Hürses1

Giresunlu mucide kim destek verecek?

19 Haziran 2020 Cuma 19:04
giresunlu-mucide-kim-destek-verecek

Türksat projesinde çalışan ve TSK’ya araç ve gereçler üreten Giresunlu Birol Uğurlu, Giresun’a bir ar-ge atölyesi kurmak istiyor. Bu konuda devletten bir destek alamayan Uğurlu, hayalinin gerçekleşeceği günü bekliyorTSK için araçlar üreten ve makina imalatı üzerine 33 yıllık tecrübeye sahip Birol Uğurlu, teknik yeteneklerini kullanmak istiyor. Giresun’a bir ar-ge atölyesi kurmak ve burada çalışmalarını genişleterek, yeni projeler üretmek isteyen Uğurlu, bu hedefini gerçekleştirmek için çalmadığı kapısı bırakmamış. Çaldığı her kapıdan olumsuz yanıt alan Uğurlu’nun basına verdiği açıklama ise şöyle…

Duisburg Üniversitesinden ödül aldım

Ben Birol Uğurlu. Aslen Bulancak Bostanlı köyündenim. çok uzun yıllardır Almanya'da yaşıyorum, çalışıyorum. Birçok askeri projede çalıştım. Türksat’ı yollayan roketin imalatında bulundum.Leopard tanklara parça ürettim. 33 yıldır makina imalatında tecrübem var. Almanya'da Türk Silahlı Kuvvetlerimize araçlar, gereçler geliştiriyorum. Duisburg Üniversitesinden ödül aldım. Orada öğrenim de gördüm, 3 yıl maden teknik okulunda da okudum. Ayrıyeten en büyük hayalim; Giresun’a atölye kurmak, Ar-ge Atölyesi.

“Gitmediğim kapı kalmadı”

Giresun’da gitmediğim kapı kalmadı; valilik, kaymakam, belediye başkanları, sanayi odası başkanları, Giresun ve Bulancak’takiler. En son Cumhurbaşkanıma kadar yazdım. Oradan da olumsuz cevap alınca, hayal kırıklığına uğradım. Benim hayalim var ve bu hayalimde lütfen bana yardımcı olun.Haberin etiketleri:

birol uğurlu,


Haber okunma sayısı: 3303

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ