Tercüman Gazetesi
Hürses1

Atatürk dövmesini vücuduna 6 günde işletti

29 Mayıs 2017 Pazartesi 18:18
ataturk-dovmesini-vucuduna-6-gunde-isletti

Muğla'da yaşayan kokoreççi 44 yaşındaki İsmail Tepedüzü, hayranı olduğu Çanakkale Destanı tablosunu vücuduna dövme olarak işletti.


Muğla'nın Yatağan İlçesi'nde rndövme ustası Önder Demirkıran tarafından 6 günde vücuduna on bin iğne rndarbesi ile boynundan karın bölgesine ve vücudunun ön tarafına, rnAtatürk'ün Çanakkale'deki at üzerindeki fotoğrafını, sağ ve sol omuz rnaltlarına savaşan Türk askeri ve Türk bayrağı resimlerini işletti.

'ATATÜRK BU MÜCADELEYİ VERMESEYDİ...'

Dövmeyirn Çanakkale ruhunun hiçbir zaman unutulmaması için yaptırdığını söyleyen rnevli ve iki çocuk babası Tepedüzü, 'Çanakkale zaferinin benim için önemirn ve anlamı çok büyük, o gün dedelerimiz ve Atatürk bu mücadeleyi rnvermeselerdi ve kazanmasalardı biz olmayacaktık.

Bu büyük destanırn ilelebet vücudumda yaşatmak istedim. Çanakkale Zaferi dünyaya mal olmuşrn çok büyük bir zaferdi. Bu zaferi vücudumda taşımaktan gurur duyuyorum.'rn dedi.
'GÜNDE 6 SAAT ÇALIŞARAK 6 GÜNDE BİTTİ'

Demirkıran ise rndövmeyi 6 günde bitirdiklerini belirtip, 'İsmail Bey, bir Çanakkale rnposteri ile yanımıza gelerek tabloyu vücuduna işletmek istediğini rnsöyledi. Bu çalışma bizim için çok büyük bir gurur oldu. Dövmeyi günde rnaltı saat çalışarak bitirdik.

48 saatlik bir çalışma sonucunda rnÇanakkale destanını anlatan posteri vücuduna dövme olarak yaptık. Şu rnanda arkadaşımızın üzerinde ömür boyu kalıcı olacak bir poster var.' rndiye konuştu.

Haberin etiketleri:

dövme, atatürk


Haber okunma sayısı: 699

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
103 hit, 17 ziyaretçi, 16 ziyaret
Bu hafta:
103 hit, 14 ziyaretçi, 16 ziyaret
Bu ay:
7455 hit, 1436 ziyaretçi, 1715 ziyaret
Toplam:
853927 hit, 224111 ziyaretçi, 268378 ziyaret