Hürses1
koronavirus-onlemleri-nedeniyle-grip-vakalari

Koronavirüs önlemleri nedeniyle grip vakaları..

Araştırmacılar, mevsimsel grip, RSV ve diğer hastalıklara ilişkin vaka sayısındaki düşüş nedeniyle savunmasız insan sayısının arttığını ve bu yüzden gelecek kış vaka sayılarında patlama olabileceğini belirtti.

koronavirus-mu-mevsimsel-grip-mi-

Koronavirüs mü, mevsimsel grip mi?

Hacettepe Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı ve Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal, koronavirüs ile grip arasındaki ayrımın nasıl yapılabileceğini konusunda bilgi verdi.

guney-korede-grip-asisi-olan-13-kisi-oldu

Güney Kore'de grip aşısı olan 13 kişi öldü!

Güney Kore’de grip aşısı olan 13 kişi hayatını kaybetti. Doktorlar aşılamanın durdurulması çağrısı yaptı.

saglik-bakanligi-yeni-calisma-baslatiyor

Sağlık Bakanlığı yeni çalışma başlatıyor

Sağlık Bakanlığı'nda grip salgınıyla ilgili bir çalışma başlatılacağını belirten Korona virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, grip ve COVID-19'u aynı anda tespit edebilecek test için çalışmaları hızlandırdığını söyledi.

grip-ve-zaturre-asilari-koronavirusu-onler-mi-

Grip ve zatürre aşıları koronavirüsü önler mi?

Prof. Dr. Muhammed Emin Akkoyunlu, "Sağlıklı kişilerin grip ve zatürre aşıları yaptırarak Covid-19'a yakalanma ya da hastalığı rahat geçireceği yönündeki iddiaların bilimsel dayanağı yok" açıklamalarında bulundu.

koronavirus-ile-grip-birbirine-karisabilir

Koronavirüs ile grip birbirine karışabilir!

Türkiye'de koronavirüs vaka sayıları artmaya devam ederken, yaklaşan sonbahar öncesi korkunun yeni adı koronavirüs ile gribin birbirine karışabilme ihtimali oldu.

grip-asisi-yaptirmak-icin-hala-gec-degil

Grip Aşısı Yaptırmak İçin Hala Geç Değil

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, aralık ayının ikinci haftası itibariyle grip salgını başladı. Grip aşısı için hiçbir zaman geç olmadığını söyleyen Prof. Dr. Meral Sönmezoğlu, "Aşı, hastalığa henüz yakalanmayan kişileri koruyabilir. Risk grubundaki kişilerin aşılanmasında fayda var" dedi.

grip-diye-gitti-kafatasinda-

Grip diye gitti, kafatasında

Antalya'da, grip şüphesiyle hastaneye başvuran 43 yaşındaki Yasemin Koçak'ın burun akıntısının, kafatasındaki "kaçak" nedeniyle sızan beyin omurilik sıvısından kaynaklandığı belirlendi. Menenjit riski bulunduğu için acilen ameliyata alınan hastanın kafatasındaki hasarlı bölge, bacak kasının yüzeyinden alınan dokunun nakledilmesiyle onarıldı

-profesorden-grip-uyarisi

Profesörden grip uyarısı.

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Muhsin Akbaba, gribal enfeksiyonların virüsü taşıyan hasta kişilerin solunum yolu salgılarıyla yayıldığını belirterek, ortamın iyi havalandırılması gerektiğini söyledi.

grip-asilari-tehlikeli-demisti

'Grip aşıları tehlikeli' demişti..

Grip aşısının içinde alüminyum olduğu için tehlikeli olduğuna dair açıklama yapan Prof. Canan Karatay hakkında ikinci kez soruşturma başlatıyor.

grip-asisini-kasim-sonrasina-ertelemeyin

Grip aşısını kasım sonrasına ertelemeyin

Uzman Doktor Samet Özer, grip aşısının en geç Kasım ayı sonuna kadar yaptırılması gerektiğini söyledi.

uzmanlardan-grip-ve-asi-uyarisi-

Uzmanlardan grip ve aşı uyarısı !

"Her yıl mevsimsel gribin neden olduğu ölüm genç erişkinlerde yüz binde bir ile üç yüz binde bir arasında. Ama bunun üzerine koah hastalığı eklendiğinde, hasta 65 yaş üzerinde olduğunda, kalp yetmeliği olduğunda, onkoloji hastası olduğunda ya da gebe olduğunda, diyabet olduğunda ölüm oranı katlanarak gidiyor"

gripten-korunmak-icin-ellerinizi-yikama-suresi-onemli

Gripten korunmak için ellerinizi yıkama süresi önemli

Türkiye'de de her yıl 400 bin ile 1 milyon 200 bin kişi hastalanıyor

profesorden-grip-uyarisi-oldurur

Profesörden grip uyarısı... 'Öldürür'

TÜRK İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği (TİHUD) Başkanı Prof. Dr. Serhat Ünal, grip mevsiminin başladığını belirterek, "Grip ve soğuk algınlığını karıştırmayın. Grip sadece kendi hastalığı nedeniyle 100 bin ile 300 binde 1 kişiyi öldürür" dedi

gribe-karsi-en-etkili-yontem-

Gribe karşı en etkili yöntem !

Gribe karşı korunmanın yollarını anlatan Dr. Işın Sayın, meyve ve sebze tüketmenin önemine değinirken, su tüketimine de dikkat çekti.

grip-ile-1-metre-mesafeli-olun-

Grip ile "1 metre" mesafeli olun !

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, gripten korunmak için alınacak bazı kişisel önlemler olduğuna işaret ederek, "Bunlardan biri de hasta kişilerle mümkün olduğu kadar temas etmemektir. Bir metre mesafe çok kritik bir mesafedir. Hasta kişiye 1 metreden fazla yaklaşmak virüs bulaşma riskini artırır" dedi.

saglik-bakanligindan-grip-uyarisi-

Sağlık Bakanlığı'ndan grip uyarısı !

Sağlık Bakanlığı, grip enfeksiyonlarının son haftalarda arttığına dikkat çekerek, “Grip aşısı grip mevsimi boyunca yaptırılabilir. Hasta kişiler hekime başvurmalı ve hekim önerisi dışında ilaç kullanmamalıdır” açıklamasında bulundu..

nezle-misiniz-yoksa-grip-mi-

Nezle misiniz yoksa grip mi ?

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Ozan Gökdoğan, üst solunum yolu enfeksiyonları ve korunma yöntemleri hakkında bilgi verdi. Grip ve nezleye dikkat edin..

gribe-dikkat-

Gribe DİKKAT !

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Muhsin Akbaba, havalandırma sisteminin iyi olmadığı kalabalık ortam ve kapalı alanların gribal enfeksiyonun artmasına neden olabileceğini söyledi.

grip-misiniz-nezle-mi

Grip misiniz nezle mi?

Memorial Ankara Hastanesi Kulak Burun Boğaz Bölümü’nden Op. Dr. Ozan Gökdoğan, üst solunum yolu enfeksiyonları ve korunma yöntemleri hakkında bilgi verdi. Gökdoğan, "Bağışıklık sisteminin ani ısı değişikliklerine hemen uyum sağlayamaması, özellikle üst solunum yollarını olumsuz etkiliyor. Bunun yanı sıra okulların açılması, toplu kullanım alanlarında ve kapalı mekanlarda daha uzun vakit geçirilmesi gibi faktörler de hastalıkların hızla yayılmasına yol açıyor." ifadelerini kullandı


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1075 hit, 242 ziyaretçi, 270 ziyaret
Bu ay:
5254 hit, 1596 ziyaretçi, 1765 ziyaret
Toplam:
958065 hit, 249271 ziyaretçi, 299480 ziyaret