Roman çiçekçilere İstanbul Valiliğinden müjdeli haber

09 Şubat 2021 Salı 23:52
roman-cicekcilere-istanbul-valiliginden-mujdeli-haber

Hep birlikte el ele veren Öz Roman Çiçekçiler Derneği Başkanı Dursun Solaklar, İzzetpaşa Roman Çiçekçiler Derneği Başkanı Aydoğan Ayvacıoğlu, Marmara Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Sinan Karaca , Kuştepe Mahalle Muhtarı Eyüp Demirkıran ve İstanbul Valiliği Romanlar Sorumlusu Hacı Arif Davulcu resmi bir yazı ile köşe başlarında çiçek tezgahı sahiplerine 13 ve 14 şubatta saat 10 ile 17 arasında satış yapabileceklerini resmi bir dil ile duyurdular.


14 Şubat Sevgililer Günü için sokak aralarında market önlerinde ve caddelerde seyyar satıcılık yapan, kimisi 20 kimisi 30 yıl boyunca aynı yerde çiçek tezgahı olan esnaflarımız için Öz Roman Çiçekçiler Derneği Başkanı Dursun Solaklar, Marmara Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Sinan Karaca ve yönetimi, İzzetpaşa Roman Çiçekçiler Derneği Başkanı Aydoğan Ayvacıoğlu ve Kuştepe Mahalle Muhtarı Eyüp Demirkıran, Avrupa Bölgesi Zabıta Müdürü Hakan Aplak'ı ziyaret ederek kendisine ulaşmış; gerek İçişleri Bakanlığı'ndan gerek İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan gelen kesin talimatlar hakkında istişarelerde bulundular.

 

14 şubat Sevgililer Gününde çiçek tezgahı sahiplerinin rahatça satış yapabilmeleri adına Çiçekçiler Kooparatifi Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Yazıcı'yı ziyaret eden Çiçekçiler Dernek Başkanları bu konu hakkında Muammer Yazıcı'nın yazılı bir belge ile konuya biraz daha resmiyet kazandırmasına vesile olmuşlardır.
 

Şişli Kuştepe Mahalle Muhtarı Eyüp Demirkıran "Mahallemde yaşayan çiçekçi dostlarımızın pandemiden nasıl etkilendiklerini en yakınen bilenlerdenim," diye söze başladı. Demirkıran, gerek yasakların ve işsizliğin gerekse her geçen gün günübirlik yaşayan hiçbir sosyal güvencesi olmayan çiçekçilerin bu dönemde yoksulluğun dibini yaşadıklarına şahit olduğunu, bugüne kadar muhtarlık olarak bir garibana yardım çağrısı yaptığımızda yardım eden dostlarımız bugün yardıma muhtaç duruma düştüklerini söyleyen, Eyüp Demirkıran bu bağlamda görüştüğü yetkililer ile olumlu cevap almasından dolayı mutlu olduğunu ifade etmiştir. "Yıl içinde böyle bir iki gün var ki sembolik olarak hediyelerin en başında çiçek geliyor; bu da esnafımıza bir nefes oluyor" diye ekledi. İrtibata geçtiği İstanbul Valiliğinde göreve başlayan Roman asıllı Hacı Arif Davulcu da çiçekçilerin 13 ve 14 Şubat'ta sorun yaşamamaları adına büyük gayret gösterdi.


 

Öz Roman Çiçekçiler Derneği Başkanı Dursun Solaklar, "Böyle zor yaşanan günlerin ardından bir gün de olsa en azından esnafımızın eline 3-5 kuruş para geçecek" diyor. Solaklar, "Gerek Zabıta Müdürü ve Çiçekçiler Kooparatifi Yönetim Kurulu Başkanı, gerek Şişli Kaymakamlığı yetkilileri ve İstanbul Valiliğinde göreve başlayan özellikle sahada Romanların sorunları ile bireysel olarak  ilgilenen Roman asıllı  Hacı Arif Davulcu'nun söylemleri ile çiçekçi esnafımıza; ama özellikle belirtmek isterim ki uzun yıllar sabit çiçek tezgahı olanlara müjde olsun rahatlıkla tezgahlarının başına saat 10 ile 17 arasında geçebilirler." ifadlerini kullandı.İzzetpaşa Çiçekçiler Derneği Başkanı Aydoğan Ayvacıoğlu, Marmara Dernekleri Federasyonu'ndan Sinan Karaca ile sürekli canlı yayınlara katılarak düşünce ve duygularını dile getirdi. Çıkan sonuçtan memnuniyetini dile getiren Ayvacıoğlu, "Emeği geçen Şişli Kuştepe Mahalle Muhtarı Eyüp Demirkıran'a, Öz Roman Çiçekçiler Dernegi Başkanı Sayın Dursun Solaklar'a,  Marmara Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Sinan Karaca ve yönetimine,  İstanbul Valiliğinde Romanlardan sorumlu çalışmalar yapan Sayın Hacı Arif Davulcu'ya, Çiçekçiler Kooparatif Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Yazıcı'ya  çiçekçiler adına teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.


 


 


 
Haber okunma sayısı: 1364

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
91 hit, 24 ziyaretçi, 27 ziyaret
Bu ay:
1607 hit, 229 ziyaretçi, 241 ziyaret
Toplam:
962268 hit, 250184 ziyaretçi, 300558 ziyaret