Hürses1

Abdullahoğlu'ndan siyasete DYP'de devam kararı..

26 Mayıs 2017 Cuma 10:21
abdullahoglundan-siyasete-dypde-devam-karari

Usta siyasetçi Kemal Abdullahoğlu, bir süredir devam ettiği (AP) Adalet Partisi'ndeki Genel Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılıp, yuvaya dönüş kararı alan Abdullahoğlu: Önümüzdeki bu son derece önemli süreçte, ülkemizin siyasi hayatına vereceğim katkıyı cumhuriyetçi geniş merkez siyasetin odağı ve en köklü temsilcisi olan DYP'de devam edeceğini açıkladı.


Bir süre AP de Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcülüğü görevlerinde bulunan, siyasetin  önemli isimlerinden Kemal ABDULLAHOĞLU , siyasi hayatını (DYP) Doğru Yol Partisi'nde devam edeceğini açıkladı.

Abdullahoğlu, yaptığı açıklamada ''referandum sonrasında ortaya çıkan tablo Türkiye'de başta rejim olmak üzere tüm sistemi kökten değiştirecek sonuçlar getirmiştir. Referandum sonuçlarının tartışmalı olduğu açık seçik ortada olmasına rağmen bugüne dek yeterli demokratik tepkinin gösterilemediğini, hatta konunun gündemden düşürüldüğünü ''söyleyen Kemal ABDULLAHOĞLU açıklamasına şöyle devam etti:

Gelinen bu noktada parlamenter demokrasinin vazgeçilmez unsurları olan siyasi parti yönetimleri ikbal ve bireysel beklentileri bir kenara bırakıp Türkiye Cumhuriyeti 'nin geleceğine odaklanmalıdır.

Türkiye' nin yakın gelecekte karşılaşacağı son iki viraj  olan yerel ve genel seçimlere muhalefetin tek blok halinde hazırlanması hayati derecede önem taşımaktadır. Laik, demokratik, parlamenter sistemin Türkiye için en doğru sistem olduğuna inanan geniş merkez siyasete önümüzdeki sürece çok önemli ve tarihi görevler düşecektir. Türkiye'nin geleceği bu görevlerin başarılmasına bağlıdır.

Deneyimli politikacı Kemal ABDULLAHOĞLU açıklamasını ,'' Önümüzdeki bu son derece önemli süreçte, ülkemizin siyasi hayatına vereceğim katkıyı cumhuriyetçi geniş merkez siyasetin odağı ve en köklü temsilcisi olan DOĞRU YOL PARTİSİ’nde  sürdürmeyi planlıyorum '' diyerek bitirdi.Haber okunma sayısı: 946

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
606 hit, 201 ziyaretçi, 217 ziyaret
Bu ay:
3911 hit, 1182 ziyaretçi, 1345 ziyaret
Toplam:
896667 hit, 232729 ziyaretçi, 279063 ziyaret