Hürses1

Beyoğlu'na Genç Başkan geliyor..

30 Kasım 2018 Cuma 21:52
beyogluna-genc-baskan-geliyor

Beyoğlu Belediye Başkan adaylığı için ismi geçen bir çok kişinin halk ve sivil toplum kuruluşlarından tepki aldığı konuşulurken, sevilen ve kesin gözüyle bakılan isimlere ise seçmen desteği alenen göz dolduruyor.


Yaklaşan yerel secimler öncesi partilerde aday belirleme sürecinde hareketlilik tüm hızıyla sürüyor.  Aday Adayları her alanda kendilerini göstermeye çalışırken, tanınmış, herkes tarafından sevilen, sivil toplum kuruluşlarında ve halk arasında ses getirecek aday adayları ön planda olması şartı konuşuluyor.

Beyoğlu Belediyesi adaylık için ismi geçen birçok kişinin halk ve sivil toplum kuruluşlarından tepki aldığı konuşulurken, sevilen isimlere seçmen desteği göz dolduruyor. Özellikle Okmeydanı bölgesinde her kesimden destek gören ve İstanbul Sivas Dernekler Federasyonu Başkanlığı yapan Mesut ŞAT in isminin ön planda yer alması gerektiği konuşuluyor.

Beyoğlu’nda Nüfus yoğunluğu olan Sivaslılar dikkate alınacak olursa, AK Parti’nin bu donem bölgede güçlü ve taninmiş bir isim olarak Mesut Şat’ın mutlak değerlendirilmesi gerektiği dillerde dolaşıyor.

Özellikle Alevi ve Kürt seçmenin bu isme yakın durduğu biliniyor. Adaylık durumunda AK partiye oy vermeyen önemli bir seçmenin partiden daha ziyade, ismi destekleyeceği konuşulurken, AK Parti Genel merkezinin bölgede kamuoyu yaratan Şat’ın adaylığı konusuda kulisler arasında konuşuluyor.

Beyoğlu Belediye Başkanlığına kesin gözüyle bakılan Mesut Şat : ''Sözün bittiği yer geldiğimiz noktadır. Dua ve desteklerinize talip olduk, rabbim mahcup etmesin..'' cümleleriyle dile getiren ŞAT, Beyoğlu Adaylığı konusunda kararlılığını vurguladı.Haber okunma sayısı: 1871

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ