakanı Şimşek, 'THY yalnız değildir, faaliyetlerin aksamasını kabul edemeyiz' dedi.

elektrikte-yeni-donem-basliyor

Elektrikte Yeni Dönem Başlıyor!

10 yılını tamamlamış elektrik sayaçları için yeni formül bulundu.

erken-emeklilik-mujdesi-maliyete-takildi

Erken emeklilik müjdesi maliyete takıldı

Geçen günlerde prim gününü doldurmuş ancak emeklilik için yaş bekleyenlere 'erken emeklilik' müjdesi veren Çalışma Bakanı Faruk Çelik, bu kez geri adım attı.

kredi-borclularina-kotu-haber

Kredi borçlularına kötü haber

Kahramanmaraş'ta bir hakimin kredi ve senet gibi borçlara ilişkin ödeme taahhüdünü yerine getirmeyip hapis cezası alanları Denetimli Serbestlik Yasası'ndan yararlandırarak tahliye etmesi üzerine bu ile akın eden aynı durumdaki kişilerin sevinci yarıda kaldı.

demiryollarinda-grev

Demiryollarında grev..

Havada süren aşamasına giren toplu iş sözleşmesinin ardından TCDD nin özelleştirilmesine karşı da sendikalar ayağa kalkıyor. TCDD de 16 Nisan grev var.