Hürses1

Reyhan Uludağ, eserleriyle göz doldurdu

03 Ağustos 2017 Perşembe 15:39
reyhan-uludag-eserleriyle-goz-doldurdu

Paris’teki dünyaca ünlü Louvre Müzesinde düzenlenen Uluslararası Plastik Sanatlar etkinliğinde altın madalya kazanan ressam Reyhan Uludağ, Alaçatı’da kişisel sergi açtı.


Doğa, insan ve yaşamın genel hatlarını soyut biçimde tuvale aktaran Ressam Reyhan Uludağ, 'Rengibahar' adını verdiği kişisel sergisini Alaçatı'da Peri Art Sanat Galerisinde açtı. Uludağ'ın eserleri, yoğun ilgi gördü ve ziyaretçilerin dikkatini çekti.

“Özgürlük kavramını resimlerimdeki atlarla yansıtıyorum”

Günümüzün hep tartışılan 'özgürlük' kavramının kendisini de etkilendiğini ve resimlerine yansıttığını ifade eden ressam Uludağ, 'Bu konuda benim idealim birbirimizin özgürlüklerine saygılı olarak her bireyin özgür olması ve düşündüklerimizi söyleyebilmek ya da ifade edebilmek, kimi zaman şaha kalkmış bir at gibi özgür ve cesur olabilmek. Bunu ifade edebilmek için atlar resimlerimde kimi zaman tek başına kimi zaman grup olarak özgürce koşuyorlar. Resimlerimde ki balerinler de yine özgürlüğü sembolize etmelerinin yanında modern ve özgür kadına da dikkat çekiyor' dedi.

Yurt dışı ve yurt içinde birçok kişisel sergiler açan ressam Uludağ, performansıyla birçok ödül aldı. Reyhan Uludağ'ın, çok sayıda jürili resim yarışmalarında da eserleri sergilendi ve en sonda Paris'teki dünyaca ünlü Louvre Müzesinde düzenlenen Uluslararası Plastik Sanatlar etkinliğinde altın madalya kazanmıştı.

Haberin etiketleri:

reyhan uludağ, ressam, alaçatı


Haber okunma sayısı: 1180

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER