Hürses1

Sancaktepeli kadınların el emeği Altıneller'de

02 Eylül 2019 Pazartesi 20:13
sancaktepeli-kadinlarin-el-emegi-altinellerde

Sancaktepe Belediye Başkanu Av. Şeyma Döğücü, kadınların el emeği göz nuru ürünlerini sergileyip satışa sunduğu “Altıneller Çarşısı”nı hizmete açtı.


sancaktepeli kadınlarınel emeği göz nuru ürünleri ile ilgili görsel sonucu

Sancaktepe Belediyesi, kadınların el emeği göz nuru ürünlerini sergileyip satışa sunduğu “Altıneller Çarşısı”nı hizmete açtı. Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, “Bu bizim kadınlarımız, seçim sürecinde vadetmiş olduğumuz projemiz, bugün bunu gerçekleştiriyoruz” dedi.Sancaktepe 15 Temmuz Stadyumu önündeki “Altıneller Çarşısı”nın açılışına Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ile çok sayıda vatandaş katıldı. Protokol konuşmalarının ardından çarşının açılışı yapıldı. Stantları gezen Belediye Başkanı Döğücü, kadınların evlerinde ürettikleri ürünleri satarak aile bütçesine katkı sağlayacağını belirterek, “Bu bizim kadınlarımız, seçim sürecinde vadetmiş olduğumuz projemiz, bugün bunu gerçekleştiriyoruz. Burada 100’e yakın stant var. Kadınlarımız burada kendi ürettikleri yiyecekten el işlerine, seramikten her şeyden gelip burada sergiliyorlar. Onların satışını yapacaklar. Herkes direkt üreticisinden almış olacak. Hem hanımlarımıza bir ekonomik katkısı olacak hem de herkes burada ilk elden doğal olarak üretilmiş ürünleri almış olacaklar. Bunu ilerleteceğiz. Devamlı hale getireceğiz. Sene içinde de üç ayrı bölgede aynı faaliyeti göstereceğiz” dedi.


El emeği ürünler yapan Pınar Yediok, “El yapımı babet yapıyorum. Oyuncak bebekler yapıyorum. Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum böyle bir olanak sağladığı için. Bu etkinlik sayesinde aile ekonomisine katkı sağlayacağız” şeklinde konuştu.

sancaktepeli kadınlarınel emeği göz nuru ürünleri ile ilgili görsel sonucusancaktepeli kadınlarınel emeği göz nuru ürünleri ile ilgili görsel sonucu


 
Haber okunma sayısı: 2480

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ