Hürses1

MEB'in 31 Ağustos planı için kafa karıştıran iddia!

26 Temmuz 2020 Pazar 01:11
mebin-31-agustos-plani-icin-kafa-karistiran-iddia

Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, “uygun şartları taşıyan” hükümlülere verilen Covid-19 izninin 31 Eylül’e kadar uzatılmasına karşın MEB'in okulların 31 Ağustos’ta açılmasına yönelik çalışmalarını sürdürmesine tepki gösterdi.


MEB'in 31 Ağustos planı için kafa karıştıran iddia! | Eğitim

Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, “uygun şartları taşıyan” hükümlülere 14 Nisan’dan itibaren verilen Covid-19 izninin 31 Eylül’e kadar uzatılmasına karşın Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) okulların 31 Ağustos’ta açılmasına yönelik çalışmalarını sürdürmesine tepki gösterdi.

Cumhuriyet'ten Sefa Uyar'a konuşan Yıldırım, “Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın, sorumluluğunda bulunan yurttaşların sağlığına aynı önem ve değeri vermediğini” söyledi.

Okulların 31 Ağustos’ta açılacağının erkenden duyurulmasında, özel okullara finansman sağlanmasının etkili olduğunu kaydeden Yıldırım, “Özel okulların iflasının önlenmesi çok önemli bir etken. Okulların açılmayacağı söylendiği anda yüz yüze eğitim için verilen oldukça yüksek rakamların, uzaktan eğitim için istenmesine hiç kimse razı olmaz” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, şunları kaydeti: “Turizm Bakanı’nın turistik otelleri, Sağlık Bakanı’nın hastaneleri, Milli Eğitim Bakanı’nın özel okulları var. Bu görevleri bittikten ticari işlerinde iflas etmek istemiyorlar.”

‘3 GÜNDE BULAŞMAZ MI?’

Selçuk’un, eğitimin 3 gün okulda geri kalan günler uzaktan yapılacağı yönündeki açıklamasını da anımsatan Yıldırım, “3 günde bulaşmayacak mı? Okullar kapalıyken uzaktan eğitim yapılan konular, sınava dahil edilmedi. Eğitimin, sınava girecek öğrencilere yeterli ve eşit bir şekilde ulaşmadığı bakanlık tarafından kabul edilmiş oldu” dedi.Haber okunma sayısı: 1787

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1756 hit, 479 ziyaretçi, 524 ziyaret
Bu ay:
5935 hit, 1811 ziyaretçi, 2019 ziyaret
Toplam:
958746 hit, 249474 ziyaretçi, 299734 ziyaret