Hürses1

Giresun Üniversitesi Rektörlüğü Basın açıklaması

22 Ekim 2018 Pazartesi 19:56
giresun-universitesi-rektorlugu-basin-aciklamasi

Giresun Üniversitesi Rektörlüğü bir basın açıklaması yaptı. İlgili basın açıklaması aynen aşağıdaki gibidir.
Üniversitemizin merkez ve ilçelerde bulunan akademik birimleriyle ilgili her yıl olduğu gibi bu yılda akademik ve fiziki altyapı çalışmalarına aynı hızla devam edilmektedir.

Rektörlüğümüz tarafından planlanarak geçen süreç içerisinde fiziki ve akademik altyapı çalışmaları tamamlanan okullarımıza 2019-2020 Akademik yılında öğrenci alımı için gerekli girişimlere başlanmıştır.

Bu kapsamda; Espiye MYO bünyesinde açılan ve eğitim-öğretim faaliyetlerini Yağlıdere ilçesinde sürdürecek olan “Acil Durum ve Afet Yönetimi” programı ile Eynesil Kamil Nalbant MYO bünyesinde açılan ve eğitim-öğretim faaliyetlerini Güce ilçesinde sürdürecek olan “Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri” programına öğrenci alınacaktır.

Bununla birlikte; Keşap İlçesinde fakülte binası tamamlanmak üzere olan Turizm Fakültesi bünyesindeki “Rekreasyon Yönetimi” bölümüne de 2019-2020 yılında öğrenci alınacaktır.

Ayrıca; Alucra Turan Bulutçu MYO bünyesinde açılan ve eğitim-öğretim faaliyetlerini Çamoluk ilçesinde sürdürecek olan “Dış Ticaret Programı”na öğrenci alımı için daha önce 2 defa başvurulmuş ancak; bu programa öğrenci alımı teklifimiz, bir önceki yılın Türkiye Doluluk oranı kriterini taşımadığı gerekçesi ile YÖK tarafından reddedilmişti.

2018-2019 yılında doluluk oranı yeterli seviyeye ulaşan ve Çamoluk ilçemizdeki fiziki ve akademik altyapısı daha önce tamamlanmış olan bu programa, 2019- 2020 eğitim-öğretim yılında öğrenci alımı gerçekleştirilecektir.

Söz konusu ilçelerdeki bu birimlerin diğer bölüm ve programlarının alt yapı çalışmaları planlandığı şekilde devam etmektedir. İlerleyen süreçte alt yapısı tamamlanan birimlere öğrenci alımı devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 
22 Ekim 2018
Giresun Üniversitesi RektörlüğüHaber okunma sayısı: 593

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1068 hit, 192 ziyaretçi, 215 ziyaret
Bu ay:
3817 hit, 914 ziyaretçi, 1121 ziyaret
Toplam:
923320 hit, 239153 ziyaretçi, 287158 ziyaret