Sahte Balcı Ekrem İncel yine gündemde!

20 Ocak 2018 Cumartesi 14:03
sahte-balci-ekrem-incel-yine-gundemde

Sahte balcılık ve imarsız arazi satışından dolandırıcılıkla suçlanan ve yargılanan Ekrem İncel, şimdi de haksız haciz yapmakla suçlandı.


Televizyonlarda uzun yıllar sahte bal satışlarıyla tanınan Ekrem İncel,  2015 yılında İstanbul Silivri'de birinci derece tarım arazilerini bölgeye imar gelecek vaadiyle vatandaşa pazarlarken dolandırıcılık iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Daha sonra serbest bırakılan Ekrem İncel, RTÜK’ün yanı sıra Sağlık ve Tarım Köy işleri Bakanlığı’nın kestiği cezalar neticesinde ekonomik yönden sıkıntılı günler yaşamasının ardından şimdi de haksız haciz yapmakla suçlandı.

Televizyon Cihazlarını Haciz Ettirmekle Yeniden Gündeme Geldi

İncel’in alacaklı olduğu başka bir şirket yerine,  Canbey Medya Grup ve GALA TV’ye Avukatı Çağla Yılmaz aracılığıyla icra memuru göndererek  burada bulunan cihazları hukuk dışı bir şekilde haczederek el koydu.
Yaşanan haksızlık nedeniyle tepkisini dile getiren YAŞAM, GALA TV İşletme sahibi ve Bölge Gazetesi kurucusu Ferhat Canbey, “Kamuoyu bizi dürüstlüğümüzle tanır. Oysa adı dolandırıcılık iddialarına karışan sahte bal ve imarsız arsa satışlarıyla hakkında  birçok olumsuzluklarla kamuoyunda tartışma konusu olan Ekrem İncel ile bugüne kadar ne özel ne de her hangi bir  ticari bir hukukumuz olmamıştır. Medya sektöründeki yükselişimizi hazmedemediğinden olsa gerek; çeşitli hüllelerle Küçükçekmece Sefaköy’ deki Canbey Medya Grup ve Gala TV binasına farklı bir televizyon kuruluşundan doğan alacağını, bizden icra yoluyla tahsil etmeye çalışmış ve teknik cihazlarımızı adeta gasp etmiştir. Şirket avukatlarımız ise hiç bir hukuki dayanağı ve bizimle hiç bir alakası olmayan bu haciz işlemini gerçekleştirenler hakkında gerekli yasal işlemleri başlatmıştır.” dedi.

Sahte bal ardından imarsız arsa satışıyla gözaltına alınmıştı

Kendi TV kanallarında sahte Bal reklamı yaparak vatandaşların sağlığı ile oynamakla suçlanan Ekrem İncel, bundan 2 yıl önce Silivri bölgesindeki tarım arazilerini planlı, projeli ve imarlıymış gibi gösterip satışını yaparak yüzlerce vatandaşı mağdur etmiş ve şikayet neticesinde  konu ile ilgili Silivri İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı.

Jandarma tarafından gözaltına alınan İncel, "Ben Kürt iş adamıyım diye jandarma bana zorbalık yapıyor" ifadelerini kullanmıştı. Bugüne kadar binlerce vatandaşı mağdur ettiği iddia edilen  Balcı Ekrem İncel’in en son mağdur ettiği söylenen TV işletme sahibi ve Gazeteci Ferhat  Canbey,  “Ekrem İncel denen dolandırıcılıkla suçlanan şahıs, duygu sömürüsü yaparak Kürt halkının adını kullanarak bu kimliğin arkasına sığınmaya çalışmaktadır. Oysa  ben de Malatyalı ve  Kürt kökenli işadamıyım. İstanbul'da benim ve onun gibi  on binlerce Kürt iş adamı var. Jandarma beni ya da onları neden durduk yerde gözaltına almıyor da onu alıyor. Buradan yetkililere sesleniyorum. Adı sahte Bal, imarsız Arsa satışıyla, haksız kazanç ve hukuk dışı hacizlerle vatandaşı mağdur, kamuoyunu meşgul eden bu adamı lütfen durdurun.”  ifadelerini kullandı.             

Haberin etiketleri:

sahte bal, ekrem incel, haciz, suç, sonhavadis,


Haber okunma sayısı: 3504

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1074 hit, 259 ziyaretçi, 289 ziyaret
Bu ay:
1785 hit, 498 ziyaretçi, 547 ziyaret
Toplam:
967943 hit, 251485 ziyaretçi, 302070 ziyaret