Hürses1

İstanbul’da şiddetli deprem!

26 Eylül 2019 Perşembe 19:19
istanbulda-siddetli-deprem

İstanbul’da şiddetli deprem meydana geldi.


Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi’ne göre depremin büyüklüğü 6.0… Merkez üssünün Marmara Ereğlisi açıkları olduğu belirtiliyor.

Kandilli Rasathanesi depremin 11.9 kilometre derinliğinde Silivri açıklarında 6.0 şiddetinde olduğunu belirtti. AFAD, Merkez üssü Silivri açıklarında 7 kilometre derinlikte, 5,8 şiddetinde deprem meydana geldiğini açıkladı

İstanbul genelinde şiddetli bir şekilde hissedilen sarsıntı büyük paniğe neden oldu.

Depremde can ya da mal kaybı olup olmadığı yönünde henüz bir bilgi yok. Hasar tespit çalışmalarına ilişkin çalışma başlatıldı.

BAĞCILAR’DA BİNA ÇÖKTÜĞÜ DOĞRU MU?

Bağcılar ve Eyüp’te bina çöktüğü, çöken binanın altında kalanlar olduğu bilgisi geliyor. Avcılar Merkez Camii’nin minaresi de yıkıldığı haberleri sonrası AKOM’dan depremle ilgili bilgi alan İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haber Global’e yaptığı açıklamada bu iddiların asılsız olduğunu dile getirdi.

Aslında yeni havalimanı tarafındaydım hızlıca buraya dönüş yaptık, şu an bütün arkadaşlarımızla takip ediyoruz. İSKİ, İGDAŞ gibi kurumlarımız da teyakkuzda. Sürekli takipte olacağız, en hızlı şekilde vatandaşımızı bilgilendireceğiz. Deprem doğanın gerçeği, mühim olan ne kadar hazır olduğumuz.

Sevindirici olan hiçbir can kaybı haberi almadık. Süreci takip edeceğiz. Çok taze anlar. En hızlı şekilde de vatandaşımızı bilgilendireceğiz. Deprem İstanbul’un bir gerçeği. Birebir yaşayınca daha iyi hissediyoruz. Bunu düzeltmek adına da en taze gündemi olarak her zaman hafızada tutmamız gereken bir husus.

Avcılar’da bir cami minaresi dışında birkaç ihbar daha var cami ve baca gibi. Onları arkadaşlarımız takip ediyor. Önce Silivri, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Bağcılar ve sahil hattını aradım. Diğer bölgeleri de sorduruyorum.

Şu an korkacak bir şey yok. Tedbir masası kuracağız. İlgili kurumlarla paylaştıktan sonra vatandaşlarımızla da şeffaf bir şekilde paylaşacağız.

Şu anda arkadaşlarım 2 noktayı tespit etti, ikisi de asılsız ihbar çıktı. Gelen ihbarlarda çökme gibi bir tespitimiz var, olur olmaz paylaşacağım. Sevindirici olan can kaybı yok. Ufak tefek hasar fotoğrafları geliyor. Tarihi birkaç camide hareketli aksesuarların devrilmesi oldu, hepsini tespit ediyoruz.

1999 depreminden bu yana 20 yıl geçti, depreme hazırlık konusu her an gündemimizde.

KANDİLLİ RASATHANESİ DEPREMİN MERKEZ ÜSSÜNÜ AÇIKLADI


ÜST ÜSTE ARTÇI DEPREMLERHaber okunma sayısı: 2130

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ