Hürses1

DYP'li Abdullahoğlu’ndan TBB’ye ziyaret!

20 Haziran 2020 Cumartesi 14:30
dypli-abdullahoglundan-tbbye-ziyaret

DYP Genel Başkan Yardımcısı Kemal Abdullahoğlu, Türkiye Basın Birliği Genel Başkanı Yıldıray Deniz Barak’ı ziyaret etti. Siyasi hayatının yanı sıra eczacı ve halk sağlığı uzmanı olan Abdullahoğlu, yaptığı ziyarette koronavirüsüne dair açıklamalarda bulundu.


DYP Genel Başkan Yardımcısı Kemal Abdullahoğlu, Türkiye Basın Birliği Genel Başkanı Yıldıray Deniz Barak’ı TBB Merkezinde ziyaret etti. Siyasi kariyerinin yanında eczacı ve halk sağlığı uzmanı kimliği ile de bilinen Abdullahoğlu, ziyaret esnasında dünyayı saran koronavirüsü hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

“Koronavirüsünü tam olarak tanımıyoruz”

Bugün yapılan tedaviler,  direkt tedaviye yönelik olamıyor çünkü ilaç henüz bulunmuş değil. Belirtileri bile farklılık gösterebiliyor. Sadece korona ile ilgili değil tüm virüs ve bakteriyel problemlerde korunma adına ağız, burun, boğaz temizliğinin çok önemli olduğunu söylüyoruz. Ayrıca çevresel hijyenin de çok önemli olduğunu söylüyoruz. Bunları korona  olmadan da yapıyor olmamız gerekir.
“Yılbaşına kadar maskeli hayat devam edecek”


Hiç tanımadığımız ancak elektron mikroskobunda gördüğümüz bir virüsün tedavisi ve aşısı yokken nasıl rahatlayabiliriz? Mümkün değil. Korumalı ve bireysel hijyenin çok yoğun olduğu bir süreç eğer iki üç ay daha yaşanırsa, yılbaşına doğru bu tehlikenin atlatabileceğini söylemek mümkün.

İkinci dalga olacak mı?


Yılbaşına doğru bu tehlikenin atlatılabileceğini söyleyebiliriz ama bu yapılmazsa ikinci değil, üçüncü dalgalar da gelebilir. Hatta bu virüsün yeni mutasyonlarla farklı biçimleri tekrar Türkiye’de ve dünyada görülebilir.
Haber okunma sayısı: 2947

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ