Hürses1

Yenilik Partisi Genel Başkan Yardımcısı ile Röportaj

30 Eylül 2020 Çarşamba 16:48
yenilik-partisi-genel-baskan-yardimcisi-ile-roportaj

Yenilik Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Kemal Abdullahoğlu ile ÖZEL ROPORTAJ :


Yenilik Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Kemal Abdullahoğlu ile söyleşi :

Son Havadis Yıldıray Deniz Barak : Sayın Abdullahoğlu davetimizi kabul ederek gazetemize geldiniz . Teşekkür ediyor hoşgeldiniz diyoruz. Öztürk YILMAZ önderliğinde Yenilik Partisinin kurulduğunu biliyoruz. Hayırlı olsun.

Kemal Abdullahoğlu :
Çok teşekkürler. Ben de böylesine zor koşullarda yayın yapmaya çalışan sizleri tebrik ediyorum.

S H : Öncelikle son gelişmelerden başlayalım: Azerbeycan' da neler oluyor ?K.A : Azerbeycan Ermenistan ile malum cok uzun süredir karabağ konusunda ciddi sorun yaşıyor. Ermenistan işgali altında olan topraklardan çekilmemekte ısrar etti. Bir de arkasına Fransa ve Rusya nın direkt desteğini alınca cesareti arttı tabi. ABD ve AB de Ermenistan'a hep sempatik yaklaşmıştır.

Birde durup dururken neden ilk saldırıyı Ermenistan başlatmış olsun ve neden şu dönemde ?

Bunu irdelemek lazım bence. Kanımca Ermenistan bu saldırı için Türkiye'nin dış ilişkilerinde en yalnız kaldığı ve ekonomisinin de en sıkıntılı olduğu bu dönemi özellikle seçti.

Azerbeycan'ı  dünyada kayıtsız şartsız destekleyen tek ülke olan Türkiye'nin diplomatik açıdan tarihinin en yalnız kaldığı mevcut süreçte Azerbeycan' a yeterli desteği veremeyeceği düşünülmüş olmalı . Tabi yanıldılar Türkiye her zaman her koşulda kardeş Azerbeycan'ın yanında olarak her tür desteği verir ve vermeye devam edecektir.

S H : Sayın Abdullahoğlu Hazine Bakanı Albayrak dün bir yeni ekonomik program daha açıkladı. Nasıl yorumladınız bu programı ?

K.A : İnanın sadece gülümsedim. Çünkü Sayın bakan göreve geldiğinden beri sayısız ekonomik program açıkladı ve hep umut dağıttı. Oysa bugüne dek hiç bir öngörüsü tahmini ve program diye açıkladığı paket sonuç vermedi. Sonuç vermediği gibi ekonomik tüm değerler daha da olumsuza dönüştü. Ülke bugün açlık ve yoksulluk sınırında milyonlarca insanın aybaşını bile getiremediği
sorunlar ve sıkıntılar ülkesine dönüştü.

Sonuçta elli tane de paket açsalar olumlu bir gelişme beklemek mümkün değil. Çünkü bu ülkeyi de dünyayı da ekomiyi de bilmiyorlar. Ve öğrenmeye de niyetleri olduğunu sanmıyorum.S H :  Sayın Abdullahoğlu, çok sayıda  parti varken neden Yenilik Partisi ?

K.A Öncelikle Yenilik Partisinin zorunluluktan kurulmuş bir parti olduğunu belirtmek isterim.

Mevcut sistem partileri son ondokuz yıla yakın süreçte  iktidarı da muhalefeti de adeta paylaşmış durumdalar. Dünyanın neresinde on sekiz yılda girdiği tüm seçimleri kazanan  bir parti ve lideri , karşısında da girdiği tüm seçimleri kaybeden bir ana muhalefet partisi ve lideri  var ? Benzeri bir durumu çağdaş hiçbir ülke demokrasisinde göremezsiniz.

Üstelik hep kaybeden bir  lider hala partisini başında mutlu mesut devam ediyor !
Biri on sekiz yıldır millete 'La Fontaine' den masallar anlatırken diğeri de aynı süreçte  'Andersen 'den hikayeler' anlatıyor  seçmene.

Yürürlükteki seçim ve partiler yasasındaki antidemokratik maddeler, ki bu yasa 12 Eylül darbesi sonucu askerin yaptığı yasadır, bugünün iktidar ve ana muhalefetinin temel dayanak noktası olmuş durumda. Ve sonuçta seçmene onca yıl kurgulanmış alternatifsizlik ve seçeneksizlik dayatılmış oldu.

S H : Peki , Yenilik Partisi nasıl bir bir parti olacak ?


K.A  Yenilik Partisi yürürlükteki yasalara göre kuruldu ve faaliyetini bu kapsamda sürdürüyor . Bizlerin söylediği şey şu : şu anda mevcut iktidar ve muhalefet ittifaklarındaki partilerden bu ülkenin bekleyeceği hiç bir şeyin kalmamıştır.

İktidar iktidarından memnun , ana muhalefet de bulunduğu noktadan çok memnun Yenilik Partisi çoğunluğun sesi olacaktır.

Yenilik Partisinin temel hedefi on sekiz yıldır seçeneksiz bırakılan bu millete doğru ve yeni bir siyasi seçenek sunarak tek başına iktidara gelmektir.

S H : Sayın Abdullahoğlu partinizin temel prensipleri neler  ?


K.A  Sayın Barak partimiz şuan gündemde olan hiç bir parti ile ittifak arayışı içinde değildir. Tek hedefi tek başına iktidar olmaktır . Anayasanın ilk dört maddesi ve devrim yasaları Yenilik partisi için kesinlikle kırmızı çizgi olup tartışılmasına bile müsade etmeyiz.

Ancak diğer maddelerin tümünü gözden geçirerek değiştirmeyi planlıyoruz. Bu yeniliğe ülkenin ihtiyacı olduğunu inanıyoruz . Çünkü mevcut sistem adil değil .
Hiç bir partide olmayan yüzde elli kadın kotası ile Kadın ve gençleri ön plana yani siyasetin vitrinine çıkarıyoruz . Z kuşağının adresi  Yenilik Partisi olacak.
Refahın artmasının özellikle üretim artışındaki süreklilik ve başta enerji olmak üzere önemli bazı alanlardaki dışa bağımlılığın bitmesi yada azalmasıyla mümkün olduğuna inanıyoruz.

Oysa AKP iktidarlarının üretime ilişkin hiç kaygısı olmadı . İthalat ekonomisi uygulamaya çalışıyorlar onu da tam beceremediler on sekiz yıl . İthalat ekonomisinden her alanda ' sürekli artan üretim ekonomisine' geçecek Türkiye . Bitme noktasına etirilen Tarım ve hayvancılığı Hollanda modeliyle şaha kaldıracağız.

Dijital paraya geçişi Türkiye' de Yenilik Partisi başlatacak. İktidarımız bir çok alanda ' yenilikler iktidarı' olacak . Tabi hepsi Büyük önder Atatürk 'ün işaret ettiği daha mutlu, daha özgür ve daha müreffeh bir Türkiye için.

S H : Sayın Abdullahoğlu son bir mesajınız var mı millete ?

K.A : Sayın Barak , tabi ki çok şey var ama bu sınırlı sürede ancak kısa bir özetleme yapabildik. Ancak şu üç noktanın altını çizerek bitireyim izninizle :
Ülkenin en önemli sorunlarından birinin Atatürkçülük ,milliyetçilik ve dindarlık gibi çok öneml  kavram ve  değerlerimizin kesinlikle partiler üstü olması gerekirken belli partilerin adeta tekelinde olması ve sürekli siyasete alet edilmesidir.

Yenilik Partisi işte bu üç çok önemli değerimizi hep ''miş gibi ''yaparak siyasi rant uğruna kullanan ve  oy uğruna bu değerleri sürekli saptıran partilerin siyasi tekelinden kurtaracağız.

S.H. : Kemal bey teşekkür ederiz önemli konular açıkladınız .

K.A  Yıldıray bey , Yenilik Partisi adına ben teşekkür ederim bu imkanı sağladığınız için. İyi yayınlar diliyorum.Haber okunma sayısı: 1922

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
278 hit, 73 ziyaretçi, 84 ziyaret
Bu ay:
4457 hit, 1433 ziyaretçi, 1579 ziyaret
Toplam:
957268 hit, 249114 ziyaretçi, 299294 ziyaret