YSK’nın Aldığı Skandal Karara tepki !

20 Mayıs 2019 Pazartesi 13:16
ysknin-aldigi-skandal-karara-tepki-

TBB Genel Başkanı ve Son Havadis Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Barak, Yenilenmesi gereken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi değil 16 Nisan 2017’de yapılan halk oylamasıydı!


Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını iptal ederek,seçimin 23 Haziran 2019 tarihinde yenilenmesine karar veren YSK’ya bir tepkide TBB Genel Başkanı ve Son Havadis Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yıldıray Deniz Barak'tan geldi.

YSK’nın almış olduğu skandal İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararına Gazeteci Barak tepki gösterdi.

Barak, Son Havadis Gazetesine yaptığı açıklamada sadece İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonucunun iptali için verilen karar gayri hukukidir derken kararın iktidarın ağır baskısı altında alındığını söyledi.

Gazeteci Yıldıray Deniz Barak açıklamasında şunları söyledi:

“Seçimler gerçekten yenilenmeliydi! Şaibe var demek bile hafif kalır! Resmen halk iradesi çalınmıştı! Yenilenmesi gereken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi değil 16 Nisan 2017’de yapılan halk oylamasıydı! Bugün ülkemizdeki rejimin adı tüm unsurları ile istibdattır! Ülkemiz için en büyük güvenlik sorunu budur! Bir an önce demokratikleşmemizin önü açılmalıdır.

Sadece İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonucunun iptali için verilen karar gayri hukukidir ve iktidarın ağır baskısı altında alındığı çok açıktır.

Muhalefete düşen halkın iradesine sahip çıkmaktır. Muhalefet 16 Nisan 2017’de yapılan halk oylamasında halkın iradesine sahip çıkmamış veya çıkamamıştır. Bugün de aynı şey yapılırsa ülkemiz için geriye dönülmesi mümkün olmayan gelişmelerin önü açılmış olacaktır.

Bu gayri hukuki karar için muhalefetin yapacağı karşı hamle 4 yıl sonra yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri ile çok yakından ilgilidir. İktidar; iktidar gücünü seçimin adil ve dürüst olmayan şartlarına rağmen kaybetse de vermemeyi planlamaktadır. Hukuksuzluğa boyun eğerek 23 Haziran’da seçime girmek mi? Yoksa tüm muhalefetin örgütlü olarak seçimi boykot etmesi ve TBMM’den çekilmesi mi? Fayda ve mahzurları değerlendirilmeli ve karar bu bilinçle alınmalıdır!”Haber okunma sayısı: 8079

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
240 hit, 41 ziyaretçi, 41 ziyaret
Bu ay:
240 hit, 40 ziyaretçi, 41 ziyaret
Toplam:
960901 hit, 249997 ziyaretçi, 300358 ziyaret