Hürses1

Erdoğan: Ekonomide gerçekten çok büyük bir ivme bekliyoruz

20 Haziran 2020 Cumartesi 21:00
erdogan-ekonomide-gercekten-cok-buyuk-bir-ivme-bekliyoruz

Video konferans yöntemiyle Kars Barajı Açılış Töreni'ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yılın ikinci yarısıyla birlikte, ekonomide gerçekten çok büyük bir ivme bekliyoruz. Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokma hedefimize hiç olmadığımız kadar yakınız" dedi.
T
örende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Hükümete geldiğimizde ülkemizde toplam 276 baraj vardı. Bugün ise son 18 yıldaki 585. barajı ülkemize kazandırıyoruz. Şehirlerimizi barajlarla, hidroelektrik santrallerle, içme suyu tesisleriyle, sulama kanallarıyla donatarak milletimizin refah seviyesini sürekli yükselttik.

Türkiye'nin demokrasi ve ekonomi yolunda katettiği mesafenin en somut sonuçlarını koronavirüs salgını döneminde gördük. Gelişmiş ülkelerin dahi çaresiz kaldığı salgın sürecini, hem sağlık altyapımızla hem gıda ve temizlik tedarik zincirimizle hem de kamu güvenliği bakımından örnek bir yönetimle göğüsledik.

"EKONOMİDE ÇOK BÜYÜK BİR İVME BEKLİYORUZ"

Ekonomide toparlanma sinyalleri oldukça güçlü geliyor. 2020'nin ilk çeyreğinde mart ayının önemli kısmını salgınla mücadeleyle geçirmemize rağmen yüzde 4,5'lik büyüme oranı elde ettik. Merkez Bankası döviz rezervimizi yeniden 93 milyar doların üzerine çıkardık. Yılın ikinci yarısıyla birlikte, ekonomide gerçekten çok büyük bir ivme bekliyoruz. Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokma hedefimize hiç olmadığımız kadar yakınız.

Haber okunma sayısı: 2428

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ