Kuştepeli Müzisyenlerden sazlı sözlü yardım tepkisi

03 Ocak 2021 Pazar 18:33
kustepeli-muzisyenlerden-sazli-sozlu-yardim-tepkisi

Pandemi nedeniyle işsizlikten etkilendiğini belirten Kuştepeli müzisyenler zor günler geçirdiklerini söyleyip sazlı sözlü protesto yaptılar.Roman vatandaşların yoğun yaşadığı Şişli ilçesi, Kuştepe Mahallesinde yaşayan müzisyenler bir araya gelerek, pandeminin başlamasının ardından getirilen kısıtlamalara birlikte yaşadıkları zorlukları çaldıkları müzik aletleri ile anlatmaya çalıştılar.

Müzisyenlerin acilen yardıma ihtiyacı olduğunu söyleyen Roman kökenli Kuştepe Mahalle Muhtarı Eyüp Demirkıran ise, "Müzisyen arkadaşlarımız çok mağdur durumdalar.''Pandemide Kuştepe'de en çok etkilenen meslek grubu müzisyenler Kuştepe olarak sesimizi duyurmaya çalışıyoruz.'' dedi

Kuştepe Mahallesi Muhtarı Demirkıran : ''Özellikle son günlerde müzisyenlere maddi yardım yapılacak diye duyumlar alıyoruz. Kültür Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı dahil hiç bir bakanlığın başta Kuştepe'deki müzisyenler olmak üzere hiçbir Roman müzisyenin sesini duyan yok. Kendi imkanlarımız ile  dostlarımızın desteğiyle birer koli erzak ile bu gün 130 müzisyen kardeşlerimizin sofrasına erzak temin ettik.

ROMAN MÜZİSYENLER YAPILAN YARDIMLARIN HİÇ BİRİSİNDEN YARARLANMADI


Geçimlerini çeşitli programlara, etkinliklere, düğün vb. organizasyonlara gidip müzisyenlik yaparak kazandıklarını söyleyen mahalleli, eğlence yerleri ve düğün salonlarının kapanmasıyla birlikte işsiz kaldıklarını ve geçinmekte zorlandıklarını dile getirdi. Bu süreçte birçok farklı iş kolundaki çalışanlara destek sağlandığını belirten müzisyenler, kendilerine herhangi bir yardımın yapılmadığını devletin müzisyenlere yaptığı yardımdan da faydalanamadıklarını ifade ettiler.
Romanlar zaten bilindiği üzere çok ciddi ekonomik sorunlar yaşarken birde bu pandemi girdi, günlük kazanç ise  yerle bir oldu.

 


Aynı şekilde bağlı bulunduğumuz ilçe olan Şişli Belediyesi farklı bir etkinliklerde bizi hatırlayabilir, Kuştepe'deki müzisyenlere iş imkanı sağlayabilir.

İşsiz ve mağdur Roman müzisyenlerine erzak yardımı yapabilir, Şişli Belediyesinin projesi olan Komşu Masaya ait ''halk kart'' verebilir.

Buradan Cumhurbaşkanımıza, Siyasi Parti Başkanlarına ve Şişli Belediye Başkanına sesleniyorum. Yöneticilerimiz ve Siyasi Partiler bizleri, Romanları sever, bilir. Bizim nasıl mağdur olduğumuzu görsünler, hepimiz çok mağduruz. Allah hepimizin yardımcısı olsun. İnşallah bu pandemi biter" şeklinde konuştu.
Haber okunma sayısı: 1643

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ