Hürses1
grip-diye-gitti-kafatasinda- doktor-mu-yoksa-hoca-mi- omuz-sikismasina-elle-mudahale bir-bardak-cay-neye-iyi-gelir hastanelerde--kriz--ameliyatlar-durduruldu gece-yedigimizde-daha-faydali-olan-besinler hormon-ilaclarindaki-buyuk-tehlike- meger-asil-faydasi-kabugundaymis cocuklarinizi-bal-ile-hastaliklardan-koruyun -profesorden-grip-uyarisi

Antalya'da, grip şüphesiyle hastaneye başvuran 43 yaşındaki Yasemin Koçak'ın burun akıntısının, kafatasındaki "kaçak" nedeniyle sızan beyin omurilik sıvısından kaynaklandığı

Psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde halkın kafası biraz karışık. Yapılan araştırmaya göre; Türkiye'de antidepresan kullanımı 9 yılda yüzde 160 arttı. Uzmanlar Türkiye’de

Manuel terapi ve egzersiz, tedavide başarıyı artıran yöntemler arasında Yatarken, çalışırken, ya da kol kaldırıldığında oluşan ve yaşam kalitesini önemli ölçüde düşüren omuz

Siyah çay, Türk Milleti'nin vazgeçilmez içeceğidir. Beslenme uzmanı Sanem Apa Doğan, siyah çayın bilimsel çalışmalarla ispatlanan faydalarını şöyle sıraladı.

Ankara Gazi Üniversitesi'nde hayati olanlar dışındaki ameliyatlar döviz kurundaki artış nedeniyle durduruldu. Pek çok kamu ve özel hastanenin de benzer durumda olduğu belirtildi.

Genellikle beslenme ve diyet uzmanları akşam belli bir saatten sonra yemek yeme alışkanlığının bırakılması gerektiğini söylerler.

Kadınlarda görülen tüm kanserlerin yaklaşık 3'te 1'ini oluşturan meme kanseri en sık görülen kadın kanseri olarak dikkat çekiyor.

Bugüne kadar hep fındığın içini yedik kabuğunu attık. Meyveleri kabuklu asla yemedik. Peki doğru mu yaptık? İşte bugüne kadar bildiğimiz tüm doğruların aslında 'doğru'

Okullar açıldı ve mevsim geçişleri ile birlikte bulaşıcı hastalıklar özellikle minik öğrencilerin sağlığını tehdit etmeye başladı. Çocukları soğuk algınlığı, grip, üst

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Muhsin Akbaba, gribal enfeksiyonların virüsü taşıyan hasta kişilerin solunum yolu

sivastan-dunyanin-gozlerine-katarakt-lens

Sivas'tan dünyanın gözlerine katarakt lens

Sivas'ta faaliyet gösteren Türkiye'nin ilk lens fabrikasında üretilen göz içi katarakt lensler, Avrupa'dan Asya'ya, Amerika'dan Afrika'ya dünyanın dört bir yanına ihraç ediliyor.

turkiyeye-yuk-olan-hastaliklar

Türkiye'ye yük olan hastalıklar

SGK, Türkiye'de en sık görülen ve en fazla harcama yapılan hastalıkları araştırdı..

etteki-hile-ortaya-cikti

Etteki hile ortaya çıktı!

Gıda ürünlerinde sahtekarlık sınır tanımıyor. İşte ette geliştirilen yeni yöntem..

bakicilara-diploma-zorunlulugu-geliyor

Bakıcılara diploma zorunluluğu geliyor

Güvenilir ve işini iyi yapan bakıcılar yetişecek..

yumurtadan-da-hile-cikti-

Yumurtadan da hile çıktı !

Hileli gıdaların arasına yumurta da karıştı ! Sahtekarlar yumurtalarda üretim tarihi olarak ileri bir tarih basıyor..

cerrahpasada-dogum-skandali

Cerrahpaşa'da doğum skandalı!

Tam teşekküllü Cerrahpaşa'nın odasında aniden başlayan doğum, bebeğin neşterle kesilip üç saat sonra da öldüğü bir trajediye dönüştü. Sağlık Bakanlığı olayla ilgili olarak inceleme başlattı.

uzmanlar-acikladi

Uzmanlar açıkladı!

Masa başında ve klimalı ortamlarda çalışanları bekleyen büyük risk..

sgkdan-evlere-ilac-kontrolu

SGK'dan evlere ilaç kontrolü..

10 ilaçtan 4'ü çöpe giden ülkemizde SGK, evlere giderek ne kadar ilaç olduğunu, ne kadarının kullanıldığını tespit edecek. Kontrolü müfettişler yapacak..

uzmanlardan-anne-sutu-uyarisi

Uzmanlardan ''anne sütü'' uyarısı

Anne sütü sadece bebeğin karnını doyurmuyor

izmirde-medikal-tek-isim

İzmir'de Medikal tek isim

İzmir'de Medikal, İzmirde Sağlık Ürünleri, İzmirde hasta yatağı, İzmir'de masaj aletleri, Diyabet (şeker) ürünleri, İzmir'de zayıflama ürünleri, İzmir'de tekerlekli sandalyeler, İzmirde yatan hasta ürünleri, İzmir'de hasta karyolası..

sgkdan-kolesterol-hastalarina-sok

SGK'dan kolesterol hastalarına şok

Kolestrol ilacı için SGK sevieyi 160'tan 190'a çıkardı.

ozel-hastanelere-kotu-haber

Özel hastanelere kötü haber!

Sağlık Uygulama Tebliğine bir madde ekleyen Sosyal Güvenlik Kurumu, devlet hastanelerinin hastalara yeterli olduğu bölgelerde gerekirse özel hastanelerden sağlık hizmeti almayabilecek

karnindan-oyle-bir-sey-cikti-ki

Karnından öyle bir şey çıktı ki!

10 yıldır halsizlik çeken bir kişi, hastaneye başvurdu. Tahlil sonucunu görünce gözlerine inanamadı

cilt-yaslandikca-daha-zor-bronzlasiyor

Cilt yaşlandıkça daha zor bronzlaşıyor

1 haftalık güneş tatili kanser riskini 5 kat fazlalaştırıyor. İşte yaz mevsiminin sağlık için sakıncalı yönleri...

turkiyede-3-milyon-hepatit-b-li-var

Türkiye'de 3 milyon hepatit B li var

Kimler risk grubunda? İşte hepatitten korunmanın yolları..

bakanliktan-goz-damlasina-yasaklama-

Bakanlıktan göz damlasına yasaklama

Sağlık Bakanlığı, 'Alcaine yüzde 0,5 Oftalmik Çözelti' adlı göz damlasının kornea nakli gerektirecek nitelikte geri dönüşü olmayan hasarlara neden olabileceğini belirtti.

hacettepe-hakkinda-yoke-suc-duyurusu-

Hacettepe hakkında YÖK'e suç duyurusu

Hacettepe Üniversitesi'nde ilk kez gerçekleştirilen çift kol ve bacak naklinin ardından Şevket Çavdar hayatını kaybetmişti. Sağlık Bakanlığı nakilllerle ilgili YÖK'e suç duyurusunda bulundu.

nufusun-yuzde-25i-sisman-yuzde-40i-asiri-kilolu

'Nüfusun yüzde 25’i şişman, yüzde 40’ı aşırı kilolu'

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Mediko Sosyal ve Gençlik Danışma Merkezi hekimlerinden Dr. Gül Özlem Tuncer, nüfusun yüzde 25’inin şişman, yüzde 40’ının aşırı kilolu olduğunu belirtti.

hacettepeden-sevket-cavdir-aciklamasi

Hacettepe'den Şevket Çavdır açıklaması

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, tıp fakültesinde yapılan çift kol ve çift bacak nakli sonrası Şevket Çavdar'ın hayatını kaybetmesiyle ilgili, ''Orada bir endikasyon zorlaması var. Bu nakil için bakanlıktan endikasyon dışı nakil izni alabilirdik. Bu en fazla bir saat sürerdi'' dedi.

saglik-bakanindan-acil-uyarisi

Sağlık Bakanı'ndan acil uyarısı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, acil durumu olan bir hasta herhangi bir hastaneye gittiğinde, o hastadan herhangi bir evrak sorulmadan, para istenmeden tedaviye, müdahaleye başlanmasının esas olduğunu belirterek, ''Bu kuralı kesinlikle uygulamaya kararlıyız'' dedi.