Hürses1

Sancaktepe'de bir "ÇOCUK ACİL" Bölümü daha

07 Nisan 2018 Cumartesi 14:06
sancaktepede-bir-cocuk-acil-bolumu-daha

Şehit Prof.Dr.İlhan Varank SANCAKTEPE Eğitim ve Araştırma Hastanesi "ÇOCUK ACİL" Bölümü Belediye Başkanımız İsmail Erdem’in de katıldığı törenle hizmete açıldı.
5 Nisan Perşembe günü gerçekleşen açılışa Başkan Erdem’in yanısıra Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ve çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.

Tören’de konuşan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, geçtiğimiz yıl hizmete açılan Şehit Prof.Dr.İlhan Varank Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Acil Servis bölümünün hizmete açılmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek,” Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Çocuk Acil Servisi, gerek fiziki alan, gerek tıbbi cihaz ve ekipman, gerekse çalışan personel açısından bölgemizin en iyi donanımlı çocuk acil servislerinden birisidir.İlçemiz her yıl artan nüfusuyla İstanbul’un gelişen bir ilçesi ve Çocuk acil servisini açılması ilçemiz için çok önemlidir . Nüfusunun yüzde 50'sinin çocuklardan oluştuğu bir ülkede onlara özel bir acil servisin bulunması çok önemli. Çocuklarımız Özel hastanelerden bulunan imkanların hepsine burada da sahip olacaklar.Çocuk Acil Servisimizin hizmete girmesinde emeği geçen tüm hocalarıma ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Açılışın ardından Başkan Erdem  çocuk acil bölümünü ve tedavi gören çocukları ziyaret etti.


Haberin etiketleri:

sancaktepe belediye, ismail erdem,


Haber okunma sayısı: 1795

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER