Hürses1

Türkiye genelinde en büyük operasyon ! Binlerce polis..

11 Eylül 2018 Salı 21:59
turkiye-genelinde-en-buyuk-operasyon--binlerce-polis

Türkiye genelinde bugüne kadarki en kapsamlı "Güven ve Huzur" operasyonu gerçekleştiriliyor.


Türkiye genelinde en büyük operasyon ! Binlerce polis...

Türkiye genelinde bugüne kadarki en kapsamlı "Güven ve Huzur" operasyonu gerçekleştiriliyor. Kritik noktalarda ve özellikle okul çevrelerinde denetimler yapan güvenlik güçleri, okulların açılmasına sayılı günler kala güvenliği tehdit edebilecek unsurları temizliyor. Bugüne kadar düzenlenen Güven ve Huzur Operasyonlarının en büyüğü olan operasyona 101 bin emniyet mensubu katılıyor.
 
İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinde Güven Huzur-5 operasyonu başlatıldı. Yaklaşık 101 bin güvenlik gücü, çok sayıda noktada uygulama gerçekleştiriyor. Uygulamaya polis helikopteri de katılıyor.

2018 yılı içinde beşinci kez gerçekleştirilen bu operasyonu diğerlerinden ayıran özelliği ise kapsamı. Okulların açılmasına günler kala yapılan bu operasyona önceki Güven ve Huzur operasyonlarının yaklaşık 2 katı personel katılıyor.

HELİKOPTERLER HAVADAN DESTEK VERİYOR

Genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanması ve terör örgütlerinin muhtemel eylemlerinin önlenmesi amacıyla yurt genelinde, kamu kurum ve kuruluşları, stratejik öneme haiz bölgeler ile özellikle vatandaşlarımızın yoğun olarak bulundukları noktalarda 81 İlde yapıldı.

Türkiye genelinde en büyük operasyon ! Binlerce polis.. ile ilgili görsel sonucu

İstanbul'da da 39 ilçede Asayiş Şube Müdürlüğü personeli ile İlçe Emniyet Müdürlükleri, Özel Harekat, Narkotik Suçlarla Mücadele, Önleyici Hizmetler, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Deniz Limanı Şube Müdürlüğü, İstanbul Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğü, Foto Filim Şube Müdürlüğü ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Şube Müdürlüğünün katımıyla özellikle de 2018 Eğitim ve Öğretimin başlaması öncesi huzur ve güven ortamının devamının sağlanması ve suç işleyebilecek kişileri tespit ederek yakalamaya yönelik, başta asayiş ve terör olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan kişilerin yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesi için ülke genelinde eş zamanlı olarak Türkiye Güven Huzur Denetimi adı altında uygulama gerçekleştirildi.

Denetim noktalarından birisi de Şişli Darülaceze Caddesi ve Kadıköy Kuşdili Caddesiydi. Polis ekipleri şüpheli görülen araçlar tek tek durdurulup araçlar ve kişiler didik didik aranıp GBT kontrolünden geçirildi.
Haber okunma sayısı: 786

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
879 hit, 257 ziyaretçi, 305 ziyaret
Bu ay:
2966 hit, 876 ziyaretçi, 1069 ziyaret
Toplam:
936410 hit, 242819 ziyaretçi, 291767 ziyaret