Tercüman Gazetesi

Alkol satan yerlere ekmek verilmeyecek

21 Mart 2018 Çarşamba 00:02
alkol-satan-yerlere-ekmek-verilmeyecek
resim altı

Bursa Ekmek Sanayii, ekmek almaya giden çocukların marketlerde alkolle tanışmasının önüne geçmek amacıyla, alkollü içki satışı yapılan yerlere ekmek verilmeyeceğini duyurdu.


Bursa Büyükşehir Belediyesinin iştiraklerinden olan Bursa Ekmek Sanayii (BESAŞ), vatandaşların talepleri doğrultusunda alkollü içki satışı yapılan yerlere artık ekmek verilmeyeceğini duyurdu. Belediye, alkol satan bayilere 31 Mart'a kadar süre tanıdı.

Türkiye'nin üçüncü büyük ekmek üretim tesisi olan BESAŞ'tan 14 Mart'ta bayilere gönderilen "alkol satışı" başlıklı yazıda, "BESAŞ yönetiminin bayiliklerle ilgili olarak 2016 yılında aldığı kararlardan biri de BESAŞ bayiliği talep eden yerde, alkol satışının yapılmaması hususundadır. Bu karar neticesinde yeni bayilik başvurularında bu kural göz önünde bulundurularak bayilikler verilecektir." ifadeleri kullanıldı.

Yazıda ayrıca "Bugüne kadar verilen tüm bayiliklerimizde ekmek satışı yapılan noktada alkol satışının yapılmaması hususunun uygulanmasına karar verilmiştir. Bu sebeple bayinizin mağduriyet yaşamaması adına 31 Mart 2018 tarihine kadar alkol satışını sonlandırmanızı, aksi takdirde sözleşmenizin tarafımızdan fesih edileceğini bilgilerinize rica ederiz." denildi.

Vatandaşların ekmek almaya gönderdiği çocuklarının marketlerde alkolle tanışmanın önüne geçilmesini hedefleyen uygulama halktan destek buluyor.Haber okunma sayısı: 1358

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Erken Seçim olacak mı ?

Erken Seçim olacak mı ? Ankete Katıl Sonuçlar