Hürses1

TBB'den Engelliler Günü mesajı

03 Aralık 2018 Pazartesi 19:25
-tbbden-engelliler-gunu-mesaji

Türkiye Basın Birliği Genel Başkanı Yıldıray D. Barak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Mesajında engellileri sadece özel günlerde değil; her gün hatırlamamın huzuruna sahip olduklarının altını çizen Başkan Barak; “ Engel, engellilik dediğimiz aslında sadece zihinlerde var olan kavramlardır” dedi.


Türkiye Basın Birliği Genel Başkanı Yıldıray D. Barak’nın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesaj şöyle:

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlama değil; bir farkındalık günüdür. Biz TBB olarak her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bir toplumun, bir kentin gelişmişlik göstergelerinden bir tanesi de engelli vatandaşlara verdiği değerdir. Biz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da engelli vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda her bireyin bir engelli adayı olduğunun altını çizen TBB Genel Başkanı Barak; “ Engel, aslında sadece zihinlerde var olan bir kavramdır. En büyük engeller zihinde ve kalptedir. Bunların dışında yer alan engelleri sevgi ve dayanışma ile aşmak mümkündür. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla toplumun her kesimiyle ilgili farkındalıklarımızın arttığı olduğu günler diliyorum” dedi.

Haber okunma sayısı: 3503

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER