Hürses1
merkez-bankasi-faiz-kararini-verdi kidem-tazminati-ne-kadar-oldu yoksulluk-siniri-8-bin-tlye-dayandi istanbulda-tarihi-indirim-vapur-ucretleri-5-kurus vergi-ve-sgk-borcu-olanlar-dikkat zam-sonrasi-en-dusuk-emekli-maasi otomobil-sektoru-yaza-kampanya-ile-girdi yil-sonu-dolar-beklentisi-degisti- emekli-maaslari-ne-kadar-olacak-temmuz-zamlari-belli-oldu en-buyuk-sorun-ekonomi-yurttas-gecinemiyor-

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TL zorunlu karşılıklara uygulanan faiz/nema oranını 10 Temmuz`dan itibaren geçerli olmak üzere yüzde 5`e indirdi.

Kıdem tazminatı hakkında milyonlarca kişi tarafından haber bekleniyordu. Çalışanlar tarafından araştırılan '2020 yılı kıdem tazminatı tavan fiyatı ne kadar?' sorusununun cevabı

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), haziran ayında 4 kişilik ailenin açlık sınırını 2 bin 431 lira 8 kuruş, yoksulluk sınırını ise 7 bin 918 lira 82 kuruş olarak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları vapurları 31 Ağustos 2020 tarihine kadar 10.00 ile 16.00 arasında 5 kuruş olacak şekilde yeniden fiyatlandırıldı. Uygulamanın amacı korona

Vergi ve SGK borcu kapsamında hacze konu olan kişilerin sahip oldukları malların satışından elde edilen gelirlerin tahsili hakkında kanun teklifi TBMM'ye sunuldu.

Temmuz ayında maaşlara yüzde 4.57 oranında zam alması beklenen emeklilerin heyecanlı bekleyişi başladı.

Nisan ve Mayıs aylarında koronavirüs salgını nedeniyle sekteye uğrayan otomobil satışları, normalleşme adımlarının atılması ile birlikte yeniden canlandı. Açıklanan faiz paketinin

Merkez Bankası beklenti anketine göre yıl sonu dolar beklentisi bir önceki anket döneminde 7,02 TL iken, bu anket döneminde 6,99 TL'ye geriledi. Yıl sonu enflasyon beklentisi ise yüzde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, korona virüsü salgını sürecinde en düşük emekli maaşının bin 500 TL’ye yükseltildiğini duyurmuştu. Virüs nedeniyle bu sene ikramiye ödemeleri erkene

Salgın nedeniyle ekonomik zorluk çeken yurttaşların yarısının, en az bir tür borcunu ya da faturasını ödeyemediği belirlendi. Metropoll’ün yaptığı araştırmaya göre Türkiye’nin

200-bin-dul-kadina-iki-maas-surprizi

200 bin dul kadına iki maaş sürprizi!

Hükümet, eşi vefat eden ve sosyal güvencesi olmayan kadınlara yönelik maaş uygulamasında 200 bin kadına 500 lira Kurban Bayramı harçlığı verdi.

11721000000000000-avroluk-fatura-soku

11.721.000.000.000.000 avroluk fatura şoku!

Dudak uçuklatan telefon faturasıyla başlayan tartışma, tatlı sona bağlandı

damlanur-giyim-erdogan-sulakci

Damlanur Giyim Erdoğan Sulakcı

Damlanur Giyim sahibi Erdoğan Sulakcı DNS Moda ve DNS Tekstil olarak Silivri'de açılışını yaptığı işyerinde Silivri'den tüm İstanbul'a imalat ve satışlarına başladı.

benzinden-sonra-lpg-ye-de-zam

Benzinden sonra LPG ye de zam

Benzin ve motorine peş peşe gelen zamların ardından LPG nin de (Likit Petrol Gazı) fiyatı arttı.

tek-tikla-borclarinizi-ogrenin

Tek tıkla borçlarınızı öğrenin!

Vatandaş, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın ''Borç Bilgilendirme Servisi'' hizmetiyle, vergi dairelerine intikal etmiş olan vergi, trafik ve idari para cezası, Yurt-Kur harcı, yargı harcı gibi tüm borçlarını ''www.gib.gov.tr'' adresinden öğrenebilecek

en-guvenli-sifre-desifre-oldu

En güvenli şifre deşifre oldu

Dünyanın en güvenili 4 haneli ATM şifresinin 8068 olarak açıklandı. Data Genetics şirketinin raporuna göre bu sayıların aynı sırada yer alması ihtimali yüz binde bir.

benzin-ve-mazota-fahis-zam

Benzin ve mazota fahiş zam

Akaryakıtta alınan vergi oranlarının arttırılmasıyla akaryakıt şirketleri 95 oktan kurşunsuz benzin fiyatlarına 26 kuruş zam yaptı.

dogalgaza-yuzde-15-zam-geliyor

Doğalgaza yüzde 15 zam geliyor

Botaş'ın mali yapısını düzeltme gereği ve maliyet artışı nedeniyle doğalgaza Ekim'de yüzde 10-15 zam gelebileceği belirtiliyor.

bankalar-sozlesme-ile-vuruyor

Bankalar ''sözleşme'' ile vuruyor!

Kredilerde 10 yıllık dosya masrafının iade edileceğine ilişkin kararların ardından bankalar mahkemeye ''dosya masrafı alınır'' hükmünü içeren sözleşmeleri sunuyor.

emekliye-eylul-maas-surprizi

Emekliye Eylül maaş sürprizi

İntibak Yasası dolayısıyla yapılan incelemelerde bazı yaşlılık aylığı oranlarının sehven yanlış hesaplandığı tespit edildi.

vatandasa-hamsi-bereketi

Vatandaşa hamsi bereketi..

Av yasağının kalkması ve balıkçıların boykot kararından vazgeçmesi üzerine denize açılan tekneler balıkla dolu geri döndü.

emeklilik-hesabi-yapan-1-milyon-kisiye-kotu-haber

Emeklilik hesabı yapan 1 milyon kişiye kötü haber!

Emeklilik yaşının 53'e yükseltilmesi de masaya yatırılan alternatif çözüm yolları arasında. Sosyal güvenlik sistemindeki karadeliği büyüten genç emekliliğe karşı formül aranıyor.

ogs-yerine-5-liraya-hgs

OGS yerine 5 liraya HGS

Otoyol ve köprü geçişlerinde nakit geçişlerden sonra şimdi de KGS devri kapanacak. 8 milyon KGS kartın yerini HGS kartlar alacak. 5 liraya satılacak.

zam-yagmuru-kapida

Zam yağmuru kapıda!

Ette maliyetin yüzde 70'ini oluşturan yemin yüzde 100 artması vatandaşa yüksek fiyat olarak dönecek

deli-dumrul-ucretine-son

Deli Dumrul ücretine son

Bankaların komisyon ve masraf adı altında kestiği Deli Dumrul ücretlerine hakem heyeti karşı çıktı. Uzmanlar, son 10 yılda kredi çeken 11 milyon insana dosya masraflarını geri almak için bankalara koşun çağrısında bulundu.

kayit-disi-isciye-kart-da-yok-

Kayıt dışı işçiye kart da yok !

Sigortasız çalıştığı belirlenen işçilere kredik kartı da verilmeyecek..

15-milyon-kisi-parasini-geri-alacak

1.5 milyon kişi parasını geri alacak!

Bireysel emeklilik ve birikimli hayat sisteminden 29 Ağustos 2012'den önce ayrılanların ana paralarından yapılan stopaj kesintileri iade edilecek..

66-bin-kadina-piyango-vurdu

66 bin kadına piyango vurdu

Kadınlara 8 yılda geri ödemeli faizsiz kredi imkanı sunan bakanlık kadınları kendi işlerinin patronu yapacak. Bakanlığa kadınlar tarafından getirilen 17 bin projeden 66 bin kadın yararlandı.

bankalar-komisyon-ve-ucrette-israrli

Bankalar komisyon ve ücrette ısrarlı

Bakan Hayati Hayati Yazıcı, yaptığı açıklamada, ücret ve komisyon ücretlerinin kaldırılacağını belirtmişti ama..

akdeniz-avrupayi-asagi-cekiyor

Akdeniz, Avrupa'yı aşağı çekiyor!

Avrupa Birliği ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 0.2 daraldı. Beklendiği gibi Akdeniz ülkeleri birliğin en kötü performans gösteren ekonomileri oldu

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ