Hürses1

Saygı Öztürk'ten, Süleyman Soylu'ya cevap yazısı

21 Haziran 2020 Pazar 21:49
saygi-ozturkten-suleyman-soyluya-cevap-yazisi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Gazeteci Saygı Öztürk'e söylediği "bu yazısı namussuzluktur" sözlerine Öztürk'ten bir cevap yazısı geldi.


Saygı Öztürk, kendisine 'Namus düşmanı' diyen İçişleri Bakan Süleyman Soylu'ya "Haksız atamaları örtmek için, kimse namus gibi kutsal kavramların arkasına sığınmamalı" ifadeleriyle yanıt verdi.

Gazeteci Saygı Öztürk, AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’nun eşi Ali Ayvazoğlu’nun kariyerindeki yükselişini yazmasının ardından kendisine 'namus düşmanı' diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya meslek hayatında 'namussuzluk' yapmadığını, hiçbir yazısında ya da haberinde kimseye iftira etmediğini, ve namussuzluk yapmadığını belirterek, "Trabzon İl Kültür Müdürlüğü görevini yürüten Ali Ayvazoğlu'nun "Sayın Bakanımız Süleyman Soylu'nun takdiriyle geçiş yaptım. Milletvekili olan eşim üzerinden yükseldiğim doğru değil" dedi. Aynı kişinin Ankara Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atandığını yazdığımızda 'namussuz' diyen ise Soylu oldu. Bir bakan, bu sözleri kendisine yakıştırıyorsa ne diyebilirim. Bakan twitleri araştırsa Ekrem İmamoğlu'na hangi kadın milletvekili 'Yunanlı', Kemal Kılıçdaroğlu'na hangi müdür 'keMAL' yani 'Mal' diye yazdığını görür" ifadelerini kullandı.

Saygı Öztürk, gençlerin kamuda çalışabilmek için KPSS'ye, mülakatlara girdiğine işaret ederek, "Arkasında siyasi güç olanlar belediyede özel kalem müdürlüğüne sınavsız, mülakatsız alınıp, hiç çalışmadan memur yapılıyor ve devletin başka birimlerine kaydırılıyor. Ohh, ne güzel memleket... Ali Ayvazoğlu, eşinden ayrıldı, o dönem AKP ilçe teşkilatında sekreter, daha sonra il Kadın Kolları'na atanan Bahan Hanım'la evlendi.
 
Eğer, haberimle namusa dil uzatırsam o dili kendi elimle keser, yazan kalemimi de kendi elimle kırarım. Bu böyle biline. Haksız atamaları örtmek için, kimse namus gibi kutsal kavramların arkasına sığınmamalı. Trabzon'da iş bekleyen binlerce gencin sözcüsü oldum. Hepsi bu kadar.." diye yazdı.Haber okunma sayısı: 3296

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1900 hit, 1071 ziyaretçi, 1131 ziyaret
Bu ay:
3106 hit, 1459 ziyaretçi, 1561 ziyaret
Toplam:
943328 hit, 245531 ziyaretçi, 294920 ziyaret