Hürses1

AKP'yi de muhalefeti de artık ülke taşıyamaz..

08 Eylül 2020 Salı 13:24
akpyi-de-muhalefeti-de-artik-ulke-tasiyamaz

Yenilik Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Kemal Abdullahoğlu, siyasi gündeme yönelik önemli açıklamalar yaptı..
On dokuz yıla yaklaşan AKP iktidarı onca yıpranma onca yanlıştan sonra hala yüzde otuz beşler, kırklar düzeyinde oy oranına sahip olduğu konuşuluyor.

Demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla eksiksiz uygulandığı  bir ülkede böyle bir kamuoyu araştırma sonucu hayal bile edilemez.

Ancak Türkiye'de iseniz olabiliyor. Çünkü sapla saman birbirine karışmış durumda.

Bugün Türkiye'de çok başarılı olduğunu gümbür gümbür söyleyen bir AKP var, bir de bu doğru olmayan iddiaya karşı etkin muhalefet yapamayan, millete doğruları anlatamayan sürekli yanlışlar yapan bir sözde muhalefeti  var.

Bir doların 1.45 liraya eşdeğer  olduğu Türkiye'yi devralıp, iktidar sürecinde dolar değerini 7.40 liraya getiren bir parti  hala ekonomik başarıdan söz edebiliyor. Öte yandan ana muhalefet bu acı gerçeği on sekiz yıl boyunca millete anlatamıyor tek seçim kazanamıyorsa ,  en az iktidar kadar muhalefet de, özellikle ana muhalefet de millete karşı  sorumludur ve başarısız olmuş demektir.İktidara gelirken millete ''güçlü meclis'', '' yargı bağımsızlığı'', ''yasaklarla mücadele'', ''yoksullukla mücadele '', ''atamalarda liyakat '', ''gençlere istihdam '', ''yolsuzlukla mücadele '', ''komşu ülkelerle sıfır sorun'',  ''cemevlerine ibadethane statüsü'',  gibi çok sayıda sözler veren ve bu sözlerinin hiç birini yerine getirmeyen AKP iktidarı kadar, muhalefet de sorumludur.

Özellikle ana muhalefet partisi !

Muhalefet yapmayı salıdan salıya 45 dakika grup konuşması yapmak  ve önemli günlerde mesaj yayınlamaktan ibaret gören siyaset anlayışı , hem siyasete hem de ülkeye zarar vermiştir.

Bugün Türkiye 18 yıldır girdiği her seçimi kazanan bir parti ve lider ile, girdiği tüm seçimleri kaybeden bir ana muhalefet ve lideri ile  başbaşadır.

Bir anlamda ya şu partiye yada bu partiye oy vereceksin dayatmasıyla millet yıllardır seçeneksiz bırakılmıştır.

Bu dayatma artık böyle devam edemez, etmemedir.

Çağdaş demokrasiler demokratik kurallar ve kurumlarla çare ve çözüm üreten yönetimlerdir. Çare ve çözüm üretmeyen, millete verdiği sözleri iktidarında unutarak farklı gündemlerle günü kurtarmaya çalışan AKP iktidarı ile  karşısında on sekiz yıldır patinaj yapmaktan yorulmayan ana muhalefete artık dur deme
zamanı gelmiş hatta geçmektedir de .

Türkiye bu kısır siyasi döngü ile adeta kurgulanmış mevcut siyasi tablo aktörlerine daha fazla mahkum kalmayacaktır. Hemen tüm alanlarda, özellikle ekonomi, demokratikleşme ve dış politikadaki gerileme ve başarısızlıklar ülkede genel bir  mutsuzluk ve umutsuzluk ortamı yaratmıştır.

Ve sonuçta siyasi bir alternatif arayışı kaçınılmaz  hale gelmiştir .

Yenilik Partisi  işte bu ihtiyaç ve zorunluluktan dolayı kurulmuş bulunmaktadır .

Bugün iktidar da meclisteki muhalefet de yorgundur, yıpranmıştır. Söylem ve uygulamaları millete güven ve umut vermemektedir.

Türkiye ne AKP yi ne de karşısındaki sözde muhalefeti artık  taşıyamaz.


 

Mevcut sistem partilerinin iktidarıyla muhalefetiyle bu ülkeye verecekleri bir şey, hatta  söyleyecekleri sözleri bile kalmamıştır .

Ülkenin bir çok alanda yeniliğe ihtiyacı olduğuna inanan YENİLİK PARTİSİ  lider , kadro, hedef ve programıyla Türkiye için yepyeni çıkış yepyeni bir umut olmuştur.

Yenilik Partisi her geçen gün ağırlaşan ülke sorunlarını programında açıkladığı yeni, gerçekci  ve çağdaş politikalarla çözmeye hazırdır.

YENİLİK PARTİSİ Türkiye'nin mutlu ve müreffeh yarınlarında milletinin hizmetinde olmayı tarihi bir görev ve onur vesilesi olarak görmektedir.

Milletimiz artık geleceğe yönelik umutsuzluğa düşmemelidir çünkü YP yüce Türk milletinin teveccühü ile bu yeni siyasi dönemde Türkiye'nin emrinde ve hizmetinde olacaktır.

Haber okunma sayısı: 3725

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
732 hit, 154 ziyaretçi, 174 ziyaret
Bu ay:
4911 hit, 1511 ziyaretçi, 1669 ziyaret
Toplam:
957722 hit, 249187 ziyaretçi, 299384 ziyaret