Hürses1

Bu nasıl '' Büyük Kudüs '' mitingi ?

10 Şubat 2020 Pazartesi 16:41
bu-nasil--buyuk-kudus--mitingi-

DYP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Kemal Abdullahoğlu'ndan dün Yenikapı'da yapılan 'Büyük Kudüs mitingi' için tarihi açıklama..G
azetemize açıklamalarda bulunan Doğru Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Kemal ABDULLAHOĞLU ; '' SP (Saadet Partisi) Genel Başkanı Temel KARAMOLLAOĞLU'nun daveti üzerine DYP olarak Yenikapıdaki  ''Büyük Kudüs Mitingine ''katılarak milli  bir konu olarak gördüğümüz Filistin ve Kudüs davasına destek vermeye gayret ettik'' diyerek açıklamasına şöyle devam etti :

''Saadet Partisi İstanbul il Başkanlığı nezdinde düzenlenen miting iyi organize edilmişti ve takdire şayandı. Ancak bizlerde şaşkınlık yaratan şöyle bir tablo ile karşı karşıya kaldık : Sahne gerisinde iki dev poster vardı, Rahmetli Erbakan ve ABDÜLHAMIT !
Bu ülkenin ve cumhuriyetimizin kurucusu , her şeyimizi ve her şeylerini borçlu oldukları büyük Önder ATATÜRK'ün tek bir portresi bile yoktu, asılmamıştı .

Büyük Kudüs Mitinginde Atatürk yoktu !
Ayrıca konuşmalarda büyük önder Atatürk'ün lafı bile edilmezken Hamas temsilcisinin konuşturulması ve İstanbul ' dan söz edilirken ''payitaht '' tanımının kullanılması mitingin amaç ve ruhuna uymadığı gibi bizlerede derin bir şok etkisi yaptı .

DYP Genel Başkanı ve Parti Sözcüsü Kemal ABDULLAHOĞLU açıklamasına devamla şöyle dedi :

Ancak , bizlere asıl ikinci ve daha büyük şok etkisi yapan Atatürk'ün partisi olduğunu vurgulayarak siyaset yapan Ana Muhalefet Partisi lideri , ekibi ve diğer parti lider ve yetkililerinin bu şok tablosunu sadece  izleyerek tepkisiz kalmalarıydı.

Bizler DYP temsilcileri olarak miting programını yarıda terk ederek demokratik tepkimizi gösterirken diğer tüm parti lider ve temsilcileri mitingi ve konuşmaları izlemeye devam ediyorlardı . ''

CHP için hayal kırıklığıABDULLAHOĞLU çok üzgün ve özellikle CHP ve diğer partiler adına düş kırıklığı içinde olduklarını belirterek açıklamasını şöyle tamamladı :

Kudüs ve Filistin davası hepimizin davası ve partiler üstüdür . Bu davaya destek hepimizin görevidir. Ancak böyle bir davayı savunurken bu ülkenin banisi büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün adeta yok sayılarak dev Abdülhamit posterinin asılması asla  kabul edilemez, onaylanamaz ve hoşgörülemez .

Hele böylesine bir saygı ve vefa eksikliği bizzat CHP liderinin önünde yapılıyor ise bunun açıklaması ve izahı da yoktur ve yapılamaz.

Başta CHP olmak üzere mitinge katılan ve demokratik tepki veremeyen tüm parti, lider ve kadroları tarih önünde bu tablodan sorumludurlar.

DYP olarak bizler bu kabul edilemez  tabloya rağmen kararlı bir şekilde Cumhuriyet ve değerlerine sahip çıkmaya ve bu değerleri  korumaya  her koşulda devam edeceğiz.

Yüce Milletimize sözümüz olsun.

Haber okunma sayısı: 2411

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ