Hürses1

Eynesilliler'i dernek açılışı biraraya getirdi

21 Mayıs 2018 Pazartesi 17:15
eynesillileri-dernek-acilisi-biraraya-getirdi

Kocaeli Eynesilliler Derneği hemşerilerini muhteşem bir organizasyonla, dernek binası açılışı ve yemek ile biraraya getirdi. Açılışa İl ve ilçe protokolü ve çok sayıda Eynesilli katıldı.


Eynesil kültürünün tanıtılması ve yaşatılması, hemşeriler arasındaki birlik ve dayanışmanın sağlanması amacı ile kurularak örgütlenme faaliyetlerini tamamlayan Kocaeli Eynesilliler Yardımlaşma ve Kültür derneği il ve ilçe protokolü ile Eynesillilerin katılım sağladıkları muhteşem bir açılış töreni gerçekleştirdiler.


Açılışa İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu ,Kocaeli Büyük Şehir Belediye Başkan vekili Gültekin Gürüm, İzmit İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karakaş , KOÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Halis Aygün , Eynesil Belediye Başkanı  Coşkun Somuncuoğlu , Kocaeli 20 ve 21. Dönem milletvekili Halil Çalık,  İzmit Seka Devlet Hastanesi Emekli Başhekimi Ope. Dr. Kemal Cebeci, Emekli Emniyet Müdürü Şinasi Yılgın ile çeşitli Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri katıldılar. Açılışın ardından  aynı gün Sekapark otelde dört yüz davetlinin katıldığı kalabalık bir yemekli organizasyonda buluşan  Eynesilliler hasret giderdiler. Eğlenceli yemeğe çok yoğun katılım oldu. Geceye ekibiyle Yöresel sanatçılarımız Sezer Özarslan , Halk oyunlar ekibiyle Utku Durmuş  ve kemençe üstatları Ulaş Küçüker . Hamit çiçek  ve Halil Çoban renk kattılar.Eynesilliler, açılış töreninin ve yemek etkinliğinin kendilerine çok büyük moral verdiklerini dile getirerek yönetim kuruluna ve emeği geçen herkese teşekkür duygularını ifade ettiler.

Kocaeli Eynesilliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Cebeci, Zabıtan Mah. Okan Çay sokakta kuruluşu gerçekleşen derneğin hizmetlerini  sürdüreceklerini ifade ederek, tüm hemşerilerinin  derneklerine sahip çıkmasını istedi.
Haber okunma sayısı: 1294

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
40 hit, 5 ziyaretçi, 6 ziyaret
Bu ay:
4032 hit, 976 ziyaretçi, 1174 ziyaret
Toplam:
915839 hit, 237543 ziyaretçi, 285099 ziyaret