Hürses1

CHP’de yeni adaylar yeni yıla kaldı

20 Aralık 2018 Perşembe 12:17
chpde-yeni-adaylar-yeni-yila-kaldi

Toplam 531 belediye başkan adayının belirlendiği CHP'de, İzmir ve Mersin'in de aralarında bulunduğu birçok belediye başkan adayının 4 Ocak'ta gerçekleştirilecek PM toplantısında açıklanması bekleniyor.


CHP’de, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için toplam  531 belediye başkan adayının belirlenmesinin ardından, İzmir ve Mersin’in de  aralarında bulunduğu  birçok belediye başkan adayının  4 Ocak Cuma günü  gerçekleştirilecek  Parti Meclisi (PM) toplantısında açıklanması bekleniyor.

Alınan bilgilere göre, CHP’nin yerel seçimlere dönük  aday belirleme çalışmaları sürüyor.

Parti, 12’si büyükşehir 24’ü de il belediye başkan adayı olmak üzere, bugüne kadar 4 ayrı PM toplantısında 531 adayını kamuoyuna açıkladı.

CHP’de yeni adayların belirleneceği PM toplantısı ise yeni yıla bırakıldı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında 4 Ocak Cuma günü  gerçekleştirilecek PM ile partinin adaylarının önemli kısmının tamamlanması  bekleniyor.

İZMİR VE MERSİN BELİRLENECEK

Bugüne kadar 12 büyükşehir belediye başkanı adayını açıklayan CHP, İYİ  Parti ile yapılan ittifak kapsamında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Ahmet Akın’ı geri çekeceğini belirtmişti.

İYİ Parti ile yapılan iş birliği sonrasında 18 Aralık Salı günü  gerçekleştirilen PM’de, CHP adaylarının destekleneceği Ankara, İstanbul, Antalya  ve Adana’nın büyükşehir belediye başkan adayları belirlenmişti.

Partide merak konusu olan Mersin ve İzmir büyükşehir belediye başkan  adayları ise bir sonraki PM’ye bırakılmıştı.

Buna göre CHP’nin, 4 Ocak’ta gerçekleştirilecek PM’de İzmir ve Mersin  için büyükşehir belediye başkan adaylarını da kamuoyuna açıklaması bekleniyor.

SAADET PARTİSİ İLE GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

İYİ Parti ile büyükşehir ve il düzeyinde görüşmeler yapan CHP’nin, bu  iş birliğini büyük ilçelerde de sürdürmesi bekleniyor. Yine Oğuz Kaan Salıcı ve  Koray Aydın arasında süren temaslarda özellikle İstanbul ve Ankara başta olmak  üzere, nüfusu fazla olan ilçelerde güçlü partinin adayının desteklenmesi yönünde  karar alınması öngörülüyor.

Öte yandan, CHP ile Saadet Partisi arasındaki dirsek teması adaylar  bağlamında sürüyor.Haber okunma sayısı: 706

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
757 hit, 183 ziyaretçi, 207 ziyaret
Bu ay:
3446 hit, 1116 ziyaretçi, 1313 ziyaret
Toplam:
933067 hit, 241852 ziyaretçi, 290510 ziyaret