Hürses1
taseron-isciler-dikkat

Taşeron işçiler dikkat!

Kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerdeki 400 bin taşeron işçisini ilgilendiren kadro düzenlemesiyle ilgili takvim işliyor.

50-puan-alamayana-kadro-yok

50 puan alamayana kadro yok

Kadroya geçmek isteyen taşeronlar için başvurular bugün başlıyor. 20 Şubat’ta komisyon başvuruları değerlendirip karar verecek. Yazılı sınavdan 50 puan alamayanlar kadroya alınmayacak işlerinden olacaklar.

taserona-kadro-mujdesi

Taşerona kadro müjdesi..!

Yerel yönetim ve merkezi yönetim idarelerinde çalışan tam 900 bin taşeron işçisine müjde. Nisan ayı başına kadar kadroya geçiş başlıyor. 2-12 Ocak arasında kadroya geçiş için taşeron işçi başvurusunu yapacak.

bakandan-taseron-firmalarla-ilgili-aciklama

Bakan'dan Taşeron Firmalarla İlgili Açıklama

Taşeron işçilere kadro veren düzenlemenin ardından Bakan Sarıeroğlu, taşeron firmalarla ilgili de önemli açıklamalarda bulundu.

basbakandan-engellilere-is-mujdesi

Başbakan'dan engellilere iş müjdesi

AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Yıldırım, KOBİ'lere teknoloji yatırımlarında yüzde 70 hibe, yüzde 30 geri ödemeli kredi imkanı sağlanacağını açıkladı. Yıldırım, engelli vatandaşlara yönelik uygulamalara değinerek 2018'de 5 bin engelli vatandaşın işe alınacağını açıkladı. Başbakan, CHP'li Bülent Tezcan'ın sözlerini de sert ifadelerle eleştirdi.

3500-taseron-isci-kadroya-alindi

3500 taşeron işçi kadroya alındı!

Karayolları Genel Müdürlüğü'nde çalışan 3 bin 500 yüz taşeron işçi kamuda istihdam edilmeye başlandı.Kadroya alma töreninde konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "İşçilerin farklı sınıflandırılması kabul edilemez" dedi.

kpss-magdurlarindan-taserona-kadroya-isyan

KPSS mağdurlarından taşerona kadroya isyan!

KPSS mağdurlarından taşerona kadroya isyan!


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ