Tercüman Gazetesi
SonHavadis 29 Ekim
tgs-iktidar-gazetecileri-hedef-gosteriyor- ipekciyi-saygi-ve-ozlemle-aniyoruz unlu-sanatci-burhan-cacan-hayatini-kaybetti gazeteci-barak-ifj-basin-karti-sahibi-oldu uluslararasi-basin-sansur-yasasini-kinadi sansur-yasasi-gorusulmeye-baslandi yandas-medya-halki-kandiriyor-yazik- euronews34-ingilterede-test-yayinina-basladi-- baskan-barakin-30-agustos-zafer-bayrami-mesaji turkiyenin-gundemi--erdogani-devirecekler-

Türkiye Gazeteciler Sendikası, deprem bölgesinde görev yapan ve hedef gösterilen gazetecilerin saldırıya uğradığını açıkladı.

Geçmişten günümüze kadar gelen Abdi İpekçi’nin ilkelerini meslek ilkemiz olarak kabul ettiğimizi belirtiyor, onu bir kez daha saygı ve özlemle anıyoruz. Bu suikastın biran önce

Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Çaçan 62 yaşında hayatını kaybetti.

Gazeteci Yıldıray Deniz Barak, Genel Merkezi Belçika’da bulunan Uluslararası Gazeteciler Federasyonu’nun (IFJ) onayı ve oluruyla 140 ülkede geçerli IFJ Basın kartı verildi.

Meclis’e sunulan ve ‘dezenformasyon yasası’ denilen sansür yasasına 22 uluslararası basın örgütünden tepki geldi. Yapılan açıklamada, milletvekillerine yasa için karşı oy

Kamuoyunda ‘sansür yasası’ olarak bilinen Basın Kanunu’nda değişiklik içeren 40 maddelik teklifin TBMM’de görüşülmesine başlandı. CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan,

Yaklaşan seçimlerinde etkisiyle halkın kandırıldığını ve ekonomide ve yaşam koşullarında ülkenin güllük gülüstanlık gösterilmesinin sadece yalandan ibaret olduğunu sosyal medya

İngilizce yayın yapacak ilk özel Türk kanalı Euronews34 İngiltere'nin başkenti Londra'da test yayınlarına başladı.

Türkiye Basın Birliği Genel Başkanı Yıldıray Deniz Barak, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı. TBB Genel Başkanı Barak, Türk Milleti'nin 30 Ağustos'ta emsali

Sedat Peker'in açıklamalarından günümüz Türkiyesi'nde gündemi meşgul eden devlet, siyaset, mafya ve çıkar çatışmalarına dair her şeyi bu kitapta bulabilirsiniz. Yakında tüm

tgs-iktidar-gazetecileri-hedef-gosteriyor-

TGS: İktidar gazetecileri hedef gösteriyor..

Türkiye Gazeteciler Sendikası, deprem bölgesinde görev yapan ve hedef gösterilen gazetecilerin saldırıya uğradığını açıkladı.

ipekciyi-saygi-ve-ozlemle-aniyoruz

İpekçi’yi saygı ve özlemle anıyoruz

Geçmişten günümüze kadar gelen Abdi İpekçi’nin ilkelerini meslek ilkemiz olarak kabul ettiğimizi belirtiyor, onu bir kez daha saygı ve özlemle anıyoruz. Bu suikastın biran önce aydınlatılmasını diliyoruz.

unlu-sanatci-burhan-cacan-hayatini-kaybetti

Ünlü sanatçı Burhan Çaçan hayatını kaybetti

Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Çaçan 62 yaşında hayatını kaybetti.

gazeteci-barak-ifj-basin-karti-sahibi-oldu

Gazeteci Barak İFJ Basın Kartı sahibi oldu

Gazeteci Yıldıray Deniz Barak, Genel Merkezi Belçika’da bulunan Uluslararası Gazeteciler Federasyonu’nun (IFJ) onayı ve oluruyla 140 ülkede geçerli IFJ Basın kartı verildi.

uluslararasi-basin-sansur-yasasini-kinadi

Uluslararası basın, sansür yasasını kınadı

Meclis’e sunulan ve ‘dezenformasyon yasası’ denilen sansür yasasına 22 uluslararası basın örgütünden tepki geldi. Yapılan açıklamada, milletvekillerine yasa için karşı oy kullanmaları çağrısı yapıldı.

sansur-yasasi-gorusulmeye-baslandi

‘Sansür yasası’ görüşülmeye başlandı

Kamuoyunda ‘sansür yasası’ olarak bilinen Basın Kanunu’nda değişiklik içeren 40 maddelik teklifin TBMM’de görüşülmesine başlandı. CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “Mersin’de öldürülen terörist için bakan taksiciye dayanarak 'Terörist CHP’li' dedi. Bu yasa çıkarsa, kamu görevlileri hakkında ne yapacağız?” diye sordu.

yandas-medya-halki-kandiriyor-yazik-

Yandaş medya halkı kandırıyor, YAZIK !

Yaklaşan seçimlerinde etkisiyle halkın kandırıldığını ve ekonomide ve yaşam koşullarında ülkenin güllük gülüstanlık gösterilmesinin sadece yalandan ibaret olduğunu sosyal medya hesabından açıklayan gazeteci Yıldıray Deniz Barak meslektaşlarına ''çakma gazeteciler'' yalancılar, yandaş yalanı, algıcılar '' dedi

euronews34-ingilterede-test-yayinina-basladi--

Euronews34 İngiltere'de test yayınına başladı

İngilizce yayın yapacak ilk özel Türk kanalı Euronews34 İngiltere'nin başkenti Londra'da test yayınlarına başladı.

baskan-barakin-30-agustos-zafer-bayrami-mesaji

Başkan Barak'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Türkiye Basın Birliği Genel Başkanı Yıldıray Deniz Barak, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı. TBB Genel Başkanı Barak, Türk Milleti'nin 30 Ağustos'ta emsali görülmemiş bir zafer elde ettiğini, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazandığı bu zafer ile bağımsızlık uğruna neler yapabileceğini düşmanlarına ve dostlarına bir kez daha gösterdiğini söyledi.

turkiyenin-gundemi--erdogani-devirecekler-

Türkiye'nin gündemi : ''Erdoğan'ı Devirecekler''

Sedat Peker'in açıklamalarından günümüz Türkiyesi'nde gündemi meşgul eden devlet, siyaset, mafya ve çıkar çatışmalarına dair her şeyi bu kitapta bulabilirsiniz. Yakında tüm kitapçılarda...

basin-meslek-orgutlerinden-kamuoyuna

BASIN MESLEK ÖRGÜTLERİNDEN KAMUOYUNA

Sansür yasasını ertelettik, Ekim'de gelebilecek bir yasa için de yine birlikte mücadele edeceğiz. Basın meslek örgütleri #Biraradayız dedi, pek çok koldan çaba gösterdi. Yeni basın yasası için de var güçle çalışmaya hazırız. Ortak açıklama:

gazetecilik-karta-sigmaz-basin-kartini-kim-veriyor

Gazetecilik karta sığmaz: Basın Kartı’nı kim veriyor?

Son günlerde Evrensel ve BirGün çalışanlarının bir kısmının basın kartlarının iptal edilmesiyle konu tekrar gündeme geldi. gazetecilerin, özellikle de devlet tarafından düzenlenen resmi etkinlikleri takip edebilmeleri için sahip olmaları gereken Basın Kartı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından veriliyor. Meslek örgütleri ise basın kartını devletin değil, dünyada olduğu gibi gazetecilerden oluşacak bir komisyonun vermesi gerektiğini vurguluyor. Peki, dünyada bu uygulama nasıl? Diğer ülkelerde gazetecilere Basın Kartı’nı kim, hangi kuruluş veriyor? Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere dünyadaki duruma kısaca bir göz atalım:

gazetecilerden-medyaya-sansur-duzenlemesine-tepki

Gazetecilerden medyaya sansür düzenlemesine tepki

Basın meslek örgütleri, İstanbul Şişhane’de; internet medyası ve sosyal medyaya yeni yaptırımlar öngören kanun teklifine karşı açıklama yaptı. Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Gökhan Durmuş, “Bu yasa tasarısıyla Türkiye’de habercilik yok edilmek istenmektedir” derken, DİSK Basın İş Genel Sekreteri Özge Yurttaş, “Özgür bir ülke için özgür basın şart” dedi. Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) İstanbul Temsilcisi Uğur Güç ise kanun teklifi için, “Bu tamamen sansür yasasıdır” diye konuştu.

baskan-kocalan-trt-world-londra-studyolarinda

Başkan Koçalan, TRT World Londra Stüdyolarında

İngiltere'de bir dizi temaslarda bulunan Uluslararası Dijital Medya Derneği Başkanı ve Kanal 34 Yönetim Kurulu Başkanı Gazeteci-Yazar Adil Koçalan TRT World Londra Stüdyolarını ziyaret etti.

gazeteci-barakin-wpf-basvurusu-onaylandi

Gazeteci Barak'ın WPF başvurusu onaylandı

Uzun yıllar gazetecilik hayatında görevini layıkı ile yapan Gazeteci-Yazar Yıldıray Deniz Barak Dünya Basın Fedarasyonu ( World Press Federation ) başvurusu kabul edildi.

ubb-baskani-barakin-19-mayis-kutlama-mesaji

UBB Başkanı Barak'ın 19 Mayıs Kutlama Mesajı

Ulusal Basın Birliği Genel Başkanı Gazeteci Yıldıray Deniz Barak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

ubb-baskani-baraktan-23-nisan-mesaji

UBB Başkanı Barak'tan 23 Nisan mesajı

Ulusal Basın Birliği (UBB) Genel Başkanı Yıldıray Deniz Barak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

baskan-barakin-18-mart-canakkale-zaferi-mesaji

Başkan Barak'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

Ulusal Basın Birliği Başkanı Yıldıray Deniz Barak, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107'nci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı. " Türkiye'yi çağdaş uygarlığın ötesine taşımak zorundayız"

ordu-mesudiye-gazetesi-31-yasinda

Ordu Mesudiye Gazetesi 31 yaşında

1991 yılında kurulmuş olup Türkiye’nin her ili ve 12 ayrı ülke de aboneleri bulunan Ordu Mesudiye Gazetesi, 30’uncu yılı geride bırakarak 31 yaşına girdi. Yerel bir gazetenin 31’inci yayın yılına ulaşabilmesinin, Ordu yöresi insanlarının yerel basınına sahip çıktıklarının çok önemli bir göstergesi olduğunu belirten Genel Yayın Yönetmeni Sefai Uzunyurt, “Aksi taktirde bu gazete ve Ordu’nun diğer yerel basını varlıklarını sürdüremezdi” diyerek, ayrıca 81 ilin tamamında yaşayan herkesi, kendi yöresinin yerel basınına destek olmaya davet etti.

medyanin-duayenlerinden-ortak-yayin-karari

Medyanın duayenlerinden ortak yayın kararı..

Yeni Nesil televizyonculuğun duayeni Kanal 34 ve Sivas'ın televizyonu Kanal 58 ortaklığa imza attılar