Hürses1

İsmet Yılmaz Bakanlığa öyle isimleri atadı ki ..

25 Aralık 2017 Pazartesi 22:49
ismet-yilmaz-bakanliga-oyle-isimleri-atadi-ki-

Milli Eğitim Bakanlığı’nda (MEB) gerçekleştirilen skandal atamalara bir yenisi daha eklendi...


Milli Eğitim Bakanlığı’nda (MEB) gerçekleştirilen skandal atamalara bir yenisi daha eklendi.

Geçen hafta Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanlığı’na Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yeğeni Fikret Yılmaz’ın atandığı anlaşılmıştı.

Öyle ki Odatv de Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün kardeşi Mehmet Nezir Gül’ün Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne atandığını ortaya çıkarmıştı.

Dahası Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eski Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan’ı, MEB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri yapmış, daha sonra da aynı ismi Talim Terbiye Kurulu’na üye olarak göndermişti.

MEB’deki bu akraba-tanıdık atamalarına son günlerde bir yenisi daha eklendi. Odatv’nin edindiği bilgilere göre Bakan İsmet Yılmaz, kardeşinin kayınbiraderi, kendisinin de koruma müdürü olan Uğur Tecir’i, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'ne daire başkanı olarak atadı.

Bakan Yılmaz bir atama da kendisinin meclis işlerini takip eden daha önceden Milli Savunma Bakanlığı'na daire başkanı yaptığı danışmanı İsmail Güler’i “Milli Eğitim’in” merkezi olan bakanlığa atadı. Güler, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'ne Daire Başkanı olarak atandı.Haber okunma sayısı: 1338

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ