Hürses1
covid-19-sonrasi-hicbir-sey-eskisi-gibi-olmayacak icisleri-bakanligindan-normallesme-sureci-genelgesi kritik-uyari-virusu-istanbuldan-tum-illere-yayacaklar adli-ve-idari-yargi-mahkemeleri-16-haziranda 15-ilde-sokaga-cikma-yasagi-bu-hafta-da-uygulanacak otobus-firmalari-seferlere-baslayacaklari-tarihi-acikladi bayram-sonrasi-hayata-donus-kararlari-geliyor sokaga-cikma-yasagi-bitince-solugu-orada-aldilar simdi-de-kene-alarmi-vaka-sayisi-dorde-katlanabilir covid-19da-korkutan-tablo-artmaya-devam-ediyor

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Prof. Dr. Müslüm Çiçek, koronavirüs salgını sonrası hayatımızda çok şey değişeceğini belirterek ''yeni normali'' anlattı.

Piknik alanları, spor merkezleri, plajlar 1 Haziran itibarıyla kullanılabilecek. Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde, iskambil, okey, tavla oynanamayacak, nargile satışları

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman, yeni normalleşme adımlarına tepki göstererek seyahat yasağına son verilmesinin ardından koronavirüsün İstanbul’dan bütün

HSK, adli ve idari yargı ilk derece mahkemelerinde duruşma ve keşiflerin 16 Haziran'da başlamasına karar verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık ettiği kabine toplantısından sokağa çıkma yasağının bu hafta sonu da 15 ilde uygulanması kararı çıktı.

Pamukkale, Ulusoy, Metro ve Kamil Koç, 4 Haziran'dan itibaren seferlere başlayacaklarını duyurdu.

Kabine ve Bilim Kurulu toplantılarında, “Uzun süren kısıtlamaların ‘toplum yorgunluğu’ yarattığı, insanların Haziran ayından itibaren kısmi bir rahatlama beklentisi içinde

4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının gece yarısında bitmesinin ardından Bayrampaşa halinde yoğunluk yaşandı. Halde koronavirüse karşı alınan tedbir kapsamında toplam 372

Koronavirüs salgınıyla mücadele devam ederken uzmanlardan kene uyarısı geldi. Kenelerin havanın erken ısınmasıyla 1,5 ay önce ortaya çıktığı bildirildi. Uzmanlar vaka sayısının 3-4

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Covid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 4 milyon 722 bin 233'e çıktı.

covid-19-sonrasi-hicbir-sey-eskisi-gibi-olmayacak

Covid-19 sonrası hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Prof. Dr. Müslüm Çiçek, koronavirüs salgını sonrası hayatımızda çok şey değişeceğini belirterek ''yeni normali'' anlattı.

icisleri-bakanligindan-normallesme-sureci-genelgesi

İçişleri Bakanlığı'ndan normalleşme süreci genelgesi

Piknik alanları, spor merkezleri, plajlar 1 Haziran itibarıyla kullanılabilecek. Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde, iskambil, okey, tavla oynanamayacak, nargile satışları yapılamayacak.

kritik-uyari-virusu-istanbuldan-tum-illere-yayacaklar

Kritik uyarı: ''Virüsü İstanbul'dan tüm illere yayacaklar''

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman, yeni normalleşme adımlarına tepki göstererek seyahat yasağına son verilmesinin ardından koronavirüsün İstanbul’dan bütün illere taşınacağını söyledi.

adli-ve-idari-yargi-mahkemeleri-16-haziranda

Adli ve idari yargı mahkemeleri 16 Haziran'da..

HSK, adli ve idari yargı ilk derece mahkemelerinde duruşma ve keşiflerin 16 Haziran'da başlamasına karar verdi.

15-ilde-sokaga-cikma-yasagi-bu-hafta-da-uygulanacak

15 ilde sokağa çıkma yasağı bu hafta da uygulanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık ettiği kabine toplantısından sokağa çıkma yasağının bu hafta sonu da 15 ilde uygulanması kararı çıktı.

otobus-firmalari-seferlere-baslayacaklari-tarihi-acikladi

Otobüs firmaları seferlere başlayacakları tarihi açıkladı

Pamukkale, Ulusoy, Metro ve Kamil Koç, 4 Haziran'dan itibaren seferlere başlayacaklarını duyurdu.

bayram-sonrasi-hayata-donus-kararlari-geliyor

Bayram sonrası hayata dönüş kararları geliyor

Kabine ve Bilim Kurulu toplantılarında, “Uzun süren kısıtlamaların ‘toplum yorgunluğu’ yarattığı, insanların Haziran ayından itibaren kısmi bir rahatlama beklentisi içinde olduğu” dile getirilirken, bayram sonrası yeni normalleşme kararlarının açıklanacağı öne sürüldü. Bayram sonrası günlük vaka sayısının 500’ün altına düşmesi halinde, Haziran’da yeni gevşeme kararları gündeme gelecek.

sokaga-cikma-yasagi-bitince-solugu-orada-aldilar

Sokağa çıkma yasağı bitince soluğu orada aldılar

4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının gece yarısında bitmesinin ardından Bayrampaşa halinde yoğunluk yaşandı. Halde koronavirüse karşı alınan tedbir kapsamında toplam 372 güvenlik görevlisi yer aldı.

simdi-de-kene-alarmi-vaka-sayisi-dorde-katlanabilir

Şimdi de kene alarmı! ''Vaka sayısı dörde katlanabilir''

Koronavirüs salgınıyla mücadele devam ederken uzmanlardan kene uyarısı geldi. Kenelerin havanın erken ısınmasıyla 1,5 ay önce ortaya çıktığı bildirildi. Uzmanlar vaka sayısının 3-4 kat artabileceğini belirtiyor.

covid-19da-korkutan-tablo-artmaya-devam-ediyor

Covid-19'da korkutan tablo: Artmaya devam ediyor

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Covid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 4 milyon 722 bin 233'e çıktı.

pmis-kabusu-buyuyor-230-cocuk-hayatini-kaybetti

PMIS kabusu büyüyor: 230 çocuk hayatını kaybetti!

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC) tarafından hazırlanan bir raporda, yıl başından bu yana Avrupa genelinde 230 çocuğun, nadir görülen hastalık nedeniyle öldüğü ileri sürüldü.

icisleri-bakanligindan-4-gunluk-yasaga-iliskin-genelge

İçişleri Bakanlığı'ndan 4 günlük yasağa ilişkin genelge

15 Mayıs saat 24.00 ile 19 Mayıs saat 24.00 arasında 15 ilde uygulanacak sokağa çıkma yasağına ilişkin, yeni genelge yayınlandı.

iki-gunluk-sokaga-cikma-yasagi-basladi

İki günlük sokağa çıkma yasağı başladı

Hafta sonu 24 kentte uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması başladı.

salgin-ve-olum-olaylari-hangi-ulkede-ne-zaman-bitecek-

Salgın ve ölüm olayları hangi ülkede ne zaman bitecek?

Polimetre.com, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)'nün 5 Mayıs 2020 tarihli verilerini esas alarak Koronavirüs (Covid-19) salgınının ve ölüm olaylarının hangi ülkede ne zaman biteceğini açıkladı. İşte ülkelerdeki Koronavirüs kaynaklı vaka ve ölümlerin bitiş tarihi.

istanbulda-koronavirus-degisimi

İstanbul’da koronavirüs değişimi

Virüs sebebiyle, her gün binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği alanlar boş kaldı.

mayis-2020-kira-zam-orani-belli-oldu

Mayıs 2020 kira zam oranı belli oldu!

Nisan ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte ev sahibi ve kiracıların da beklediği kira zam oranı da belli oldu. İşte 4 Mayıs 2020 tarihi itibariyle kira ücretlerinde yapılacak zam oranı...

okullarin-acilacagi-tarih-belli-oldu

Okulların açılacağı tarih belli oldu!

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsammında kapatılan okullar normalleşme sürecinde yeniden açılacağı tarih netleşmeye başladı. Okulların bayram sonrası kademeli olarak açılması beklenirken, sınav ve devamsızlık konusunda da düzenlemeye gidildi.

bitliste-2-askerimiz-sehit-oldu

Bitlis’te 2 askerimiz şehit oldu..

İçişleri Bakanlığı, Bitlis-Merkeze bağlı Sehi bölgesi yakınlarında çıkan çatışmada 2 askerin şehit olduğunu bildirdi.

bakanlik-1-mayis-icin-sorumluluk-disk-yetkililerinde

Bakanlık; 1 Mayıs için Sorumluluk DİSK yetkililerinde

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Taksim'e çelenk bırakmak isteyen Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) mensuplarına polis müdahalede bulundu.

yargitay-kararlarindaki-buyuk-yanlis-

Yargıtay kararlarındaki BÜYÜK YANLIŞ !

Tapu iptal davalarındaki yanlış yargıtay kararları dolandırıcıların ekmeğine yağ sürmeye devam ediyor