Logo Yanı İLAN
kanser-hastalarinin-ilaclara-erisimi-zorlasiyor turkler-kubada-kanser-asisi-icin-siraya-girdi maskeler-geri-donuyor-tarih-verildi halsizligin-altinda-yatan-9-neden yeni-imar-planinda-gatanin-ozelligi kanserde-covid-etkisi-yas-15e-indi devlet-hastanesi-hamidiye-etfale-tasinacak kanser-tedavileri-aksayabilir-cihaz-sayisi mahkemeden-kanser-ilaci-parasi-icin-karar kanser-hucrelerine-etkisi-ortaya-cikti

Kanser hastaları, tedaviye giden yolun her aşamasında ekonomik zorluklarla karşılaşıyor. İlaç temininde yaşanan sorunların giderek artması, kanser hastalarının tedavisinde

Küba’nın sağlık devrimi ABD’nin bu alanda ülkeye ambargoyu kaldırmasına yol açarken ülkenin sağlık turizminde de ciddi bir hareketlilik yarattı. Eski Küba Büyükelçi Yardımcısı

Koronavirüsün Eris varyantıyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sarhan Sakarya, ''Dünya Sağlık Örgütü; maske, mesafe, hijyen gibi önlemlerin uygulanmasını tavsiye ediyor. Kış

Toplumun hemen her kesiminde görülebilen halsizlik, yorgunluk ve kırgınlığın yaşam kalitesini olumsuz etkilediğine dikkati çeken İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Rıdvan Sivritepe,

Sağlık Bakanlığı’na devredilen GATA’da önce 80 milyon TL bedelle millet bahçesi projesi başlatıldı. Şimdi de askeri hastane arazisine yurt ve üniversite yapılacak.

Dünya Cerrahi Gastroenteroloji ve Onkoloji Derneği Başkanı ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ender Dulundu, "son yıllarda yapılan çalışmalar, 15 ila 39 yaş grubunda kanser vakalarının

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Kağıthane Devlet Hastanemiz, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanemize taşınarak hizmete devam edecektir" dedi.

Ülkede son 5 yıldır kanser istatistikleri açıklanmıyor. DSÖ’nün 2020 yılı verilerine göre, Türkiye’de 233 bin yeni kanser vakası görüldü. Hastaların tedavisinde önemli bir yeri

İzmir'de yaşayan ve bir süredir yumurtalık kanseri tedavisi gören 3 çocuk annesi D.C. (67), kutusu 56 bin TL olan ve ayda 1,5 kutu kullanması gereken akıllı ilacı SGK karşılamayınca

3 yıl önce tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19'un kanser hücreleri üzerinde yeni bir etkisi daha ortaya çıktı. Çukurova Üniversitesi'nin yaptığı araştırmaya göre Covid-19,

kanser-hastalarinin-ilaclara-erisimi-zorlasiyor

Kanser hastalarının ilaçlara erişimi zorlaşıyor

Kanser hastaları, tedaviye giden yolun her aşamasında ekonomik zorluklarla karşılaşıyor. İlaç temininde yaşanan sorunların giderek artması, kanser hastalarının tedavisinde sıkıntılara neden oluyor.

turkler-kubada-kanser-asisi-icin-siraya-girdi

Türkler Küba’da Kanser Aşısı İçin Sıraya Girdi

Küba’nın sağlık devrimi ABD’nin bu alanda ülkeye ambargoyu kaldırmasına yol açarken ülkenin sağlık turizminde de ciddi bir hareketlilik yarattı. Eski Küba Büyükelçi Yardımcısı Gökhan Eşeli, kurduğu Momentum Cuba şirketi ile Türkiye’den hastaların Küba’da tedavi görme imkanına ulaşmasına aracılık ediyor. Küba’nın akciğer kanseri başta olmak üzere belirli hastalıkların tedavilerinde çok ön plana geçtiğini anlatan Eşeli, “Türkiye’den özellikle kanser aşısı için Küba’ya gitmek isteyenlerin ciddi talebi ile karşı karşıyız” açıklamasında bulundu. Eşeli, Küba Sağlık Bakanlığı’nın yetkili temsilcisi olduklarını, Küba sağlık sisteminin sunduğu tüm hizmetlerine aracılık yapma yetkileri olduğunu belirtti.

maskeler-geri-donuyor-tarih-verildi

Maskeler geri dönüyor! Tarih verildi..

Koronavirüsün Eris varyantıyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sarhan Sakarya, ''Dünya Sağlık Örgütü; maske, mesafe, hijyen gibi önlemlerin uygulanmasını tavsiye ediyor. Kış aylarını tekrar maskeyle geçireceğimiz anlamı buradan çıkarılabilir'' ifadelerini kullandı.

halsizligin-altinda-yatan-9-neden

Halsizliğin Altında Yatan 9 Neden

Toplumun hemen her kesiminde görülebilen halsizlik, yorgunluk ve kırgınlığın yaşam kalitesini olumsuz etkilediğine dikkati çeken İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Rıdvan Sivritepe, halsizliğin altında yatan 9 nedeni açıkladı.

yeni-imar-planinda-gatanin-ozelligi

Yeni imar planında GATA’nın özelliği..

Sağlık Bakanlığı’na devredilen GATA’da önce 80 milyon TL bedelle millet bahçesi projesi başlatıldı. Şimdi de askeri hastane arazisine yurt ve üniversite yapılacak.

kanserde-covid-etkisi-yas-15e-indi

Kanserde Covid Etkisi: Yaş 15'e İndi!

Dünya Cerrahi Gastroenteroloji ve Onkoloji Derneği Başkanı ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ender Dulundu, "son yıllarda yapılan çalışmalar, 15 ila 39 yaş grubunda kanser vakalarının yüzde 30 oranında daha fazla görüldüğünü ortaya koyuyor. Covid dönemi sonrasındaki hasta gruplarına baktığımızda, hakikaten genç yaş grubunda kanserlerin artmış olduğunu gözlemliyoruz" dedi.

devlet-hastanesi-hamidiye-etfale-tasinacak

Devlet Hastanesi, Hamidiye Etfal'e taşınacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Kağıthane Devlet Hastanemiz, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanemize taşınarak hizmete devam edecektir" dedi.

kanser-tedavileri-aksayabilir-cihaz-sayisi

Kanser tedavileri aksayabilir, cihaz sayısı..

Ülkede son 5 yıldır kanser istatistikleri açıklanmıyor. DSÖ’nün 2020 yılı verilerine göre, Türkiye’de 233 bin yeni kanser vakası görüldü. Hastaların tedavisinde önemli bir yeri olan radyoterapi cihazlarının sayısı yetersiz. Bu durum bazı merkezlerde tedaviyi aksatabiliyor.

mahkemeden-kanser-ilaci-parasi-icin-karar

Mahkemeden kanser ilacı parası için karar

İzmir'de yaşayan ve bir süredir yumurtalık kanseri tedavisi gören 3 çocuk annesi D.C. (67), kutusu 56 bin TL olan ve ayda 1,5 kutu kullanması gereken akıllı ilacı SGK karşılamayınca İzmir 1'inci İş Mahkemesi'nden tedbir kararı aldırdı. Mahkeme dava süresince söz konusu ilacın, SGK tarafından ödenmesine hükmetti.

kanser-hucrelerine-etkisi-ortaya-cikti

'Kanser hücreleri'ne etkisi ortaya çıktı

3 yıl önce tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19'un kanser hücreleri üzerinde yeni bir etkisi daha ortaya çıktı. Çukurova Üniversitesi'nin yaptığı araştırmaya göre Covid-19, kanser hücrelerinin yayılımını hızlandırıyor.

21-belirtiden-en-az-biri-varsa-uzmana-basvur

21 belirtiden en az biri varsa uzmana başvur

Türk Nöroloji Derneği Başkanı Mehmet Akif Topçuoğlu, görüldüğünde nöroloji uzmanına başvurulması gereken semptomlar tek tek sıraladı ve uyardı.

aile-hekimleri-yok-sayiliyor

Aile hekimleri yok sayılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarlık binalarının elektrik faturalarının ticari abone tarifesi yerine konut tarifesi üzerinden düzenleneceğini açıkladı. Karara tepki gösteren aile hekimleri “ASM’ler ticarethane sayılıyor. Peki kamu hizmeti veren aile hekimleri neden dikkate alınmıyor?” diye sordu.

kamunun-131-milyon-tl-alacagi-var

Kamunun 131 milyon TL alacağı var

Sayıştay’a göre “yabancılara verilen sağlık hizmetlerinden doğan alacakların takip edilmemesi” sorunu, dört yıldır çözülmedi. 2020’de 70 milyon TL’yi geçen alacaklar, 2021’de 131 milyon 378 bin 868 TL’ye yükseldi. Raporda ayrıca 112 ambulans hizmeti sunulan yabancılardan kimlik tespiti yapılamayanlara fatura düzenlenmediği ortaya kondu.

tehlike-gencler-arasinda-artiyor

Tehlike gençler arasında artıyor

Elektronik sigara; kalp, solunum, sinir sistemi gibi organlara ciddi zarar veriyor. Prof. Dr. Elif Dağlı, e-sigaranın satışının yasak olduğunu ancak denetimsizlik nedeniyle özellikle internet ortamında satıldığına dikkat çekiyor.

kotali-hastalik-donemi-1-ayda-en-fazla-3

Kotalı hastalık dönemi: 1 ayda en fazla 3..

Sağlık Bakanlığı yeni bir uygulama ile randevuya kota getirdi. Yurttaş, bakanlığa bağlı sağlık kurum ve kuruluşlarından 1 ayda en fazla 3 kez randevu alabilecek. Dr. Demir ve Dr. Kılıç, kota uygulamasına tepki gösterdi: Muayene ve ameliyat randevularına çözüm üretemeyen iktidar çareyi randevular için kota uygulamasında buldu.

capa-tip-acilinde-skandal-beyin-cerrahi-yok

Çapa Tıp acilinde skandal.. Beyin cerrahı yok!

Bugün Avcılar’da meydana gelen kaza sonrası Çapa Tıp Fakültesi aciline getirilen üç yaralının beyin cerrahı olmaması nedeniyle içeri alınmadığı, acil önünde 15 dakika bekletildiği öğrenildi.

saglik-bakanligi-ek-odeme-yonetmeligine-tepki

Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği’ne tepki

Türkiye Eczacılar Birliği, Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği’ne tepki gösterdi, “Kamu eczacılarını yok sayan bu düzenlemeyi kabul etmemiz mümkün değil" dedi.

rehabilitasyon-merkezleri-kapanmasin

Rehabilitasyon merkezleri kapanmasın..

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri kapanma noktasına geldi

maymun-cicegi-salgininda-erkeklere-uyari

Maymun çiçeği salgınında erkeklere uyarı

Son dönemde onlarca ülkede binlerce vaka tespit edilen maymun çiçeği salgını ile ilgili endişe yaratan bir açıklama İtalya'dan geldi. İtalyan bilim insanları, maymun çiçeği hastalığının sperm örneklerinde ortaya çıktığını duyurdu.

salmonella-tehdidi-artiyor

Salmonella tehdidi artıyor!

Dünya Sağlık Örgütü bugün açıklama yaparak monofazik Salmonella Typhimurium sekansı tip 34 olarak adlandırılan Salmonella enfeksiyonunun soruşturma sonucunda Belçika’daki bir çikolata üretim tesisinden kaynaklandığını ve bugüne kadar 11 ülkeden 151 vaka bildirildiğini belirtti.