Hürses1

Kartal’da Muharrem Ayı Dolayısıyla Aşura ve Lokma Dağıtımı

12 Eylül 2019 Perşembe 17:15
kartalda-muharrem-ayi-dolayisiyla-asura-ve-lokma-dagitimi

Kartal Belediyesi ve Kartal Cemevi Vakfı tarafından düzenlenen Muharrem ayı etkinliği kapsamında, Muharrem yemeği ve aşura dağıtımı gerçekleştirildi.
Kartal Belediyesi ve Kartal Cemevi Vakfı tarafından düzenlenen Muharrem ayı etkinliği kapsamında, Muharrem yemeği ve aşura dağıtımı gerçekleştirildi. Muharrem ayında gerçekleşen ‘Yas-ı Matem’ orucunun sona ermesi sebebiyle aşura lokması ikramı Kartal Cemevi Vakfı’nın ardından Kartal Meydanı’nda devam etti.

Gün boyu süren etkinlikler kapsamında Kartal Belediyesi tarafından Kartal Cemevi’nde ve Kartal Meydanı’nda binlerce vatandaşa aşura lokması dağıtıldı. Aşura günü dolayısı ile düzenlenen etkinliğe Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili ve Eski Parti Genel Sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi’nin yanı sıra; Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kağan, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, siyasi parti temsilcileri, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Kartal Cemevi Vakfı Başkanı Selami Sarıtaş, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, birim müdürleri, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Kartal’da görev yapan muhtarlar ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.Haber okunma sayısı: 2448

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ