Hürses1
sgk--paralar-5-gun-icinde-hesaplara-yatacak

SGK : Paralar 5 gün içinde hesaplara yatacak

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emekli olacak BAĞ-KUR’luları sevindiren önemli bir uygulama başlattı. BAĞ-KUR’luların, ilk aya ilişkin emekli aylıkları, 5 gün içinde hesaplarına yatırılacak. BAĞ-KUR’luların ardından aynı uygulama SSK’lılar için de başlatılacak. SSK’lılarla ilgili altyapının yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

sgk-26-hastalik-icin-hastalara-aylik-bagliyor

SGK, 26 hastalık için hastalara aylık bağlıyor

SGK, kanser başta olmak üzere ağır hastalıklara yakalananlara aylık bağlıyor. Aylık ödeme süresi 12 ay ile 24 ay arasında değişiyor.

sgkya-basvuru-rekoru-350-bin-kisiye-aylik

SGK'ya başvuru rekoru, 350 bin kişiye aylık

Gurbetçilerin Türkiye’de emekli olabilmek için yaptığı başvuru sayısı patladı. 600 bin gurbetçi SGK’ya başvuru yaparken, 350 bin gurbetçiye de aylık bağlandı

sgk-kanser-ilaclarini-yeniden-odeme-kapsamina-aldi

SGK kanser ilaçlarını yeniden ödeme kapsamına aldı

İthal kanser ilaçlarını yerli üretim başladığı gerekçesiyle ödeme kapsamından çıkartan SGK, tepkiler üzerine değişikliğe gitti. 5 kanser ilacı yeniden ödeme kapsamına alındı.

sgk-hasta-bilgilerinieski-milletvekiline-satmis-

SGK hasta bilgilerinieski milletvekiline satmış !

Yargıtay; SGK’nın hastaların mahrem bilgilerini eski Batman Milletvekili Burhan İsen’e ait Datamed isimli şirkete 65 bin TL’ye sattığına hükmetti.

yapilan-haberler-asilsiz

Yapılan haberler asılsız!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), staj ve öğrencilik sürelerinin emeklilikte geçerli sayılmasına yönelik düzenleme yapıldığı haberleri ile ilgili açıklama yaptı.

taserona-kadro-mujdesi

Taşerona kadro müjdesi..!

Yerel yönetim ve merkezi yönetim idarelerinde çalışan tam 900 bin taşeron işçisine müjde. Nisan ayı başına kadar kadroya geçiş başlıyor. 2-12 Ocak arasında kadroya geçiş için taşeron işçi başvurusunu yapacak.

sgk-prim-borclari-siliniyor

SGK Prim Borçları Siliniyor

1 Nisan 2017'den önce SGK prim borcu bulunanların tüm borçları, faizleri ve cezaları silinecek. Evde kişi başına gelir 592 liranın altında olanlar, sağlık için prim ödemeyecek.

sgkdan-herkese-ozel-odemeler

SGK'dan herkese özel ödemeler

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), farklı isimler altında ‘özel' ödemeler yapıyor. Milyarlarca lirayı bulan bu ödemelerden çoğu kişi haberdar değil. Para zamanında çekilmeyince hak yanıyor. Bu hakların bazıları yolluk, cenaze yardımı, çayiz ödemesi, istirahat parası ve süt parası olarak sıralanıyor.

sgk-borclularina-mujde-o-sure-uzatildi

SGK borçlularına müjde! O süre uzatıldı

Sosyal Güvenlik Kurumuna borçlanarak peşin ödemeyi tercih eden vatandaşlar için 05.09.2017 olan son ödeme tarihi 1 ay uzatıldı.

sgk-prim-odeme-suresini-uzatti

SGK prim ödeme süresini uzattı

Sosyal Güvenlik Kurumu Yönetim Kurulunun kararı ile 2017 yılı Temmuz ayına ilişkin prim ödeme son günü olan 31 Ağustos 2017 tarihinin Kurban Bayramı arifesine denk gelmesi ve yarım günlük mesai süresinin de idari tatil kabul edilmesi nedeniyle prim ödeme günü 5 Eylül 2017 Salı gün sonuna kadar uzatıldı.

2017-mayis-issizlik-orani-

2017 mayıs işsizlik oranı

Türkiye İstatislik Kurumu (Tüik) 'nun 15 mayıs 2017 günü yaptığı açıklamada şubat 2017 hanehalkı işgücü araştırması sonuçlarını değerlendirdi. Sonuçlardan ocak, şubat ve mart ayları kapsıyor.

saglik-uygulama-tebliginde-sut-degisiklik

Sağlık Uygulama Tebliğinde (SUT) değişiklik

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun 'Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği' ile 'Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonu Kararı' Resmi Gazete'de yayımlandı.

calisanlar-ve-emekliler-dikkat-

Çalışanlar ve emekliler dikkat!

Sağlık hizmetlerinden faydalanmak için çok sayıda kişi özel hastanelere gidiyor. Bu harcamaların bir kısmını SGK karşılıyor ama tamamını değil. Peki ne kadarını ödemeniz gerekiyor?

sgkdan-cift-maas-alacak-kisiler

SGK'dan çift maaş alacak kişiler

Dul ve yetim kadınların çift maaş alma şartı ölen kişinin SGK'tan emekli olma statüsüne göre değişiyor

gazetecilere-pasaport-ve-sgk-soku

Gazetecilere pasaport ve SGK şoku!

CHP'li İstanbul milletvekili Barış Yarkadaş, "Muhalif gazetecileri yıldırmak için her yolu deniyorlar" dedi.

sgk-baskani--prim-borcunda-pesin-odeme-daha-avantajli

SGK Başkanı : Prim borcunda peşin ödeme daha avantajlı

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Mehmet Selim Bağlı, şu anda en öncelikli konularının prim yapılandırması olduğunu ifade etti

sgkdan-emeklileri-ilgilendiren-aciklama

SGK'dan emeklileri ilgilendiren açıklama..

Sosyal Güvenlik Kurumu, milyonlarca emekliyi ilgilendirecek açıklamalarda bulundu.

hileli-bosanmayi-sgk-affetmiyor

Hileli boşanmayı SGK affetmiyor

2013’te savcılığa suç duyurusu uygulaması kaldırılınca hileli boşandığı için aylığı kesilenler geçen yıl 19.277’ye ulaştı.

emekliye-bayram-mujdesi

Emekliye BAYRAM MÜJDESİ

Memur emeklisi, dul ve yetimlerin aylıkları bayram öncesi ödenecek.


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ