Hürses1

Kadir Topbaş istifa etti

22 Eylül 2017 Cuma 20:31
kadir-topbas-istifa-etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Topbaş, "Hata ile ihanet birbirine karıştırılmaması gerekir. İhanet affetme duygusunu gösteremeyiz" dedi.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Kadir Topbaş'ın açıklamalarından satır başları:

2004 yılında İstanbul belediye başkanlığı görevimi bana tevdi ettiler. Ben özellikle sayın gelem başkanıma, partimin her kademesindeki görevlilerine teşekkür ediyorum. Beni İstanbul sathına çıkardılar. İstanbul gibi müjdelenmiş bir şehre başkanlık yapma şerefini bahşettiler. Bana gönlünde yer ayıran herkese özellikle ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

"Hata etmemeye özen gösterdik"

Hemen şurada, bundan 13 yıl 5 ay 20 gün önce yine bir Cuma günü, dönemin belediye başkanlığını yapmış olan Ali Müfit Gürtuna’dan mührü almak için buradaydım. Emanetin ne olduğunu bilenlerdeniz dedim. Hep emanet olarak baktım. Kendi aileme, çocuklarıma vakit ayıramadım. Bunu tüm siyasiler yaşamaktadır. Eğer hizmet edecekseniz bu böyle. Çocuklarımızı hırsız gibi sevdik, evimize hırsız gibi gittik. Büyük sorumluluk aldık. Bu emanet şehirde bu görevi yapmaya çalıştık. Bir damla suya muhtaç olduğumuz, hava kirliliğinin had safhaya çıktığı, çöpten geçilmeyen İstanbul sayın genel başkanımızın vizyonuyla gelişti. Aynı kulvardan yürüdük. Hata etmemeye özen gösterdik. Hata yaparsak telafisi zordur.

İBB Başkanı Kadir Topbaş, hakkında çıkan istifa iddiaları üzerine açıklama yaptı. Belediye başkanlığı görevini bıraktığını söyleyen Topbaş 'Muhalefet buradan siyaset üretmek istiyor. Buna müsaade etmem. Ben bugün itibariyle buradaki belediye başkanlık görevinden istifa ettim. Ama asla siyasi partimle bir bağ eksikliğim yok. Partimin üyesiyim. Buradan muhalefete ekmek çıkmaz' dedi.
 
Hata ile ihanet birbirine karıştırılmaması gerekir. İhanet affetme duygusunu gösteremeyiz.

Ekibimizle bu başarıları yaparken, hayırla yadedilmek amacımız oldu.

Belediye başkanlık görevimden ayrıldım istifa ettim ama hala partimin üyesiyim.

"Muhalefet buradan siyaset üretmek istiyor"

Muhalefet buradan siyaset üretmek istiyor. Buna müsaade etmem. Asla etmem. Ben bugün itibarıyla buradaki belediye başkanlık görevimden ayrıldım, istifa ettim. Ama asla siyasi partimle bir bağ eksikliğim yok. Şu anda partimin bir üyesiyim. Buradan muhalefete ekmek çıkmaz.

Bireysel düşüncelerimizi ortaya koyamayız. Ortaya koyduğumuz idealler uğruna gideriz. Hedefimiz 2023'tür.

Başkanlık görevimden müsaademi istiyorum. Halkımız bana gönül koymasın

İnsan her şeyi affeder ama adam yerine konulmamayı affetmez.

Haberin etiketleri:

Kadir Topbaş istifa etti, ibb


Haber okunma sayısı: 1338

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ