Hürses1

İşçilere YOK ! Belediyenin KOMŞUm Gazetesine ÇOOOK !

23 Aralık 2019 Pazartesi 12:18
iscilere-yok--belediyenin-komsum-gazetesine-coook-

Geçtiğimiz günlerde tasarruf tedbirlerine ilişkin alınan karar doğrultusunda yüzlerce personelin iş akdine son veren Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin; KOMŞUm adında yerel gazetelere alternatif bir gazete çıkarmaya başladı.


Her ortamda Şişli Belediyesi'ni çok büyük bir borçla devraldığını bu nedenle tasarruf  tedbirlerini arttırdıklarını ve israfa asla göz yummayacaklarını söyleyen Muammer Keskin’e sormak isteriz:

1.Hamur kağıda renkli basılan on binlercesi ilçede dağıtılan KOMSUm gazetesinin maliyeti nedir?

Şişli’yi şeffaf belediyecilik anlayışıyla yönettiğini ileri süren Sayın Muammer Keskin’in, gazetenin gerçek maliyetini belde sakinleri ile paylaşmasını bekliyoruz.

İŞÇİLERE YOK! BELEDİYE’NİN KOMŞUm GAZETESİNE ÇOOOK!!!

Tasarruf için bunca çığlık atılırken, yüklü bir faturası olduğuna şüphemiz olmayan bu belediye gazetesinin, Şişli’deki gerçek ve bağımsız gazeteciliğe karşı “sarı gazetecilik” misyonunu  üstlenmesi karşısında sayın belediye başkanının vereceği yanıtı merak ediyoruz.

Amaç gerçek ve bağımsız gazeteciliği öldürmek midir? Yoksa belediye bürokratlarının alacakları aferinleri yaldızlamak, belediye başkanına kayıtsız şartsız övgüler dizen bir yayın organı çıkarmak mıdır?

Gazetecilik dersi vermek istemiyoruz ama, kurumsal dergicilik ve gazetecilik faaliyetlerinin kamuoyu nezdinde ki algısı her zaman güvenilir ve tarafsız bir gazetecilik anlayışından uzaktır.

Dileğimiz; Şişli gibi ülkemizin en gözde ilçelerinden birisinde basına karşı yok edici bir uygulamanın en kısa sürede sona erdirilmesi ve yerel gazetelerin adil ve eşit bir şekilde desteklenmesi uygulanmasına geçilmesidir…

KAYNAK : KENTİM ŞİŞLİ GAZETESİHaber okunma sayısı: 6008

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
539 hit, 194 ziyaretçi, 211 ziyaret
Bu ay:
1745 hit, 583 ziyaretçi, 641 ziyaret
Toplam:
941967 hit, 244655 ziyaretçi, 294000 ziyaret