Hürses1

Şişli Belediyesi’ne AB'den ödül..

10 Nisan 2018 Salı 14:11
sisli-belediyesine-abden-odul

Avrupa Birliği tarafından 7 ülke arasında düzenlenen ‘ Yerel Roman Kültürleri Projesi’ bağlamında, İstanbul Şişli Belediyesi ‘ En İyi Roman Ödülü’ne layık görüldü.İstanbul Şişli Belediyesi’ni temsilen Brüksel’e gelen Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Esra Bozyazı Daylan ile Başkan Danışmanı Metin Salih Şentürk düzenlenen tören ile ‘En İyi Roman’ ödülünü aldılar.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulanan Başkan Danışmanı Metin Salih Şentürk, ‘Yerel Roman Kültürleri Projesi’ bağlamında Brüksel’e davet edildik. Şişli Belediyesi’nin projesi 7 Avrupa ülkesi arasında yapılan projeler kapsamında en iyi proje seçildi. Bu bağlamda Brüksel’e davet edildik. Düzenlenen törende ise ‘En İyi Roman Ödülü’nü Avrupa Parlamenteri Soraya Post bizlere takdim etti. Bu önemli ödülü, Türkiye adına almak bizleri son derece onurlandırdı’ diyerek, Brüksel’de bir dizi ziyarette bulunacaklarını söyledi.7 Ülkenin projeleri,’Batı balkanlar ve Türkiye’de Roman Sivil Toplumu Geliştirme Ortak Girişimi’nin davetiyle, Roman hak savunucuları sivil toplum kuruluşları temsilcileri, akademisyenlerden oluşan heyet değerlendirmeyi yaptı.

Brüksel’de diğer ülkelere de çeşitli alanlarda birincilik ödülleri verildi. Ancak asıl resmi törenin ise 5 Mayıs’ta Türkiye’de yapılacağı öğrenildi.

Öncelikle AB nezdinde Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Brüksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu’nu ziyaret edecek olan Şişli Belediye temsilcileri Brüksel’deki temaslarını tamamladıktan sonra yarın yurda dönecekler..

Haber okunma sayısı: 917

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER