Hürses1

Şişli Belediyesinden atılan işçi davayı kazandı

09 Ekim 2020 Cuma 20:40
sisli-belediyesinden-atilan-isci-davayi-kazandi

Şişli Belediyesinden işinden atılan Turan Aktaş belediyeye karşı açtığı davayı 304 gün sonra kazandı.SON HAVADİS (ÖZEL HABER ) HASAN BALCI

Belediyede ki işinden 304 gün evvel atılan ve belediye önünde eylemini devam ettiren Turan Aktaş, işe dönüş ile ilgili mahkeme kararı çıkmasına rağmen eylemini devam ettiriyor. Belediye tarafından işbaşı yaptırılana kadar eylemimi aynı yerde devam ettireceğini sosyal medya üzerinden açıkladı. 

Şişli belediyesinden işinden atılan Turan Aktaş belediyeye karşı açtığı dava sona erdi. 304 gün süren mücadele sona erdi.


Mahkemenin aldığı kararda; Belediye işçisi Turan Aktaş’ın belediye tarafından iş akdinin feshinin geçersizliğine ve Belediye’de ki işine iadesine ve oluşan mağduriyet için Belediyenin tazminat ödemesine karar verdi.

Gazetemiz yazarlarından Hasan Balcı’nın gündeme getirdiği; Belediyeden atılan işçilerin haklı mücadelesine destek hukuken de karşılığını bulmuş oldu. Belediye meclisinde de gündeme gelen işten atılan işçiler meselesi başkan tarafından tekrar görüşülmek üzere bir sonraki oturuma ertelendi.
Gazetemiz ve Medya grubumuz haksızlığa uğrayan bütün işçilerin, emekçilerin yanında durmaya onların hak mücadelesinin sesi olmaya devam edecektir.Haberin etiketleri:

turan aktaş, şişli belediyesi


Haber okunma sayısı: 1061

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1603 hit, 448 ziyaretçi, 493 ziyaret
Bu ay:
1082 hit, 245 ziyaretçi, 269 ziyaret
Toplam:
960593 hit, 249952 ziyaretçi, 300303 ziyaret