Hürses1

AKP’li başkanın ilk icraatı: kadınlar temizliğe..

04 Mayıs 2019 Cumartesi 20:28
akpli-baskanin-ilk-icraati-kadinlar-temizlige

Çınarcık Belediye Başkanı AKP'li Numan Soyer, CHP'den devraldığı belediyenin büro personelini görevlendirme yazısı ile temizlik ve fen işleri bünyesinde görevlendirdi. Çoğu üniversite mezunu kadın personel ellerinde süpürge sokakları temizlerken, erkek personel kazma kürek işlerinde çalıştırıldı. Yönetimin bu yolla CHP'li belediye döneminden kalan personeli yıldırarak istifaya zorladığı öne sürüldü.


31 Mart Yerel Seçimleri’nde Yalova’nın Çınarcık belediyesini 16 oy farkla CHP’den alan AKP’li Numan Soyer’in ilk icraatı büro personelini sürgün etmek oldu. Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, kadın büro personelini görevlendirme yazı ile temizlik işlerine gönderdi.

Temizlik işlerinde görevlendirilen personel ellerinde süpürgelerle sokakları süpürdü.

Çoğunluğu üniversite mezunu ve 30’u aşkın kadın ellerinde süpürgelerle bugün sokakları süpürmeye başladı. Soyer’in bu kararından nasibini alan erkek personeller ise Fen İşleri biriminde görevlendirilip kazma kürek çalıştırıldı. Yönetimin bu yolla CHP’li belediye döneminden kalan personeli yıldırarak istifaya zorladığı iddia edildi.

Duruma tepki gösteren Çınarcık halkı ve aileler çocuklarının arkasında durarak “gerekirse evlatlarımızla birlikte bizde sokakları süpürür onları yalnız bırakmayız” açıklamasında bulundu.
İnsan kaynakları tarafından tebliğ edilen görevlendirme yazısı.
İnsan kaynakları tarafından tebliğ edilen görevlendirme yazısı.Haber okunma sayısı: 1452

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ