İBB’den koronavirüs desteği: Gaz kesilmeyecek..

13 Aralık 2020 Pazar 22:01
ibbden-koronavirus-destegi-gaz-kesilmeyecek

İGDAŞ, pandemi döneminde faturalarını ödeyemeyenler vatandaşlar için gaz kesme işlemi yapmama kararı alırken, İSKİ de faaliyeti duran işyerlerinin ödenmemiş alacakların tahsilatını 3 ay erteleyecek.


İBB'den salgın günlerinde dayanışma kampanyası: 'Askıda fatura" — Gazete  Karınca

Koronavirüs salgının etkileri her geçen gün katlanarak artmaya devam ederken, İBB pandemi sebebiyle geçtiğimiz Mart ayından itibaren hizmete aldığı pek çok uygulamalarını sürdürüyor.

MECLİS ONAYINA SUNULACAK

İBB, aralık ayının ikinci haftası başlayacak İBB Meclis oturumunda; kira ve ecrimisil (Haksız işgal tazminatı) bedellerinin 3 ay ertelenmesi, işletmelerin faaliyette bulunmadığı 3 ay boyunca kira bedellerinin tahsil edilmemesini, faaliyeti duran işyerlerinin 3 aylık su tüketimine bağlı oluşan ve ödenmemiş alacakların tahsilatının 3 ay ertelenmesini; meclis üyelerinin onayına sunacak. Teklifler İBB Meclisi’nden geçtiği takdirde, 3 ay sonra tahsil edecek kira bedellerine gecikme faizi uygulanmayacak. Ayrıca, Bayrampaşa Otogarı’nda bulunan ticari işletmelerin kısıtlama süresince İBB’ye ödedikleri kiranın yarısı tahsil edilecek. Yeni yılda yapılacak fiyat artışı ise Nisan 2021’ye ertelendi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA POZİTİF AYRIMCILIK

Koronavirüs ile mücadelede ön saflarda savaşan sağlık çalışanlarına İBB, pozitif ayrımcılık uygulayacak. Sağlık çalışanları, İBB Zeytinburnu Sosyal Tesisleri’nden ücretsiz konaklama hizmeti alabilecek. Pandeminin başından beri toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanan sağlık çalışanları ve eczacılar bu ayrıcalıklarını sürdürecek. Şimdiye kadar sağlık çalışanları ve eczacılar 30 milyonun üzerinde ücretsiz ulaşım imkanından yararlanırken, İSPARK otoparklarına da ücret ödememeye devam edecek.
 
İGDAŞ GAZ KESMEYECEK

Doğalgaz kullanan ve faturasını ödeyemeyenler için İGDAŞ, gaz kesme işlemi yapmayacak. İBB’nin sosyal yardımlarından faydalanan ihtiyaç sahibi ailelere yönelik pandemi sürecinde devreye alınan 'Askıda Fatura' uygulaması da devam edecek. Diğer yandan İGDAŞ, İstanbul’da pandemi hastanesi olan tüm özel hastanelerin faturaları erteleyecek. Bu uygulama saha sonra tüm özel hastaneler için geçerli olacak.


İBB'den zor günler geçiren İstanbullulara 'Askıda fatura' uygulaması
GIDA KOLİSİ DESTEĞİ DEVAM EDECEK

İhtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal destek kapsamında gıda kolisi desteği devam edecek. Sayısı daha sonra arttırılacak alışveriş kartı ilk etapta 20 bin ihtiyaç sahibi aileye dağıtılacak.

SOKAK HAYVANLARINA GÜNLÜK 1 TON MAMA

İBB, sokak hayvanları için ise pandemi süresince günlük 1 ton mama dağıtacak. Haber okunma sayısı: 9764

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
487 hit, 125 ziyaretçi, 140 ziyaret
Bu ay:
2589 hit, 728 ziyaretçi, 808 ziyaret
Toplam:
968747 hit, 251700 ziyaretçi, 302331 ziyaret