Hürses1

Sağlık Bakanlığı o makaleyi düzeltti; Şubat gitti, Nisan geldi!

09 Ekim 2020 Cuma 15:54
saglik-bakanligi-o-makaleyi-duzeltti-subat-gitti-nisan-geldi

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'deki ilk koronavirüs vakasının Şubat ayında görüldüğünün yazılı olduğu makaleyi düzeltti. Makalenin ilk halinde şubat-mart arası koronavirüs hastalarından bahsedilirken, yeni halinde tarih aralığı mart-nisan olarak değiştirildi.


Türkiye’de ilk korona vakası 11 Mart’ta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanmış, vakanın İstanbul’da olduğu basına yansımıştı. Ancak bu bilgiler, makalede anlatılanla çelişiyordu. Bu sebeple, uluslararası bir dergide yayınlanan ve Sağlık Bakanlığı yetkilisi Şuayıp Birinci’nin de araştırma ekibinde yer aldığı 3 Haziran tarihli makale gündeme oturdu.

Makalede Tarsus Medical Park Hastanesi’ne tespit edilen 24 korona hastasına uygulanan tedavi protokolü anlatılıyordu. Ancak tarih olarak Şubat ayı işaret ediliyordu. Yapılan düzenlemeyle birlikte vakalar için makaledeki "şubat-mart" yerine "mart-nisan" yazıldı.

Koca, makaleyle ilgili gece saatlerinde yayınladığı bir açıklamada şunları kaydetmişti: “Sehven yapılan ve düzeltilmesi için gerekli girişimin yapıldığı bir yazım hatasını bahane ederek bu süreci büyük özveri ve mücadele ile götüren, aynı zamanda kendisi de bir tıp doktoru olan Bakan Yardımcım Dr. Şuayıp Birinci’nin ve çalışma arkadaşlarının yıpratılma çabalarını üzüntüyle karşılıyorum.”

Haberin etiketleri:

sağlık bakanlığı, koronavirüs


Haber okunma sayısı: 1719

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1603 hit, 448 ziyaretçi, 493 ziyaret
Bu ay:
1082 hit, 245 ziyaretçi, 269 ziyaret
Toplam:
960593 hit, 249952 ziyaretçi, 300303 ziyaret