Tercüman Gazetesi
sivas-katliaminin-29uncu-yili-hala-yaniyor bogazicinde-direnis-543uncu-gununde ismailaga-cemaatinde-buyuk-kavga genc-issizlerin-sayisi-cig-gibi-buyuyor suriyelilere-mujde--aylik-40-bin-tl-oduyorlar kimler-e-faturaya-gecmek-zorunda istanbulda-ekmege-zam-yarindan-itibaren- ibb-kent-lokantalarini-hizmete-aciliyor munzur-universitesinde-tacize-suc-duyurusu ankaradaki-selde-olenlerin-sayisi-4e-cikti

Aralarında Metin Altıok, Behçet Aysan, Hasret Gültekin’in de olduğu 33 aydın ve yazarın gericiler tarafından öldürüldüğü, Sivas Katliamı’nın 29’uncu yılı. Sivas, ülke

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinin her gün rektörlük binasına sırtlarını dönerek yaptıkları eylem 370’inci, atamalara karşı direniş ise 543’üncü gününe girdi.

Cumhuriyet gazetesi yazarı, bugünkü köşesinde Mahmut Ustaosmanoğlu'nun ölümünün ardından İsmailağa Cemaati'ndeki kavganın yeniden alevlendiğini söyledi. Terkoğlu, Ustaosmanoğlu'nun

Giderek artan ekonomik kriz ve beraberinde getirdiği başlıca sorunlardan olan işsizlik her geçen gün yurttaşın belini bükmeye devam ediyor. Genç İşsizler Platformu’na göre geniş

Türkiye'den Almanya'ya giden Suriyeli göçmenlerin başına talih kuşu kondu. Almanya Suriyeli göçmenlere kişi başı 40 bin TL'ye yakın aylık ödüyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu tebliğ ile elektronik faturaya geçiş şartları değiştirildi. Peki, 1

İstanbul’da, 4 liradan satılması bile henüz resmi onay almayan 210 gram ekmek, yarından itibaren 5 lira olacak. İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, resmi olmayan zam

İBB, ağır ekonomik koşullarla baş etmeye çalışan, başta öğrenciler ve dar gelirli çalışanlar olmak üzere İstanbul halkının ucuz ve sağlıklı yemeğe ulaşımı için kent

Munzur Üniversitesi'nde yaşanan taciz olaylarına karşı açıklama yapan Dersim Kadın Platformu, "Bu şahıs kime veya kimlere güvenerek bu kadar açıkça suç işlemektedir?" diye sordu.

Ankara'da etkili olan sağanak sonrası meydana gelen sel sonucu ölenlerin sayısı 4'e yükseldi. Son olarak, 66 yaşındaki arıcı Ramazan Gök'ün cesedine ulaşıldı.

sivas-katliaminin-29uncu-yili-hala-yaniyor

Sivas Katliamı’nın 29’uncu yılı: Hala yanıyor

Aralarında Metin Altıok, Behçet Aysan, Hasret Gültekin’in de olduğu 33 aydın ve yazarın gericiler tarafından öldürüldüğü, Sivas Katliamı’nın 29’uncu yılı. Sivas, ülke tarihinde karanlık bir sayfa olarak duruyor. Binlerce gerici tarafından Madımak Oteli’nin yakılmasıyla gerçekleştirilen katliam, siyasal İslam’ın önünü açan en önemli olaylardan. Ateş hâlâ yanıyor ancak şimdi bu ateşi söndürme, acıyı dindirme, ışığı büyütme vakti.

bogazicinde-direnis-543uncu-gununde

Boğaziçi'nde direniş 543’üncü gününde

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinin her gün rektörlük binasına sırtlarını dönerek yaptıkları eylem 370’inci, atamalara karşı direniş ise 543’üncü gününe girdi.

ismailaga-cemaatinde-buyuk-kavga

İsmailağa Cemaati'nde büyük kavga..

Cumhuriyet gazetesi yazarı, bugünkü köşesinde Mahmut Ustaosmanoğlu'nun ölümünün ardından İsmailağa Cemaati'ndeki kavganın yeniden alevlendiğini söyledi. Terkoğlu, Ustaosmanoğlu'nun cenazesindeki ayrıntıya da dikkat çekti.

genc-issizlerin-sayisi-cig-gibi-buyuyor

Genç işsizlerin sayısı çığ gibi büyüyor

Giderek artan ekonomik kriz ve beraberinde getirdiği başlıca sorunlardan olan işsizlik her geçen gün yurttaşın belini bükmeye devam ediyor. Genç İşsizler Platformu’na göre geniş tanımlı genç işsiz sayısı 3 milyon 584 bine ulaşıyor.

suriyelilere-mujde--aylik-40-bin-tl-oduyorlar

Suriyelilere müjde (!) Aylık 40 bin TL ödüyorlar

Türkiye'den Almanya'ya giden Suriyeli göçmenlerin başına talih kuşu kondu. Almanya Suriyeli göçmenlere kişi başı 40 bin TL'ye yakın aylık ödüyor.

kimler-e-faturaya-gecmek-zorunda

Kimler e-faturaya geçmek zorunda?

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu tebliğ ile elektronik faturaya geçiş şartları değiştirildi. Peki, 1 Temmuz 2022 tarihinde kimler e-Fatura’ya geçecek? E-fatura nedir, yararları nelerdir?

istanbulda-ekmege-zam-yarindan-itibaren-

İstanbul'da ekmeğe zam: Yarından itibaren

İstanbul’da, 4 liradan satılması bile henüz resmi onay almayan 210 gram ekmek, yarından itibaren 5 lira olacak. İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, resmi olmayan zam kararına ilişkin, “Girdi maliyetlerimiz son bir yılda çok arttı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) fırınlara uygun fiyatla ekmeklik un satışı yapmaya devam etmezse ekmeğin fiyatı 7 TL’ye kadar çıkabilir” dedi.

ibb-kent-lokantalarini-hizmete-aciliyor

İBB Kent lokantalarını hizmete açılıyor

İBB, ağır ekonomik koşullarla baş etmeye çalışan, başta öğrenciler ve dar gelirli çalışanlar olmak üzere İstanbul halkının ucuz ve sağlıklı yemeğe ulaşımı için kent lokantalarını hayata geçirdi. Başkan İmamoğlu’nun vaatlerinden biri olan Kent Lokantalarının ilki Çapa’da açılıyor. Kent lokantaları kısa sürede İstanbul’un birçok semtinde hizmet vermeye başlayacak.

munzur-universitesinde-tacize-suc-duyurusu

Munzur Üniversitesi'nde tacize suç duyurusu

Munzur Üniversitesi'nde yaşanan taciz olaylarına karşı açıklama yapan Dersim Kadın Platformu, "Bu şahıs kime veya kimlere güvenerek bu kadar açıkça suç işlemektedir?" diye sordu.

ankaradaki-selde-olenlerin-sayisi-4e-cikti

Ankara'daki selde ölenlerin sayısı 4'e çıktı

Ankara'da etkili olan sağanak sonrası meydana gelen sel sonucu ölenlerin sayısı 4'e yükseldi. Son olarak, 66 yaşındaki arıcı Ramazan Gök'ün cesedine ulaşıldı.

italyada-dusen-helikopter-bulundu

İtalya'da düşen helikopter bulundu

İtalya'da Eczacıbaşı çalışanı dört Türkiye vatandaşının bulunduğu kayıp helikopterin Cusna Dağı'nda olduğu belirlendi. Reuters "İtalya'daki helikopter kazasında, 4'ü Türk 5 kişinin cansız bedeni bulundu" açıklamasında bulundu.

doktorlar-turkiyeden-kaciyor

Doktorlar Türkiye'den kaçıyor

Türk Tabipleri Birliği (TTB) verilerine göre yurt dışına gitmek için sicil belgesine başvuran doktor sayısında rekor kırıldı. Mayıs ayında geçen seneye göre belge alan doktor sayısı iki katına çıktı ve zirveyi gördü. Geçen sene toplam 1405 doktor başvururken, bu yılın ilk 5 ayında sayı şimdiden 942’ye ulaşmış durumda.

istanbul-valiligi-kaybetti-cemevleri-kazandi

İstanbul Valiliği kaybetti, Cemevleri kazandı..

İstanbul Gaziosmanpaşa Karayolları'nda bulunan cemevinin kamu arazisine yapıldığı ve faaliyet gösterdiği gerekçesi ile İstanbul Valiliği, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'ne "haksız işgal tazminatı" istemişti. Dernek konuyu mahkemeye taşıdı. 6. İdare Mahkemesi'nde görülen duruşmada cemevinin kamu hizmetini yerine getirdiği belirtilerek İstanbul Valiliği aleyhine karar verdi.

erdogana-surtuk-sozu-icin-art-arda-suc-duyurulari--

Erdoğan'a, 'sürtük' sözü için art arda suç duyuruları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında gezi eylemcileri için “çürük ve sürtük” ifadelerini kullanması büyük tepki toplarken, art arda suç duyuruları geliyor.

canan-kaftancioglu-serbest-birakildi

Canan Kaftancıoğlu Serbest bırakıldı..

4 yıl 11 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Silivri Cezaevi'ne gönderilmesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Cezaevi çıkışında kendisini bekleyen kalabalığa seslenen Kaftancıoğlu, "Yarın 16 milyon İstanbullunun iradesini yargılamaya kalkacaklar. Yarın Ekrem başkanımızın mahkemesi var. Hep birlikte oradayız. Uzun lafın kısası, terleyeceğiz, yorulacağız ama bildiğim bir şey var ki, inanan insanların yorgunluğunu tek bir şey giderebilir. O da çalışarak, bu ülkeye nefes aldırmak" dedi.

hukumlu-izinleri-31-temmuz-2023e-kadar-uzatildi

Hükümlü izinleri 31 Temmuz 2023'e kadar uzatıldı

Bugün gerçekleşen ve 3 saat süren Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuldu. Zirvede alınan kararları tek tek açıklayan Cumhurbaşkanı, duyurarak 31 Mayıs'ta sona ermesi beklenen açık cezaevlerindeki hükümlülerin salgın izinlerinin 31 Temmuz 2023'e kadar uzatıldığını açıkladı.

ilk-turbanli-vali-kubra-guran-yigitbasinin-sirketleri

İlk türbanlı vali Kübra Güran Yiğitbaşı’nın şirketleri..

Gazeteci Barış Pehlivan, Afyonkarahisar valisi olarak atanan Kübra Güran Yiğitbaşı’nın şirketini anlattı.

kadikoy-ve-maltepe-belediyesine-operasyon

Kadıköy ve Maltepe Belediyesi’ne operasyon

İstanbul’da mali suçlarla mücadele polisi Kadıköy Belediyesi’nin ardından CHP’li Maltepe Belediyesi’nde de ‘rüşvet operasyonu‘ başlattı.

akpli-belediye-suya-zam-yapti

AKP'li belediye suya zam yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz Şubat ayında AKP’li belediyelere suda yüzde 7 indirim yapmaları konusunda talimat vermişti. AKP’li Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Erdoğan’ın açıklamalarının ardından suya yüzde 14 indirim yaptıklarını belirtmişti. İndirim açıklamasının üzerinden henüz 3 ay geçmesinin ardından AKP’li belediye suya yüzde 35 zam yaptı.

19-mayis-ruhu-kalplerde-tazeligini-koruyor

19 Mayıs ruhu kalplerde tazeliğini koruyor

19 Mayıs 1919 günü bir vapur Samsun'a yanaştı. Bu vapurun içinde bir milletin umutları, hayalleri ve bağımsızlık tutkusu vardı. Bu kıymetli arzuları içinde barındıran Mustafa Kemal Atatürk 103 yıl önce bugün o vapurdan inerek bağımsızlık ateşinin ilk kıvılcımını yaktı. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Erken Seçim olacak mı ?

Erken Seçim olacak mı ? Ankete Katıl Sonuçlar