Hürses1

Şişli Belediyesi'nde İlginç Pazarlık !

04 Eylül 2018 Salı 17:53
--sisli-belediyesinde-ilginc-pazarlik-

Şişli Belediyesi Kurban Bayramı'ndan dağıtılmak için bin 850 kutu çikolata alımına giderken, pazarlığı egzozcuyla yaptığı ortaya çıktı.


İstanbul'un CHP'li belediyelerinden Şişli'de ilginç bir gelişme yaşandı. Belediye, davet usulü gerçekleştirdiği bazı ihalelerde Atatürk Oto Sanayii'ndeki bir tamirciyi muhatap aldı, yaptığı pazarlık sonucunda el sıkıştı. Toplamda 1 milyon TL.'ye varan pazarlık konusu içerisinde, çikolata, Türk bayrağı, masa ve sandalye alımı gibi değişik kalemler bulunuyor.

SERMAYESi YÜZ LİRA


Sanayide egzoz tamircisi olarak bilinen işyerinde V.S. adına sonradan kurulan şahıs şirketinin ilk ayında Şişli Belediyesi'ne davet edilmesi ve masada çikolata alım pazarlığının yapılması, “CHP'li belediye, sektörle alakası olmayan bir firmayı kısa sürede nasıl tesbit edip pazarlığa oturdu” sorusunu gündeme düşürdü. 2018 yılının Haziran ayında İstanbul Ticaret Odası'na (İTO) tescili yapılan firmayla tescilinden önce 200 bin TL.'lik sözleşme imzalanması da aradaki ilişkinin hatıra dayalı bir ilişki olduğunu gösteriyor. Kuruluş sermayesi 100 TL. olan şirketle toplamda 1 milyon TL.'ye varan mal alımı sözleşmesinin imzalanması ise başka bir ilginç detay.
KIYAK ÜSTÜNE KIYAK


CHP'li belediye, gıda sektörüyle daha önce hiç alakası bulunmayan, merkez adresi bir egoz tamirhanesi olan firmayla yaptığı pazarlık sonucu 1850 kutu çikolatayı 203 bin 500 TL.'ye satın almayı kabul etti. El sıkışılan firma sahibinin de çikolatayı sektördeki bir toptancıdan temin edileceği düşünülürse, belediyenin aleni bir şekilde kamuyu zarara uğrattığı sonucu öne çıkıyor. CHP'li belediyenin, firmaya çektiği kıyak bununla da sınırlı değil. 14 kalem Türk bayrağı satın almak isteyen Şişli Belediyesi, bayrak üretici firmaların yerine bir kez daha egzozcunun kapısını çaldı, “Bize bayrak temin et” şeklinde teklif götürdü.


RAKİPLERİ YOK


Firmanın kasasını doldurmak için hamle üstüne hamle gerçekleştiren Şişli Belediyesi, etkinliklerde kullanılmak üzere 4 bin sandalye ve 1000 masa alımını da yine bu firma üzerinden gerçekleştirdi. Dikkat çekici en önemli ayrıntı ise ayrıcalıklı firmanın davet edildiği pazarlık masasına başka hiçbir şirketin oturmamış olması.
Haber okunma sayısı: 687

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
879 hit, 257 ziyaretçi, 305 ziyaret
Bu ay:
2966 hit, 876 ziyaretçi, 1069 ziyaret
Toplam:
936410 hit, 242819 ziyaretçi, 291767 ziyaret